2.09. Władza może już wszystko. Ciekawe czy skorzysta?

10

2 września, dzień 914.

Wpis nr 903

zakażeń/zgonów

3.454/11

No, na jesień wszystko już gotowe. Tu sobie tak dworujemy, gadamy, przerzucamy się opiniami, a machina sanitaryzmu nie ustaje. Przygotowano ramy (bez)prawne, umożliwiające ubezwłasnowolnienie nas wszystkich i oddanie każdego sanitarystycznej woli władzy. 26 lipca pojawiło się rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia, które oddaje całkowitą władzę władzy. To kolejny bękart prawny, dziecko poczęte w Dniach Pierwszych Kowidowych, kiedy złamano konstytucję, odbierając nam prawa na podstawie aktów niższej rangi niż to przewidziano w Konstytucji.

Przypomnijmy, że wprowadzenie takich ograniczeń jakich jesteśmy świadkami możliwe jest w porządku prawnym jedynie w ramach któregoś ze stanów nadzwyczajnych. Wyłącznie. Takowego nie ogłoszono. Ale nawet te stany zawieszające swobody obywatelskie można ogłosić tylko na ściśle określony okres czasu. By je odnowić potrzebna jest następna ustawa, a więc debata. Obecny stan (bez)prawny funkcjonuje poza tym porządkiem, co oznacza, że może trwać w nieskończoność i nawet nie wymaga formalnego przedłużania.

I teraz mamy to rozporządzenie. Co ono mówi? Że każdy urzędnik może wobec ciebie i twoich dzieci podjąć decyzję administracyjną dotyczącą stanu twojego zdrowia, skierować cię na badania i izolację, poddać przymusowemu podaniu leku, tylko na podstawie własnej opinii, że MOŻESZ zagrażać zdrowiu publicznemu. A w zakresie chorób, które tego mogą dotyczyć znalazł się kowid i najnowszy (nie bardzo udany) hit chorobowy – małpia ospa. Koronawirus nie jest wciąż uznany za chorobę zakaźną, ale dzięki temu rozporządzeniu będzie można z nim postępować jak z wirusem zakaźnym.

Stworzono więc ramy do zamordyzmu, ramy, po które władza będzie mogła sięgnąć kiedy będzie chciała. Dzieje się tak w wielu krajach. Na przykład w Niemczech tamtejszy minister sprawiedliwości wprowadził ustawę o ochronie epidemiologicznej, w ramach której przewiduje się zakaz demonstracji, godzinę policyjną, ba – nawet lockdown. Widać wyraźnie, że koronawirus może być pretekstem do dokręcenia śruby na wypadek zamieszek związanych z ciężką zimą i kłopotami gospodarczymi i zaopatrzeniowymi. System się przygotowuje, na wszelki wypadek.

Należy więc przypomnieć pewne pewniki. System prawny danego kraju regulowany jest w ustawie ustaw, czyli konstytucji, z którą mają być zgodne wszelkie inne ustawy. Tam zawarte są bezpieczniki, hamulce dla rozhulanej władzy. Władza co do swojej istoty nie lubi ograniczeń i z wielkim bólem i kombinując (falandyzacja prawa) stara się zrzucić te pęta. Stąd zazwyczaj obrońcami (taktycznymi) konstytucji jest opozycja. Co prawda nasza robi to z innych powodów, ale u nas kończy się to tym, że słaba i gumowa, gotowa do interpretacyjnego naciągania Konstytucja jest i tak łamana. Nie tylko dlatego, że ustawa zasadnicza jest niewydolna, bo jako się rzekło Konstytucja jest słaba, gdyż w większości swych najważniejszych zapisów odsyła do przyszłych ustaw, co jest zaprzeczeniem istoty ustawy zasadniczej. Konstytucja jest łamana, bo władza ma nas za ogłupiałych niewolników, którym można zrobić wszystko. Co oznacza, że system III RP jest systemem zamkniętym na wolę suwerena.

I w ten sposób, zwłaszcza w czasach kowidowych ten system obnaża bezwstydnie swoją istotę. Dał, bez żadnych mechanizmów obronnych, pełną władzę już nie tyle władzy, co wręcz administracji. Teraz już sanepidowcy, „wedle swej wiedzy” będą decydować o życiu twoim i twoich najbliższych. I czemu, przy tak zawłaszczonych prerogatywach, tu się dziwić, że wielu ludzi u władzy jest… zainteresowanych przedłużaniem tego stanu. Nigdy tak wiele władzy nie było udziałem władzy.

Jesteśmy w systemowej bezradności. Większość w ogóle nie rozumie co się dzieje. Woli wypierać wiedzę stymulowanym strachem. Reszta nie ma żadnych mechanizmów przełożenia swych obaw i dążeń na realne działania polityczne mogące mitygować władzę. Taki mamy system i to bez względu na to, kto rządzi. Na tym polega polityczne porozumienie ponad podziałami wojny polsko-polskiej.

W sumie, przy takim układzie, polityka polska jest to tylko walka o dostęp do coraz bardziej nieograniczonej władzy, którą zapewniła trzydziestoletnia erozja praw obywatelskich. Tym razem na poziomie rozporządzeń jednego resortu.

No, bo co możemy zrobić? Podpisać petycję, do czego swoją drogą namawiam.

Taką nam zgotowali Polskę.

Jerzy Karwelis

Wszystkie wpisy na moim blogu „Dziennik zarazy”.

About Author

10 thoughts on “2.09. Władza może już wszystko. Ciekawe czy skorzysta?

 1. OD dawna pisze o tej władzy, że jest niebezpieczna, że szkodzi państwu, demokracji i równowadze. Zamiast naprawiać błędy, tworzy nowe, zachowując się jak słońc w składzie porcelany. Nie wiem czy inni byliby lepsi(gorsi?) od obecnej. Ale mamy taką władze jaką sobie 10 mln wyborców wybrało. A reszta 20mln musi się w tym bajzlu prawnym i administracyjnym odnaleźć. Ale póki madki dostają 500 plus, a „wyżyny społeczne” dostają wszelkie dodatki socjalne, to cóz… OD dawna uwazam, że obywatele zostali przekupieni swoimi własnymi pieniędzmi, które rząd im wydarł w coraz wyższych podatkach(o dziwo nie przeszkadza to wyborcom obecnej władzy). Mojej zgody do tego nie ma, ale liberalizm w Polsce nie ma szans na przyszłość. Bo on wymaga od obywatela więcej zaangażowania, odwagi cywilnej, chęci patrzenia na władze przez pryzmat zaufania do niej, ale i władza ufa swoim obywatelom. U nas tego nie było , nie ma i nie będzie.

 2. Skorzystam z zachęty Gospodarza. Być może (jeśli argumenty prawno – ustrojowe, ta władza „wykonawcza” wydaje się postrzegać siebie jako pracowników jakiejś nie istniejącej na prawach kaduka korporacji, podobnie jak Unijczycy, gdzie w obiegu legislacyjnym funkcjonuje znane ze świata wielkiego biznesu pojęcie „deliverable”) nie wystarczą, trzeba będzie sięgnąć do jakże wymownego dokumentu DARPA nt szczepionek mRNA z 2017r.

 3. Takie pytanie mam. Ustawę można skierować do TK który zbada zgodność z konstytucją. A co z rozporządzeniem? Jest jakaś ścieżka?

  1. Władzę wykonawczą obowiązuje zasada legalizmu (w tym m.in. zgodności z Konstytucją) jak każdą inną. Tutaj mamy wyraźne przekroczenie kompetencji ponieważ władza wykonawcza nie jest wyrazicielem interesu społecznego a ma jedynie zapewniać otoczenie prawne pozwalające na realizację tegoż, wyrażanego przez władzę ustawodawczą. Dlatego w ew. petycji warto jest wezwać RCL do opublikowania informacji nt. zagrożenia względem możliwości realizacji interesu społecznego, któremu rozporządzenie w takiej treści ma zapobiec.

 4. Fałszywa pandemia Covid-19 zdemaskowana naukowo !!!

  – Wykreowane pandemie świńskiej grypy i COVID-19
  Oddajemy do Państwa rąk Białą księgę pandemii koronawirusa, w której, w oparciu o setki artykułów naukowych (w większości opublikowanych w recenzowanych czasopismach naukowych), zostały omówione najbardziej istotne kwestie związane z wielkim kryzysem zdrowotno-polityczno-ekonomicznym, jaki ma miejsce od marca 2020 roku do dzisiaj, a którego fatalne skutki będą odczuwane przez co najmniej dziesięciolecia.

  11 marca 2020 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), finansowana w ok. 75% z prywatnych funduszy1, ogłosiła, co dzisiaj już nie ulega wątpliwości, patrząc z naukowego punktu widzenia, fałszywą pandemię koronawirusa. Nie po raz pierwszy zresztą, jak się potem okazało, albowiem już w maju 2009 roku WHO zadeklarowało, co podważyły późniejsze prace naukowe, fałszywą pandemię świńskiej grypy. Obie te „pandemie” charakteryzują się współczynnikiem śmiertelności (tzw. IFR)2 na poziomie sezonowej grypy, a zatem w ich przypadku nie może być mowy o jakiejkolwiek pandemii w sensie jej klasycznej definicji, czyli zwiększonej (w porównaniu do poprzednich lat) liczby ciężkich zachorowań czy zgonów.

  http://nie-wierze-nikomu.pl/index.php/prawda-o-covid-19/116-falszywa-pandemia-covid-19-zdemaskowana

 5. Moim zdaniem , Pinokio Morawiecki to człowiek globalistów, Klaus Schwaba, Yuval N. Harari z Światowego Forum Ekonomiczne.
  ZADANIEM Morawieckiego jest osłabiane Polski poprzez dodruk pieniądza, zadłużanie i w końcu bankructwo państwa.  Celowo i perfidnie rozkręcana,  potęgowana  inflacje ma zabrać, okraść Polaków z oszczędność. Następnym krokiem będzie  następnie sprzedaż za grosze naszych dóbr ziem, lasów, strategicznych przedsiębiorstw zagranicznym koncernom za nakręcone długi, czyli dokończenie dzieła Balcerowicza,  kolonizacji naszego kraju . 
  PS: Grupa Trzymająca Władzę w Polsce  cieszy się,  że Polacy podzieleni na 2 plemiona Tutsi i Hutu, sorry PIS i PO, które  nawzajem się „wyrzynają”.
  PS2: Dzięki temu, ONI robią w ciszy wspaniałe interesy, rozkradają nasz kraj oraz uczestniczą w przygotowaniach do Wielkiego Resetu. NWO. 
  PIS, PO, PSL,Polska 2050 , Czaskowski ( po wyborach założy nową partię ) KONFEDERUSJA i reszta partii TYKO ich MARIONETKI,  Naprawdę rządzą ludzie stojący za ich plecami, czyli globaliści i banksterzy jak Morawiecki

  http://nie-wierze-nikomu.pl/index.php/aktualnosci/115-warto-poczytac-1-10-wrzesien-2022

 6. Odkryłem ciekawą stronę , polecam. –
  https://naodlew.pl

  ” Teraz kilka zdań o mnie, czyli krótka notka biograficzna:

  Krzysztof Sowik, z wykształcenia prawnik, na co dzień związany z branżą IT, miłośnik dobrej literatury, aktywnego wypoczynku i wielu gatunków muzycznych. Pisze od kilkunastu lat, choć większość twórczości ląduje w szufladzie. Jednak wybrane opowiadania i scenariusz filmowy znalazły uznanie różnych gremiów festiwalowych, czego owocem jest kilka nagród i wyróżnień, m.in. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu.
  Dwa opowiadania ukazały się w zbiorze Piotra Pochuro „Ciężar decyzji” (wyd. Branta), kolejne znalazło się wydanym w 2011 roku przez Wydawnictwo Dolnośląskie podsumowaniu kilku edycji warsztatów literackich organizowanych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, którego jest dwukrotnym laureatem. Zbiór wyróżnionych opowiadań nosi tytuł „Zaułki zbrodni”. W 2012 roku w antologii będącej pokłosiem VIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu znalazł się utwór „Splot”. W tym samym roku otrzymał wyróżnienie Ogólnopolskiego Konkursu Małych Form Literackich im. St. Żeromskiego za opowiadanie „Ofiara”.

  Z sentymentu do produkcji filmowej, z którą był związany przez kilkanaście lat pracy zawodowej, próbuje też realizować swoje pasje literackie jako scenarzysta. Do finału konkursu „Trzy Korony” – Małopolska Nagroda Filmowa trafił w 2011 roku scenariusz filmu fabularnego „Bliźniak” napisany na podstawie własnego opowiadania. Na wydanie wciąż czeka pierwsza powieść kryminalna „Kleszcz”.

  W formie e-booka ukaże się jesienią 2022 roku zbiór opowiadań “Ostatni oddech”, którego wersja drukowana powinna trafić do Czytelników, (o ile Autor zgromadzi niezbędne środki), pod koniec br. W międzyczasie powstają kolejne teksty, także publicystyczne, w ramach prowadzonego od kwietnia 2020 roku Bloga naodlew.pl oraz mini-portalu Polemiki.pl.
  W procesie redakcyjnym znajduje się też wybór felietonów i artykułów Autora, napisanych w ciągu ostatnich 20 miesięcy, pt. #KORONAWIRUS.”

 7. A wie Pan, Gospodarzu, co ta dyktatura ciemniaków może nam już zrobić? Ona może nam już tylko naskoczyć tam, gdzie może nas w d… pocałować !
  Już obecnie dochodzi w Polsce do całkowitego mentalnego rozdzielenia się społeczeństwa i państwa. Gnoją zbójcerze udający waaadzuchnę polskie MSP bandyckimi składkami, podatkami i opłatami? Ok, mamy w reakcji masowe
  i narastające zawieszanie firm. Rozp…ją duże firmy bandyckimi cenami energii? Ok, to te firmy zamykają biznes i zwalniają ludzi. I co, myśli Pan, że ci ludzie z zawieszonych małych firm, więc nie płacących haraczu tej dyktaturze ciemniaków, przestali robić to, co robili?
  Ależ skąd! Po prostu robią to, może na razie ostrożnie i na mniejszą skalę, ale spoko, rozkręcą się, całkowicie NA CZARNO! Bo żyć trzeba.
  I tak będzie odtąd w Polsce ze wszystkim. Sanepid wejdzie z bezprawiem? To się poszczuje sq… psami. Albo się wymelduje z określonego adresu. Albo się (najpewniej) zatka im mordy lewymi zaświadczeniami.
  Sposobów będą setki. A z każdym z nich waaadzuchny dla tych rządzących nami idiotów i bandytów będzie pozostawać mniej. Bo nie da się zrobić sprawnego kraju, w którym jeden szeryf przypadnie na jednego mieszkańca.
  Zabraknie węgla czy gazu? To się z sąsiadami powycina na opał okoliczne drzewa. Żywności zabraknie w sklepach? Ruszą do miast baby z cielęciną i śmietaną. Unia i jej normy? A ch… tam z nimi! Już jej w praktyce nie będzie. I zaręczam Panu – NIKT nikogo za to nie ukarze, bo to będzie stan WYŻSZEJ KONIECZNOŚCI, a takie np. drzewa w mróz wycinać będą WSZYSCY. Niczym swoje parki ludność zablokowanego w IIWŚ Leningradu.
  To już jest koniec! Skończyła się ich, tych antypolskich dupków i agentów, wszechogarniająca i niszcząca wszystko samowola. Tego procesu, niczym lawiny, NIC już nie zatrzyma!
  Może więc, Gospodarzu, wypadałoby wreszcie zauważyć, że samowola i bezprawie SŁABEJ i DURNEJ władzy ZAWSZE rodzi i doprowadza do albo samoorganizującego się społeczeństwa, albo do gigantycznej, bezkarnej i nie do opanowania anarchii, za którą także w efekcie pójdzie ta oddolna samoorganizacja, tyle że już z ZUPEŁNIE innymi liderami i na kompletnie innych , bo oddolnych, zasadach. Przecież to najprostsze prawa socjologii są.
  Rozpieprzyli nam Państwo?
  To JUŻ robimy sobie własne od podstaw. Na razie pomalutku, ale to dopiero początek, potem, wraz z rozpadem obecnych struktur to ruszy z kopyta. Założymy się?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *