14.04. Seks w czasach zarazy

0

14 kwietnia, dzień 42.

Zakażonych/zgonów/ozdrowień

7202/263/618

Od czwartku wszyscy paradujemy w maseczkach. Wreszcie pokazały się szczegóły jak to ma być i rozwiązały się dylematy czy nosić w samochodach oraz jak wylegitymować obywatela w maseczce. Z drugiej strony niezastąpione WHO uważa, że noszenie maseczek przez zdrowych może być niebezpieczniejsze niż ich nie noszenie. Minister Szumowski dostał pierwsze karne punkty, bo kiedyś wyśmiewał maseczki, a teraz nakazuje je nosić. Ale to z powodu nieznanej wtedy cechy wirusa, czyli występowania u ludzi bezobjawowych. Co to będzie z popularnością Pana Ministra, gdy ogłosi po świątecznych statystykach, że wybory korespondencyjne są bezpieczne? Czyżby kolejny upadek świecącego meteoru, który miał przelecieć po czarno-białym firmamencie polskiej polityki? Nie ma zmiłuj.

Przyleciał. Zostaliśmy zaszczyceni przylotem największego samolotu świata z rzeczami potrzebnymi na walkę z pandemią. My to jednak jesteśmy zaściankiem, bo ta w końcu logistyczna normalka stała się pretekstem do (nielegalnego) kilkutysięcznego zgromadzenia i wystąpień oficjeli. Ale czegóż się spodziewać po polskich włodarzach, którzy celebrują nawet (tak jak np. w Łodzi) otwarcie… przejścia dla pieszych?

Rząd wzorem innych państw (np. Austria, Czechy czy Niemcy) niedługo ogłosi plan wyjścia na wolność. Ma to raczej znaczenie bardziej psychologiczne, bo siedzenie w domach bez świadomości daty końca wyroku dołowało Polaków. Ale przecież ten harmonogram ukonkretnią tylko dobre krzywe zachorowań, a te przecież będą dalej rosły, więc przecież w ich szczycie nikogo nie puszczą. Ciekawy spis warunków Związku Przedsiębiorców i Pracodawców otwarcia gospodarki, tak by móc kontynuować działalność i nie narażać chorującego wciąż społeczeństwa. Do spełnienia, a więc na co czekamy?

Fenomen wzrostu sprzedaży gadżetów erotycznych. Chyba się nudzimy ze sobą po domach. Patrząc na asortyment to single też. W Nowej Zelandii sex shopy są uznane w pandemii za punkty świadczące niezbędne usługi (a jak u nas, sprawdzał ktoś?). W internecie porady jak uprawiać seks w pandemii. Żenujący poziom – ja myślałem, że dowiem się czegoś ciekawego np. jak to robić w maseczce, ale rady są na poziomie z kim NIE uprawiać seksu (podpowiadam – z kaszlącymi). Jednak zwracanie uwagi na konieczność dystansu ponad 4 metrów od chorego wyklucza nawet największych kozaków.

W Walencji 86 klientów domu publicznego utknęło w nim na kwarantannie. Są jednak ludzie, którzy mają szczęście. W nieszczęściu…

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *