26.04. Teoria spiskowa w pigułce i lista-globalista

10

26 kwietnia, dzień 1150.

Wpis nr 1139

zakażeń/zgonów

547/11

Zapraszam do wsparcia mego bloga

Wersja audio

Sporo słyszymy o globalizmie. Jedni go wypierają, inni – widzą wszędzie. Ma to jakiś polor albo słynnej teorii spiskowej, czyli dyskredytującego kontekstu, że węszą tam jacyś paranoicy, albo przyznania, że coś takiego istnieje, jednak bez większego wpływu na rzeczywistość. Ot, spotkają się tam gdzieś jakieś pierniki i myślą, że sterują światem. No niby śmieszne, ale dlaczego i do czego pielgrzymują na takie konwektykle władcy świata, którzy zdają się słuchać tych pierników co do pożądanego kierunku rozwoju świata? Czemu ich manifesty spełniają się w wyznaczonych terminach, jakby nie były wizją, ale projektem do wykonania?

Dużo jest tego o tym w każdym kontekście i lekceważącym, i alarmistycznym. Tu natrafiłem na artykuł, który bardzo skrótowo opisuje cały mechanizm zinstytucjonalizowanego globalizmu, w dodatku podpierając się jego, globalizmu, materiałami. Pan Kamil Osięglewski opublikował swój tekst na Substracku, obok wielu swoich wartościowych wpisów. Daje to jakieś pojęcie o działaniu World Economic Forum, które dowodzi tym całym interesem, ale najciekawsze są „polskie ślady” w tej instytucji, pokazujące jak wpływowy może być (jeśli zechce, ale na pewno nie zechce) zinstytucjonalizowany globalizm. Poczytajmy:  

Na stronie MaloneInstitute.org założonej przez doktora Roberta Malone, tego samego, który poddał pod wątpliwość metodę eksperymentalnej terapii genowej mRNA, której był współtwórcą, możemy przeczytać bardzo ważne informacje. Strona spisała przedstawicieli świata mediów, czy polityki, którzy zostali wyhodowani przez Światowe Forum Ekonomiczne, po czym zaimplementowani na poszczególne stanowiska w większości państw świata.

Światowe Forum Ekonomiczne

Światowe Forum Ekonomiczne jest niezależną organizacją międzynarodową, której celem jest poprawa sytuacji na świecie poprzez angażowanie przywódców biznesowych, politycznych, akademickich i innych przywódców społecznych w kształtowanie programów globalnych, regionalnych i branżowych. “Założone jako fundacja non-profit w 1971 roku, z siedzibą główną w Genewie w Szwajcarii, Forum nie jest powiązane z żadnymi interesami politycznymi, partyjnymi ani narodowymi” – czytamy na ich stronie.

1971

[…] od samego początku organizacja ta była zakorzeniona w Graubünden (Gryzonia), górzystym kantonie po drugiej stronie Szwajcarii, gdzie znajduje się miasto Davos. Europejskie Forum Zarządzania zostało początkowo utworzone jako fundacja z nominalną siedzibą w Chur, stolicy kantonu, pod nadzorem Konfederacji Szwajcarskiej w dniu 8 lutego 1971 r. na mocy oficjalnego dokumentu datowanego zaledwie 10 dni wcześniej.

Od samego początku to, co miało stać się znane i cenione jako Duch Davos – koncepcja wielostronnego uczestnictwa, współpracy i sympatycznej wymiany była podstawą Forum. W tym samym roku Klaus Schwab nakreślił ideę w swojej książce (Nowoczesne Zarządzanie przedsiębiorstwem w inżynierii mechanicznej), która została opublikowana we Frankfurcie. Twierdził, że zarządzanie nowoczesnym przedsiębiorstwem musi służyć wszystkim interesariuszom, działając jako ich powiernik odpowiedzialny za osiągnięcie długoterminowego, trwałego rozwoju i pomyślności firmy.

Klaus Schwab

Klaus Schwab, jest niemieckim inżynierem, ekonomistą i założycielem Światowego Forum Ekonomicznego. Pełnił funkcję przewodniczącego WEF od założenia organizacji w 1971 roku. W swoich książkach spisał wszystkie swoje zamiary dotyczące najnowszego porządku świata, który sprowadza się do jednego, ujętego w reklamie WEF, komunistycznego sloganu: “Nie będziesz miał niczego i będziesz szczęśliwy”.

Klaus Schwab niedawno zasugerował, że stoimy u progu czwartej rewolucji przemysłowej. Zjawisko to, które rozgrywa się na naszych oczach, może być w rzeczywistości znacznie bardziej mroczne niż tylko „kolejna” rewolucja przemysłowa. Po rewolucji rolnej (neolitycznej) i rewolucji przemysłowej możemy obecnie przeżywać trzecią wielką rewolucję gospodarczą ludzkości: rewolucję informacyjną. Chociaż termin ten istnieje już od kilku dekad, rewolucja informacyjna tak naprawdę dopiero się zaczęła.

Zaczynają mówić o niej rządy, jak czytamy na rządowej stronie w Wielkiej Brytanii: “Czwarta rewolucja przemysłowa zmieni rodzaje miejsc pracy potrzebnych w przemyśle. Jesteśmy przekonani, że jako naród musimy tworzyć miejsca pracy przyszłości. Rewolucja cyfrowa niesie ze sobą zakłócenia. A jak RSA tak mocno określiła w zeszłym miesiącu, ryzyko nie polega na tym, że przyjmiemy nowe technologie, które zniszczą miejsca pracy. Zagrożenie dla miejsc pracy wynika z nieprzyjmowania nowych technologii. Naszym zadaniem jest wspieranie przesiedleń, a nie bezrobocia. Naszym celem musi być automatyzacja pracy, ale i jej humanizacja. Pozwólmy maszynom robić to, co niebezpieczne, nudne i powtarzalne, i upewnijmy się, że my, ludzie, mamy zdolność do robienia rzeczy kreatywnych, empatycznych i interaktywnych”.

W dalszej części artykułu ukażę związek z WEF byłego prezydenta III RP, Aleksandra Kwaśniewskiego. Tego samego który nadał Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej nie komu innemu, jak Klausowi Schwabowi.

Manifest z Davos

Jeśli ktoś myśli, że celem organizacji jest dobro obywateli, musi przeczytać manifest komunistycznej jej myśli. Celem tej zorganizowanej grupy wpływów jest służenie akcjonariuszom, czyli tym, którzy mają największe udziały w interesie. Zatem na pewno nie obywatelom. […]

Wielki Reset

Nowy Porządek Świata to fake news, szczepionki mają niepożądane odczyny poszczepienne to fake news, Wielki Reset … fake news… .Tego samego dnia, w którym Światowe Forum Ekonomiczne ogłosiło „Wielki Reset” jako pozytywny sposób budowania „przyszłej metody na globalne zagrożenia”, New York Times ogłosił, że całość jest „teorią spiskową”. Gazetę najwyraźniej zdenerwowało, że „Wielki reset” zyskiwał na popularności na Twitterze i opublikowała artykuł, w którym ogłosiła, że jest to „bezpodstawna teoria spiskowa dotycząca koronawirusa”.

W rzeczywistości WEF, organizacje pozarządowe i światowi przywódcy od miesięcy wyrażali chęć wykorzystania „szansy”, jak powiedział Justin Trudeau, dostarczonej przez pandemię, aby osiągnąć „Wielki Reset”. Raport NYT wspomniał o Trudeau, ale ukrył fakt, że otwarcie nazwał on COVID-19 „okazją” podczas telekonferencji ONZ. Tego samego dnia the New York Times zapewnił, że sprawa była wymarzoną sytuacją „skrajnie prawicowych komentatorów internetowych”, a samo Światowe Forum Ekonomiczne obchodziło „Wielki Reset” jako sposób na zbudowanie „przyszłej odporności na globalne zagrożenia”.

Raport NYT nazywa „plotkami” to, że elity wykorzystują pandemię do „narzucenia masom swojej globalnej kontroli ekonomicznej”, pomimo faktu, że globalista z Davos Klaus Schwab nazwał w swojej ostatniej książce ten właśnie program tytułem „COVID-19: The Great Reset”. Schwab również otwarcie popiera dyktaturę technokratyczną, zgodnie z którą ludzie akceptują wszczepialne mikroczipy, które mogą czytać ich myśli, a także przymusowe skany mózgu, aby móc podróżować.

Zastanawiające, że „Times” w ogóle nie wspomniał o książce Schwaba. NYT skontaktował się zarówno z Twitterem, jak i Facebookiem, próbując usunąć informacje o „Wielkim Resecie”, ale Twitter odmówił, a Facebook nie odpowiedział. Innymi słowy, usiłując przekonać ludzi, że elita nie dąży do nikczemnego „Wielkiego Resetu”, gazeta elity lobbowała za usunięciem informacji o tym „spisku” (który nie istnieje) z przestrzeni publicznej. Więcej o mrocznych planach Klausa Schwaba na platformie bitchute i dzięki uprzejmości użytkownika Georginia Orwell PL w wideo z napisami w języku polskim tu.

Jedna klika

Zapewne nie raz przychodziło ci do głowy, że to wszystko jest “jedna klika”, że nie może być aż takim zrządzeniem losu, iż za każdym razem, kiedy przychodzi ktoś nowy, okazuje się być tym samym głosem w grze przeciwko swoim obywatelom. Otóż, jak się okazało, właśnie tak jest i to od wielu lat! A czy nie przyszło ci nigdy do głowy, jakim cudem wszystkie obostrzenia antykowidowe mogły być wdrożone w tak symultaniczny, prężny i efektowny sposób?

Właśnie tak doszło do zaplanowania plandemii podczas eventu 201, o którym pisałem w artykule: Światowe Forum Ekonomiczne, Bill Gates i Johns Hopkins. Czyli zaplanowanie pandemii COVID-19 w 2019 podczas Event 201 w Davos. Na stronie MaloneInstitute.org założonej przez doktora Roberta Malone, tego samego, który został zniszczony w przestrzeni publicznej po negatywnych słowach względem eksperymentalnej terapii genowej mRNA, której sam był współodkrywcą, pojawiła się lista nazwisk wychowanków Światowego Forum Ekonomicznego. Nazwiska, które się tam pojawiły mogą wprowadzić niejednego w osłupienie, aczkolwiek powinny dać do myślenia i pozwolić wreszcie połączyć wszystkie kropki w jedną całość.

Przemiana systemowa, która się dokonała w „wolnej” Polsce w latach 1989/93 dawała Polakom nadzieję na lepsze jutro. Oto dusząca Polskę komuna od wielu dekad odeszła w zapomnienie, a przy symbolizującym równe szanse okrągłym stole, dokonała się dająca nowy, świeży start transformacja. Nowe twarze dziennikarzy i polityków naprzemiennie rotowane w telewizji nadawały przeświadczenia o odejściu od starych czerwonych mord minionego okresu. Nic bardziej mylnego.

Nowe stare

Jak mawiał redaktor Stanisław Michalkiewicz “jak wiele musiało się zmienić, by zostało po staremu”. I tak właśnie było. Jak się bowiem okazuje, począwszy od tłumaczących jedną i właściwą rzeczywistość dziennikarzy, po tę rzeczywistość mącących polityków nowej Polski, wszyscy posadzeni na nowych stołkach „wyzwoliciele” wyhodowani zostali pod skrzydłami założonego dekadę wcześniej Światowego Forum Ekonomicznego.

Lista

Ta lista zawiera Globalnych Liderów Jutra Światowego Forum Ekonomicznego (roczny program, który trwał od 1993 do 2003) i Młodzi Globalni Liderzy (pięcioletni program, który rozpoczął się w latach 2004/2005 i nadal trwa). Lista została opracowana przez Malone Institute i Stiftelsen Pharos, Szwecja.

Aby utworzyć tę listę, korzystano przede wszystkim z opublikowanych list i wyszukiwarek Światowego Forum Ekonomicznego (niektóre za pośrednictwem Wayback Machine). Uwaga: wydaje się, że niektórzy uczestnicy zostali usunięci ze strony internetowej WEF lub nigdy nie zostali wymienieni, ale zostali wymienieni przez samego Klausa Schwaba. Malone Institute przeprowadził wiele ręcznych badań, aby zidentyfikować i zweryfikować te GLT i YGL, które mają bardzo mało informacji podanych na listach WEF. “Próbowaliśmy znaleźć brakujące informacje, a także dodaliśmy dodatkowe interesujące informacje. Lista jest otwarta na poprawki i uzupełnienia, jeśli ktoś zauważy błąd lub będzie miał więcej informacji” – czytamy w opisie pliku do pobrania.

Podstawieni Polacy

Pośród dygnitarzy, głów organizacji rządowych, pozarządowych, prezydentów, premierów światowych, jak Sarkozy, Bezos, znaleźć można tych, którzy zostali posadzeni na stołkach w Polsce.

Hanna Gronkiewicz-Waltz (na stronie NBP można przeczytać wiele informacji o jej dorobku. Brak natomiast choćby jednej wzmianki o członkostwie WEF.)

Aleksander Kwaśniewski (na jego stronie internetowej możemy przeczytać wiele ciekawych wątków z jego życia, jednak wyhodowaniem jego osoby przez komunistyczną organizację WEF chwalić się nie chciał.)

Wojciech Kostrzewa (będący prezesem Polish Business Roundtable, figuruje w aktach World Economic Forum jako Prezes i Dyrektor Naczelny Oficer, Grupa ITI Corporation Sp. z o.o., wtedy właściciela m.in. stacji TVN.)

Cezary Stypułkowski (polski prawnik, bankowiec, w latach 1991–2003 prezes Banku Handlowego, w latach 2003–2006 prezes Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń, od 2010 prezes BRE Banku, po zmianie nazwy – mBanku.)

Jan Maria Rokita (polski polityk i publicysta, w latach 1992–1993 Minister-szef Urzędu Rady Ministrów, poseł na Sejm w latach 1989–2007.)

Waldemar Pawlak (na stronie biografie24 przeczytać możemy wszystko o jednym z liderów obrotowej partii PSL, prócz tego, ze wyhodowano go w 1995 roku w środowisku Światowego Forum Ekonomicznego.)

Paweł Piskorski (był prezydentem Warszawy od 30 marca 1999 do 14 stycznia 2002. W 1997 został wybrany do Sejmu z listy wyborczej Unii Wolności, a w 2001, po udziale w secesji z tej partii, z powodzeniem kandydował pod szyldem Platformy Obywatelskiej.)

Arkadiusz Nowak (bardzo ciekawą postacią na liście WEF z 2001 roku jest Arkadiusz Nowak będący prezesem Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej. Kolejną niespodzianką jest to, iż Arkadiusz Nowak ma pod sobą Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, co widać na TEJ grafice.)

Jacek Szwajcowski (założyciel i Prezes Zarządu Pelion S.A., spółki z 32-letnią historią działalności w sektorze ochrony zdrowia. Absolwent Politechniki Łódzkiej.)

Katarzyna Pisarska (prof. Katarzyna Pisarska jest założycielką Europejskiej Akademii Dyplomacji i przewodniczącą Rady Dyrektorów EAD.)

Mateusz Morawiecki

Donald Tusk

Andrzej Duda

Rafał Trzaskowski

Jerzy Buzek

Marek Belka

Tomasz Lis (nliście World Economic Forum Young Global Leaders hodowany w dziale “Sztuka i Kultura”, które urabiał na polskiej ziemi przez wiele lat.)

Globalna sieć YGL

“Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) stworzyło globalną sieć elit zwaną Young Global Leaders (YGL), która ma znaczący wpływ na wielkie korporacje, politykę, środowisko akademickie i media. Niniejszy artykuł analizuje koncepcję, że poprzez tę sieć WEF miał znaczący wpływ na skalę i zakres niefarmakologicznych interwencji (NPI) wdrożonych w odpowiedzi na kryzys COVID-19. Sprawdziliśmy, czy istnieje związek między rozmieszczeniem YGLs na poziomie krajowym a intensywnością i czasem trwania wdrożonych NPIs, podsumowanych przez Government Response Severity Index (GRSI)” – pisze na swoim koncie twitterowym  Mariusz Jagóra.

A to dopiero wierzchołek góry lodowej. Ileż to nazwisk czeka jeszcze na dodanie do wyżej wymienionych list, które są na bieżąco aktualizowane?

Napisał Jerzy Karwelis

Wszystkie wpisy na moim blogu „Dziennik zarazy”.

About Author

10 thoughts on “26.04. Teoria spiskowa w pigułce i lista-globalista

 1. Kiedyś takim spiskiem zawiadywała masoneria. Dziś neomasoneria, czyli Davos?
  Czyżby wszystko już bylo?
  Niegdyś wrogiem ludzkosci byłażby więc masoneria i tzw. żydokomuna, a dziś neomasoneria i neokomuna (klimatyczno-genderowa)?
  Hmmm…..
  Tylko żaba do zjedzenia i późniejszego urzygu przez zwykłych ludzi cały czas taka sama…
  🤣

  1. A któż broni powiązać Davos ze starą dobra masonerią? Takie powiązania są już jakiś czas temu ujawnione. Nie pamiętam tylko, o którą masonerię chodzi, czy tą szkocką czy francuską… szkoda się w tym grzebać.

  2. Masoneria, czyli nieślubne dziecko Platona i Corpus Hermeticum, późnego rezultatu hellenistycznego multikulti stworzonego podbojami Aleksandra Wielkiego. Oczywiście, że to już było. Żaba też ta sama, doskonale opisywana przez Alexa Epsteina we wstępie do jego „Kopalnej Przyszłości” (Fossil Future, ew. polski wydawca zostanie zapewne okrzyknięty ruską onucą…)

 2. Czyli, że to nie jest żadna organizacja hierarchiczna, spiskowa ani faktyczna, bo postaci typu Jan Maria Rokita zupełnie zostały zepchnięte na boczny tor rzeczywistości, a gdyby był on „członkiem spisku”, to z pewnością nie wylądowałby tam, gdzie wylądował. Zatem jest to głównie, przynajmniej w zakresie widocznym, przedsięwzięcie czysto PR, propagandowe.

  Po drugie to bez znaczenia KTO faktycznie kręci tym grajdołkiem, bo usunięcie tego kogoś spowoduje jedno, zastąpi go w tym kręceniu następny. Tak mówi Desmet i wielu ludzi z głową na karku. Więc nie jest jak jest, bo źli ludzie tego chcą, tylko jest jak jest, bo ogół ludzi swoimi zachowaniami temu sprzyja.

  1. Jak już wielokrotnie tu pisałem, wszystkie roszczenia ŚFE to wyraz postawy roszczeniowej elit zwrotnie sprzężonej z postawami roszczeniowymi ogółu, Los Jana Marii Rokity (ot. taki polski Jacques Attali, jeśli wierzyć świadectwom dra Masnego i red. Michalkiewicza odnośnie tego francuskiego ekonomisty) nie ma najmniejszego znaczenia dla oceny sprawczości tej organizacji, bo każda najmniejsza choćby obawa rządzących w krajach, że nie spełnienie tego czy innego żądania motłochu może spowodować utratę władzy, owej sprawczości im przydaje z każdą transzą wyemitowanych obligacji lub innych instrumentów finansujących realizację owych roszczeń. Nic nowego, przykładowo twierdzenia dawnych monarchów, że są oni pomazańcami bożymi i w związku z tym każdy akt laesae maiestatis (pol. obraza majestatu) zasługuje na karę śmierci (do dziś art. 220 kk przewiduje naturalnie znacznie mniej dotkliwą karę, niech ktoś spróbuje się jej jednak nie poddać…) są niczym innym jak – społecznie akceptowaną, ze strachu oraz niewiedzy – postawą roszczeniową. W tym sensie ocalała z rewolucji bolszewickiej Alissa Zinowiewna Rosenbaum (znana szerzej jako Ayn Rand) miała rację twierdząc, że wszelkie zło bierze się z niewiedzy.

 3. nazbierałem przez te ostatnie 10 lat , złych dla świata, informacji tyle, że doszedłem do daleko idącego wniosku:
  jeśli reinkarnacja istnieje – postanowiłem – nie wracam tu więcej. nigdy!
  proponowana przyszłość nie jest dla mnie w żaden sposób ciekawa.
  a biorąc pod uwagę stan umysłowy ludzkości wręcz odstraszająca. czemu ludzie muszą mieć zawsze jakiegoś idiotę nad sobą, który będzie im mówił jak mają żyć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *