25.07. Kowid jako komunikacyjna manipulacja

11

25 lipca, dzień 875.

Wpis nr 864

zakażeń/zgonów

589/0

Pojawiają się ciekawe analizy dotyczące różnych ujęć kowidowej rzeczywistości. Jedną z bardziej interesujących jest zestawienie technik manipulacyjnych z tym, co zrobiono w sferze komunikacji w trakcie pandemii. Myślę, że porządkuje to wiele technik i pozwala zobaczyć siebie samego w mocy tych poczynań i naszych reakcji na nie. Poniższe zestawienie krąży w różnych źródłach po internecie m.in. u pani Teresy, ja je zebrałem w większej całości z wpisu pani Heleny Grembeckiej:

 1. Gaslightnining – zaburzanie percepcji rzeczywistości. Ta technika polega na wmawianiu ofiarom, że rzeczywistość, którą widzą – nie jest prawdą i że kwestie oczywiste – wcale takimi nie są. Cechą naturalnej pandemii jest to, że ludzie najpierw obserwują pewne zjawiska, a potem zaczyna się mówić o nich w mediach. Tutaj było odwrotnie. Żyliśmy normalnie i gdyby nie powiedzieli w środkach masowego przekazu, że jest jakaś pandemia, to nikt by nawet tego nie zauważył. Przechodzilibyśmy, jak dotychczas, zwykłe sezonowe okresy przeziębień i uważalibyśmy to za normalne. Mnóstwo rzeczy, które jeszcze rok temu uważaliśmy za niemożliwe, dziś stały się nową normalnością. Już nawet przestajemy kwestionować absurdy, które mnożą się z dnia na dzień.
 2. Wymuszanie narracji – Zdominowanie dialogu społecznego. Wymuszanie narracji polega na nieustannym bombardowaniu ofiary określonymi informacjami. Działa to na zasadzie kłamstwa, które powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. Nawet ludzie, którzy na co dzień kierują się rozsądkiem, zaczynają w ten rozsądek i trzeźwą ocenę rzeczywistości wątpić. Zaczynają myśleć: może jednak jest ta pandemia?
 3. Przepowiadanie przyszłości – kreowanie wizji świetlanej przyszłości, która nastąpi po pokonaniu wirusa. Brzmi znajomo?: “to jeszcze tylko dwa tygodnie”, “jeszcze ostatnia prosta”, “jeszcze musimy chodzić w maskach, jeszcze musimy zostać w domu, jeszcze musimy się zaszczepić”?! Minął ponad rok, od kiedy zostaliśmy zamknięci na dwa tygodnie i granica świetlanej przyszłości coraz bardziej się przesuwa. Wszystko, co dobre ma zdarzyć się w przyszłości, która ciągle jest odsuwana w czasie i która tak naprawdę – może nie nadejść – NIGDY!!
 4. Obwinianie ofiary – Psychopaci nigdy nie przyznają, że to oni są winni doprowadzenia ofiar do sytuacji bez wyjścia. Nigdy nie przyznają, że to oni stworzyli sytuację, w której ofiary cierpią. Zamiast tego, będą wmawiać ofiarom, że to one same są winne obecnego stanu rzeczy. Mówią, my chcieliśmy dobrze, ale to wasza wina, bo chcecie jeździć na urlopy, bo chcecie się ze sobą spotykać, bo chcecie obchodzić święta. My chcemy dobrze, ale to wasza wina, że się nie stosujecie. Prowadzi to do sytuacji, w której ofiara zaczyna postrzegać swojego oprawcę jako wybawcę z obecnego stanu rzeczy. Ofiara oczekuje, że oprawca znajdzie jakieś rozwiązanie. W ten sposób buduje się uległość.
 5. Izolacja – jest najlepszą metodą złamania psychiki. Izolację od lat stosuje się w więzieniach wobec najgroźniejszych przestępców i wśród więźniów jest ona uważana za najgorszą karę. Izolacja prowadzi do rozmontowania psychiki, zakwestionowania poczucia własnej wartości, utraty poczucia sensu życia. Ofiara pozbawiona kontaktów społecznych popada w apatię i z czasem zgodzi się na wszystko, by zmienić taki stan rzeczy.
 6. Atakowanie i ośmieszanie osób, które kwestionują status quo – Mamy tutaj do czynienia z ośmieszaniem lekarzy i naukowców dowodzących bezsensu covidowej narracji. Osoby te posiadają mocne argumenty i dowody naukowe na to, że obecna pandemia nie ma naukowego uzasadnienia. Żaden instytut na świecie nie wyizolował do tej pory koronawirusa, na ulotkach testów PCR jest wprost napisane, że nie służą one do diagnozowania koronawirusa. Nie były też prowadzone żadne badania, czy maseczki powstrzymują transmisję wirusa, nie przeprowadzono żadnego badania bezpieczeństwa szczepionek – przez niezależne instytuty naukowe.

Jest prowadzona zmasowana akcja pozbawienia autorytetu osób, wywodzących się ze środowiska naukowego, kwestionujących covidową narrację. Przedstawianie ich jako zagrożenia, a w skrajnych przypadkach pozbawianie prawa do wykonywania zawodu, bez względu na wcześniejsze osiągnięcia. Faktem jest, że pandemia Covid-19 została wykreowana na podstawie testów nie służących do wykrywania koronawirusa. I wszystko inne, co się obecnie dzieje, jest tego pochodną. Ludzie z tytułami naukowymi, pionierzy w swoich dziedzinach, są ośmieszani i nazywani foliarzami i teoretykami spiskowymi. Jeżeli psychopata chce zniszczyć twoją pozycję i poczucie własnej wartości, zaczyna wpływać na to, jak postrzegają ciebie inni.

7. Zmuszanie do wychwalania oprawcy i uznawania jego zasług – Podejmowanie prób zmuszenia społeczeństwa do przyznania, że to co się obecnie dzieje, to nie porażka – a zasługa rządu i osób utrzymujących obecny stan rzeczy. Bo gdyby nie oni – to było by dużo gorzej. Więc albo społeczeństwo uzna to za sukces albo zostaną nałożone sankcje, łącznie z permanentnym zamknięciem.

8. Utrzymywanie podwójnej narracji. Zamykamy – otwieramy – zamykamy – otwieramy – zamykamy, po pewnym czasie każda ofiara przyzwyczaja się do stanu rzeczy i zaczyna dostosowywać się do sytuacji. Już, już zaczynasz się w tym wszystkim urządzać, a tu kolejna zmiana narracji, która wybija cię z rytmu, kiedy jesteś krok od stabilności. Powoduje to dezorientację, która ma prowadzić do całkowitego złamania oporu. Celem “podwójnej narracji“ jest stałe zaburzanie procesu dostosowania się, co prowadzi do rozkładu psychiki. A będą to z nami robić jeszcze kilka lat. Konieczna jest nasza świadomość – to tylko manipulacja, która ma nas złamać – żebyśmy zgodzili się na wszystko.

9. Odbieranie radości życia – Konstruowanie takiej rzeczywistości, żeby życie nie dostarczało żadnej rozrywki i przyjemności. Zamykanie klubów fitness, restauracji, lasów, odwoływanie świąt i wydarzeń kulturalnych. Ta technika była już stosowana podczas drugiej wojny światowej, kiedy Żydom zabroniono uprawiać sportu, muzyki na żywo i chodzenia do parków. Ma to doprowadzić ofiary do poczucia braku sensu życia, depresji, samobójstw i apatii. Równolegle utrzymywana jest narracja, że jak ofiara będzie wypełniać polecenia psychopaty, będzie się stosować, będzie współpracować, to być może to wszystko zostanie jej zwrócone.

10. Nadreakcja na wszelkie objawy oporu. Pośpiech – Wymuszanie. Wprowadzanie coraz to surowszych sankcji, kiedy nie wszystko idzie zgodnie z planem. To typowy objaw reakcji psychopaty wywołany utratą kontroli – ma na celu zastraszenie jak największej liczby ofiar. Coraz większy ucisk dowodzi, że oni się boją. Boją się stracić kontrolę. Najlepszym rozwiązaniem jest stawienie biernego oporu.

11. Doprowadzenie ofiary do wyuczonej bezradnościi – odbywa się przez brak reakcji oprawcy na cierpienia ofiary. Ma to dać ofierze poczucie bezsilności i przekonanie, że nieważne co zrobi – i tak, nie ma to znaczenia, i tak niczego nie zmieni. Dobitnym przykładem zastosowania tej techniki, było wprowadzenie lockdownu w dniu międzynarodowego Marszu o Wolność. Wielu ludzi ze środowisk stawiających opór, zaczęło tracić nadzieję i już oficjalnie mówić, że to nie ma sensu. Oni chcą, żebyście tak właśnie myśleli. Celem tego jest wywołanie defensywnej apatii i niechęci do podejmowania jakichkolwiek działań.”

PS. Dziękuję wszystkim za życzenia urodzinowe!

Wypatrzył Jerzy Karwelis

Wszystkie wpisy na moim blogu „Dziennik zarazy”.

About Author

11 thoughts on “25.07. Kowid jako komunikacyjna manipulacja

 1. Norymberga 2.0, zjednoczmy się! Pokonamy policję, wojsko, przejmiemy władzę i powsadzamy do więzień kłamców i morderców!!! Albo … Co tam o władzy pisał Lao Tsy…?

  1. Nie da się pokonać policji i wojska, bo to są ludzie ze społeczeństwa, oni też muszą rozumiec kto Polakom czyli też im samym robi krecią robotę i na czym ona polega. Zdrajców jest względnie niewielu, kwestia rozpoznania, natomiast starają się utrzymywac nas w stanie skłócenia, co iest niestety dość proste.

 2. Jak to niedawno powiedział Janusz Korwin-Mikke Mikke, którego cenie za ciekawe spostrzeżenia na temat gospodarki i ekonomii. „Gdyby protesty społeczne coś by dawały, to już dawno by były zabronione.”

 3. Obszerny artykuł na ten temat pod linkiem.
  Operacja psychologiczna COVID-19 , czyli Wielki Reset.
  Utworzono: 03 sierpień 2021
  Narracja Covid-19 to profesjonalna operacja psychologiczna zaprojektowana przez sztab psychiatrów i psychologów, mająca na celu całkowite zburzenie obecnej percepcji świata i stworzenie Nowego Ładu. Jest częścią Agendy 2030 realizowanej przez ONZ mającej na celu całkowite przemodelowanie życia i stosunków społecznych. Żeby to osiągnąć trzeba najpierw skłonić ludzi, żeby zgodzili się na wszystko.

  To, co się obecnie dzieje i techniki, które są stosowane oparte są na schemacie osaczania ofiary przez psychopatę, tylko że w skali makro. Wszyscy jesteśmy ofiarami. Będziemy ofiarami jeszcze przez kilka lat, dlatego ważne jest, żeby wiedzieć, jakiej psychomanipulacji jesteśmy poddawani a także jak się przed tym bronić.

  Media i przywódcy tego spisku, powtarzają monotematyczne bezsensowne – szczepić, szczepić szczepić… co roku po 3 dawki przez najbliższe 50 lat. Taką szykują nam genetyczna przemianę łańcucha DNA człowieka. Jaki jest tego prawdziwy cel ? Tak, Wielki Reset i Nowy Zielony Ład.

  http://nie-wierze-nikomu.pl/index.php/prawda-o-covid-19/2-operacja-psychologiczna-covid-19-czyli-wielki-reset

  W dalszej części, jest tam też napisane jak się przed tym bronic. fragment

  To, co się obecnie dzieje i techniki, które są stosowane oparte są na schemacie osaczania ofiary przez psychopatę, tylko że w skali makro. Wszyscy jesteśmy ofiarami. Będziemy ofiarami jeszcze przez kilka lat, dlatego ważne jest, żeby wiedzieć, jakiej psychomanipulacji jesteśmy poddawani a także jak się przed tym bronić. To jest wojna o umysły. Wojna o świadomość i centralne znaczenie ma tutaj uwolnienie się od psychopatycznej narracji, wyznaczenie granic i określenie swoich wartości.

  Wyznacz sobie określony czas, który będziesz spędzać na oglądaniu telewizji lub na facebooku i go nie przekraczaj. – jeśli już chcesz coś oglądać lub czytać rób to świadomie. nie rób kilku innych rzeczy na raz, skoncentruj się na jednej kwestii. Równoczesne jedzenie, sprzątanie, oglądanie telewizji i przeglądanie facebooka stwarza idealne warunki do programowania podprogowego, dlatego, że umysł nie jest w stanie skoncentrować się na jednej informacji i całą resztę napływających bodźców rejestruje podświadomie. Najlepiej było by odciąć się od tej narracji ale wszyscy wiemy, że w dzisiejszym świecie się tak nie da, więc jeśli musisz już w niej uczestniczyć rób to świadomie.

  Używaj techniki “szarej skały” Okaż im obojętność i rób swoje. Psychopaci karmią się naszymi reakcjami i naszą uwagą. Jeśli nie będziemy reagować poszukają sobie innej ofiary. Nie będą mieli wyjścia. Odetnij się psychicznie i emocjonalnie od reakcji jaką chcą wywołać. Cokolwiek chcieli by sprowokować – zachowuj cierpliwość i ignoruj. Cokolwiek chcieli by ci narzucić – zachowaj cierpliwość i ignoruj. Stosuj bierny opór. Kiedy społeczeństwo zastosuje bierny opór oni stracą władzę. Jest nas za dużo. O wiele prościej jest złamać czynny opór niż opór bierny polegający na zachowaniu cierpliwości i ignorowaniu absurdów.

  Wyznacz granicę, której nie przekroczysz. Psychopaci nakłaniają nas wszelkimi sposobami do pójścia na ustępstwa i tym samym przesuwają nasze granice coraz dalej i dalej. Najpierw daliście się zamknąć dla świętego spokoju, potem nosiliście maseczki dla świętego spokoju, teraz dajecie się szczepić dla świętego spokoju. Ile jeszcze jesteście w stanie poświęcić dla świętego spokoju? Za każdym razem, kiedy przesuwasz swoją granicę tracisz szacunek do siebie.

 4. Bardzo dobry tekst. 100 lat!
  Zgodnie z zasadą oliwa sprawiedliwa na wierzch wypływa, pojawiają się pierwsze oficjalne dane o skuteczności szczepień. W UK zaszczepieni umierają częściej na kowid niż niezaszczepieni i co do tego, nie ma już dyskusji. Informacje tutaj: http://blog.zbyszeks.pl/2731/szczepionki-na-kowid-jednak-dzialaja/

  Może nasze elity się obudzą i zamiast przymuszania do szczepień dokończą to ciągnące się bez końca badanie amantadyny i w ogóle pójdą po rozum do głowy, jak skutecznie pomagać ludziom.

 5. ” zebrałem w większej całości z wpisu pani Heleny Grembeckiej: ”
  A pani Helena zciągneła to z moich byłych podstron na polskim Fejsie locusmind. który już nie stnieje.

  Całość jest na mojej wyżej podanej stronie. Są tam też inne wartościowe materiały. Polecam 🙂
  ——————-
  Ze względu na moją kiepską sytuacje finansową i zdrowotną ( od kilkudziesięciu lat choruje na depresję endogenna ) co uniemożliwia mi dobre zarobki i pracę tylko w okresach dobrego samopoczucia, zbieram na przedłużenie opłat za moją stronę internetową,
  ( 500 zł ) która ma dla mnie duże znaczenie …
  NIE-WIERZE-NIKOMU.PL

  https://www.paypal.com/pools/c/8L5C7wnK0J

 6. Ludzie – OBUDŹCIE SIĘ. TO WSZYSTKO SIĘ DZIEJE NAPRAWDĘ.

  Czy Wy nie rozumiecie, ze swoim dzieciom szykujecie niewolnictwo, że działacie przeciw sobie?! Kiedyś wasze wnuki zapytają każdego z Was/ Nas – „dziadku, gdzie byleś jak wprowadzali niewolnictwo?!’ I co powiemy, że ukryliśmy ze wstydu twarz za szmatą, bo nie mieliśmy odwagi BYĆ CZŁOWIEKIEM?!

  PANDEMICZNE ”MILCZENIE OWIEC” – NA CO JESZCZE POZWOLIMY ELITOM ?
  Kiedy zamknęli nam firmy, milczeliśmy. Kiedy zabronili oddychać świeżym powietrzem, milczeliśmy. Kiedy zamknęli szpitale przed chorymi, milczeliśmy. Zamknęli nam cmentarze Skazali na śmierć przewlekle chorych Zabraniają spotkań w święta Zamknęli nasze dzieci w domach Zamknęli seniorów Zabronili odwiedzać w szpitalu krewnych i bliskich Zabronili matkom dostępu do dziecka po porodzie Zabronili rodzicom odwiedzać chore dzieci w szpitalach Zakładamy dzieciom szmaty na twarz generując choroby i hamując rozwój mózgu. Pytam ,ile jeszcze !?!

  MILCZENIE “owiec”?
  Niszczymy im psychikę zabraniając wychodzenia z domu do godz. 16ej, pozbawiając kontaktów z rówieśnikami, ucząc, że nie wolno zbliżać się do ludzi, nie wolno ich dotykać. Brak dotyku to zniszczenia w psychice. Zabronili spotkań. Ustalili za nas, że będą wstrzykiwać chemię do naszych organizmów Wprowadzili bezprawie Pozbawili prawa do bycia PODMIOTEM prawa Pozbawili człowieczeństwa Pozbawili godności A MY SIĘ NIE OBUDZILIŚMY Naiwnie wierzymy, ze to zaraz się skończy. Wbrew logice wierzymy notorycznym kłamcom, że kolejny raz nas nie oszukają.

  Negujemy fakty. Ileż razy pisałem, że będzie drugi lockdown na jesień, że będzie trzeci na wiosnę. Nie wierzyliście. Drugi już jest. Trzeci będzie. Potem czwarty. Cały następny rok będzie taki sam jak obecny. A potem kolejny. A Wy będziecie sią nadal łudzić, że tym razem to już ostatnie zamknięcie. Wyłączcie telewizory. Posłuchajcie mediów niezależnych. Poszukajcie materiałów. To wszystko jest zaplanowane od dawna.

  Przede wszystkim zaufaj sobie. Naucz się szukać informacji i je interpretować. Myśl samodzielnie. Wyznacz granice. Odzyskaj swoją siłę i pewność. Bądź gotowy podjąć ryzyko. Życie to ryzyko. Historia nie jest jeszcze napisana i nic nie jest przesądzone. Historia pisana jest teraz.

  http://nie-wierze-nikomu.pl/index.php/prawda-o-covid-19/2-operacja-psychologiczna-covid-19-czyli-wielki-reset

 7. Wszystko to, jest w skrócie i merytoryczne opisane w 4 książkach podanych w linku.
  ———————–
  Te 4 książki pozwalają zrozumieć ten zwariowany świat …
  … to co się dzieje …
  … jakie są tego przyczyny i motywacje najbogatszych psychopatów tego świata…
  Po ich lekturze zostaniesz innym człowiekiem …
  … całkowicie załamanym perfidią okrucieństwami tego świata …
  Lub obudzisz się i będziesz walczyć o normalność …
  czyli lepszą przyszłość da siebie, swoich dzieci i wnuków.

  http://nie-wierze-nikomu.pl/index.php/wiedza/100-cztery-ksiazki-obowiazkowe-lektury-na-wakacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *