12.01. Gla – nowa jednostka chorobowa

7

12 stycznia, dzień 1046.

Wpis nr 1035

zakażeń/zgonów

123/12

Zapraszam do wspierania mego bloga

Wersja audio

Kiedy na początku już się mówiło o wprowadzeniu szczepionek zaobserwowałem akcję wyprzedzającą. Pojawiła się cała sfora wpisów pt. idą szczepionki, jak każde będą miały Niepożądane Odczyny Poszczepienne i szury antymaseczkowe, które zewoluowały w kierunku antyszczepionkowców będą wykazywały każdy taki nieunikniony przypadek jako dowód na śmiertelność szczepionki. Trzeba się więc na to zawczasu przygotować, bo szury będą punktować zjawiska normalne i nie należy się zwieść.

Ale potem się zaczęło. Pojawiła się nowa jednostka chorobowa – gla. Ludzie zaczęli umierać na glę, czyli nagle. Głównie sportowcy. Zacząłem to śledzić, pojawiły się profile #nagle2021, potem #nagle 2022 oraz #nagle_zgony. A tam pełno przykładów nagłej śmierci, szczególnie wśród młodych i wysportowanych, czasami dwa zdjęcia – jak się dany nieszczęśnik chwali, ba nawet śmieszkuje, że się zaszczepił i (jeszcze) żyje, potem drugie zdjęcie z pogrzebu, albo klepsydra. Te serwisy, oraz inne pojedyncze wpisy na SoMe to czarna seria zdjęć i nekrologów. Dla przykładu pokaże kilka z brzegu.

Najpierw to byłem tu ostrożny, w końcu śmierć zdrowego, młodego człowieka, nagła w dodatku, to wydarzenie dość spektakularne, ale może i umierali tak od czasu do czasu i przedtem, a teraz robi się z tego aferę. Jak zwykle wziąłem na cierpliwość, założyłem sobie zakładkę dla SADS (sudden adoult death syndrome), czyli syndrom nagłej śmierci dorosłych i poczekałem. Napełniło mi się do +30 źródeł i przestałem odliczać spektakularne śmierci czy zapaści w sferze publicznej. Tyle tego było.

Zaczęły jednak napływać, w rytmie gromadzenia się danych, już nie pojedyncze przypadki, ale porównania. I się zaczął powolny proces liczenia zjawiska, czy jest istotne. Proszę bardzo:

No dobra, wychodzi w końcu, że umierają, ale dlaczego? Tu system się broni przed oczywistością, ale taka jego uroda. To winien log-covid, czyli przedłużone o lata reakcje na przebytego kowida, głównie bezobjawowego. W ten sposób można tłumaczyć wszystko i każdą śmierć, nawet na motocyklu. No bo kto to wie czy przeszedł bezobjawowo takie coś, to stało w kącie organizmu przez dwa lata i wyszło powiedzmy przez serce. No dobrze, niech to będzie i przedłużony kowid, ale czemu uwziął się na młodych i to głównie atakując serca jak dzwon? Czemu na oddziałach udarowych pierwsze pytanie do przywiezionego jest – czy brał szczepionkę na kowida?

Okazało się, że wypieranie jest tak duże, że mówi się o wysypie wrodzonych wad serca u sportowców. Wysypie wad wrodzonych? A co to oni z jednej matki? A może pójść drogą intuicji i jednak zbadać czy taki ktoś nie tyle przeszedł kiedyś jakiegoś bezobjawowego koronawirusa, bo jak to zbadać, ale po prostu dowiedzieć się czy nie był przypadkiem szczepiony. Zbadali to Szwajcarzy i wyszło im, że fakt zaszczepienia u młodych podnosi ryzyko zapalenia mięśnia sercowego o 800 razy. 800 razy.

System światowy dołącza do… Polski. U nas wywalili polską medycynę z raportów medycznych, bo podawaliśmy jako powód ponad 30% zgonów: „ze starości”, czy bez przyczyny. Teraz największy odsetek powodów śmierci w Kanadzie, Portugalii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii czy Irlandii to jest zgon z niewyjaśnionych przyczyn. No jak się nie chce przyczyn wyjaśniać to są one niewyjaśnione.    

No a potem przyszły ogólne zestawienia tego fenomenu, tu już wszelkie złudzenia prysły. Idzie jak ogień po Orlenie.

Wzrosty są kilkusetprocentowe i wyraźnie się zaczynają od czasu wprowadzenia akcji szczepiennej.

Jest wiele prób opisania tego zjawiska, najbardziej komplementarne to chyba to od Chrisso, dużo wykresów, cytatów z prac i zestawień, choć teza, że umiera na NOPy co 73 osoba i to po 5 miesiącach od zaszczepienia nie da się chyba obronić. Inne dane mówią, że takie zapalenie mięśnia sercowego objawia się głównie między 2 a 4 tygodnie po zaszczepieniu.

A więc po zbadaniu całości widać, że to nie spektakularne wypadki, incydenty, bo z udziałem osób znanych, młodych, w pełni sił. Dowód na to też jest ten sam co zawsze – nałóka tego nie bada, ba – w dyszlu z SoMe to cenzurują. Nie wolno mówić, że „gla” to przez szczepionki. Co było widać na przykładzie głównego chirurga stanu Floryda, który na Twitterze opublikował swoje zalecenia, by osoby w wieku 18-39 lat nie szczepiły się z powodu zagrożenia zapalenia mięśnia sercowego. Twitter ocenzurował ten wpis.

PS. Pamiętacie naszego najlepszego biegacza Adama Kszczota? Ten jechał na olimpiadę w Tokio po medal, ale nagle osłabł tak bardzo, że nie pojechał, zaś w 2022 roku, w lutym zakończył karierę, do której już po decyzji niestartowania na Igrzyskach, nigdy nie wrócił. Nie śmiem nawet pytać ile i jakich dawek wziął. Ale przynajmniej żyje. Nie mam też odwagi spytać czy przypadkiem nie objawiła mu się nagle wrodzona wada serca, albo dawno przebyty, może bezobjawowy, kowid.

Jerzy Karwelis

Wszystkie wpisy na moim blogu „Dziennik zarazy”.  

About Author

7 thoughts on “12.01. Gla – nowa jednostka chorobowa

 1. I dla mnie to jest największe zdziwienie. Dzieje się cos niedobrego. Zbadajmy to. Nawet jeśli okaże się, że to jednak nie szczepionka będziemy mieli dowód. Nie będzie dyskusji. Tutaj tego nie ma. No OK. Są Szwajcarzy. Mam tylko nadzieje, że jednak gdzieś to ktoś w końcu zacznie badać zanim ci, którzy zażyli preparatu nie poumierają i nie będzie już kogo badac!

 2. Po kowidzie to i owszem warto sobie zbadać parametry krzepliwości krwi, bo z tego co wiem to faktycznie może wzrosnąć a to zwiększa ryzyko udaru. No ale z zapaleniem mięśnia sercowego czy zaburzeniami rytmu pracy serca to chyba nie ma nic wspólnego. Gdyby wyszedł jakiś minister i pokazał statystki w podziale na szczypanych nieszczypanych to szybko mógłby udowodnić, że teorie spiskowe to bzdura. Z jakichś powodów tego nie robi.
  Niedzielski, będziesz… siedział.

  1. Brat koleżanki to się ledwo wylizał jak po covidzie, gdy wydawało się, że już po wszystkim, zasłabł i okazało się że ma mega zakrzepy. Okazało się, że ma jakąś do tej pory nie wykryta wadę genetyczną. Po swoich przejściach na oddziałach covidowych chciał się zaszczepić, ale lekarz nakazywał się wstrzymać, bo te zakrzepy…. Nie wiem, czy się ostatecznie szczepił czy nie.

 3. Mój ojciec też zmarł „nagle”. Od Dżonsona dostał glejaka i tak był „leczony” tzn „prowadzony” przez lekarzy. W szpitalnym akcie zgonu ma wpisane „zatrzymanie akcji serca” . Gdy rozmawiałem z lekarzem, tuż przed jego śmiercią, pani doktor poinformowała, że nie wyjdzie dziś ze szpitala z uwagi na masowe namnożenie się białka kolca w sercu i w płucach- ponoć w żyyyyciu czegoś takiego nie widziała, w takiej ilości i w takim tempie namnażania. Godzinę po tym telefonie już go nie było.
  Czyli na co zmarł? No, ze starości…

  1. I oczywiście nad sytuacją, jako nietypową pochylili się najlepsi specjaliści i patomorfolodzy, oraz o przyczynach dyskutuje się do dzisiaj, powstały publikacje naukowe na ten temat. Ironizuję oczywiście. Przykro mi.

 4. Naglica naglicą, a na razie dziś PiS wespół z totalniakami Polskę nam sprzedali!
  Jedna Targowica, tfu!
  O sługusie Berlina i Brukseli Morawieckim za kilka lat będzie się mówić jak o Ponińskim albo Szczęsnym Potockim!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *