27.01. Kanada. 50.000 terrorystów jedzie na stolicę.

22

27 stycznia, dzień 696

Wpis nr 685

zakażeń/zgonów

4.695.435/104.636

Właściwie to wypadałoby napisać o kluczowych kwestiach polskich projektów prawnych dotyczących obostrzeń kowidowych. Piszę projektów, bo lata tego kilka, co chwilę się zmienia, zaś plotki, które z Sejmu dochodzą są tak odjechanie niewiarygodne, że wolę odczekać, by to zobaczyć, bo jeśli to prawda to jest odjazd. W międzyczasie zajmę się więc czymś bardziej optymistycznym.

Kanada. Pisałem o niej gdy zrobiłem wywiad ze swoją kanadyjską przyjaciółką. Wychodziło, że tam pełny sanitaryzm z przyzwoleniem społecznym. I potem widziałem jak tamtejszy premier mówił przez ekran do młodzieży (od lat pięciu) , żeby jeszcze chwilkę wytrzymali, bo są pewnie zniecierpliwieni i nie mogą się doczekać szczepionek, zaś już za chwilkę będą, trzeba tylko poczekać, bo się biurokraci guzdrają. Następne to był filmik z show na żywo, gdzie – jak Pawlików Morozowów –  dzieciaki odpytywali zachwyceni prowadzący co trzeba zrobić z nieszczepami i jak będą zgłaszać komu trzeba jak takie zobaczą przekradające się w nocy między śmietnikami.

Aż tu nagle. Chyba tylko starsi pamiętają film „Konwój”. Tam z dość błahego powodu jeden z kierowców zadziera z systemem, ucieka, a właściwie jedzie i po drodze przyłącza się do niego cała brać truckersów. Jedzie ten konwój przez kraj, jest medialne zamieszanie, postulatów żadnych, ot taki protest w pustkę, do którego każdy podpina swoje intencje. Media się kręcą, ludzie wychodzą pomachać w solidarystycznym geście poparcia pustego buntu.

Teraz jest inaczej. Postulaty są jasne, lud masowo wychodzi na ulice i autostrady, by pomachać 50.000 ciężarówek, które jadą na Ottawę, by spotkać premiera-wesołka i powiedzieć mu nie na kanadyjskiej drodze do sanitaryzmu. Zaczęło się niewinnie w listopadzie zeszłego roku, kiedy premier zarządził, że każdy kierowca wjeżdżający ze Stanów do Kanady idzie na 14 dni kwarantanny, jeśli nie jest zaszczepiony. To był taki „akt motywacyjny”, by wzmóc „przymusową dobrowolność szczepienną”. Ta głupota praktycznie zablokowała ruch graniczny i… w kanadyjskich sklepach powiało pustką z półek.

Powstał ruch kierowców, który zbierając się gwiaździście uformował konwój i jedzie na stolicę. Tłum pieszych i zmotoryzowanych się przyłącza i widoki są wręcz rewolucyjne. Mamy więc o wiele znaczniejsze zjawisko, niż we wspomnianym filmie: jest temat protestu, ludzie popierają, ale… nie ma mediów. Po prostu te nie zauważają tego zjawiska.

A kierowcy zaczęli zbierać kasę na protest. Zebrali miliony w parę dni, bo te przypływały z całego świata. Ostatnio władze kanadyjskie zablokowały te 4,7 miliona $, które zebrali w kilka dni kierowcy. Powód jest jeden – przeciwdziałanie terroryzmowi. Tak, na Ottawę jedzie 50.000 ciężarówek z 150.000 ludźmi, sorry terrorystami. Jest to konwój długości 70 km (coś jak z Katowic do Krakowa, zderzak w zderzak).

Premier tchórzliwie ucieka w izolację. Właśnie udał się na takową, trzykrotnie zaszczepiony, z negatywnym testem chowa się, by przetrwać. Ale nie kowida, tylko protest. Ciekaw jestem jak potoczą się losy, kolejnego „przełomowego protestu”. Może pozytywnie i w będziemy świadkami pierwszego przypadku ugięcia się kowidowego reżimu przed wolą przebudzonego ludu? Bo lud się przebudził, choć wcześniej wyglądał na potulnego i postrachanego. A jak lud „poczuje siłę i moc”, to „zwala pomniki i rwie bruk”. I nic nie jest w stanie powstrzymać tej prawdziwej fali, w odróżnieniu od tych dętych kowidowych.

A może, jak dotąd wszystko rozejdzie się po kościach. Protesty są izolowane, rozsynchronizowane czasowo, nieskoordynowane, w dodatku ukrywane przez kowidową międzynarodówkę mediów. Zobaczymy, ale „Konwój Wolności” wciąż jedzie i wiele wyjaśni się w tę sobotę. A my w tzw. międzyczasie zobaczymy co u nas, z milczącą zagadką woli suwerena, zwanego w Polsce proroczo suwenirem.

Jerzy Karwelis

Wszystkie wpisy na moim blogu „Dziennik zarazy”.     

About Author

22 thoughts on “27.01. Kanada. 50.000 terrorystów jedzie na stolicę.

 1. Re: Wychodziło, że tam pełny sanitaryzm z przyzwoleniem społecznym.

  Z podziękowaniem tradycyjnym dodam w kontekście powyższego, że GB zrezygnowano prawie ze wszystkiego, łącznie z „maskowaniem”. A tu sie okazuje że społeczeństwo nadal nosi namordniki! Z przyzwyczajenia?

  1. I wielu tutaj narzeka, ze za szybko rzad znosi obostrzenia, ze nieodpowiedzialnie. I ze teraz do sklepow rusza glupole bez masek i beda zarazac, a zarazeni umierac. Swiat zglupial do reszty. Ludzie zidiocieli.

 2. A tymczasem Przymus i Segregacja zerwała umowę społeczną z Narodem , i to definitywnie, zgłaszając w Sejnie projekt ustawy wypełniający znamiona zamachu stanu, czyli ustawę 1981 (nomen omen).

  Oto najnowszy ich debilizm (a raczej kolejny antypolski sabotaż i mokre sny faszystów z PiS, godne wrogiej agentury wpływu:

  1) przecwelić Polaków, zmienić nas w płatnych kapusiów a Polskę w jeden wielki łagier
  2) kupić od spółek skumplowanych (piecha wie jak, ma doswiadczenie z 2007 r) nieskuteczne na omikrona testy za publiczny miliard zł bez przetargu i wmusić je Polakom
  3) rozp…rzyć i wyłączyć ostatni działający kawałek lecznictwa, czyli apteki pod naporem miliona testujących się przymusowo dziennie i zrobic z nich zarażalnie dla chorych nie na covid
  4) złamać tą w pelni bezprawną ustawą WSZYSTKIE nadrzędne legalne źródła prawa w Polsce i zaprowadzić dyktaturę ciemniaków.
  Myślę, że po tym występie Kaczyńskiego i chóru wojów, zdecydowana większość Polaków (i szczepów i nieszczepów), ma dla demenciarza z Nowigrodzkiej i jego przydupasów niszczących Polskę od tej pory co najmniej na równi z PO, jedno serdeczne narodowe życzenie:
  Wypie.dalać, psuje jeb.ne! I żebyśmy was tu więcej nie widzieli, sq….syny!

  1. Zresztą, policzmy dokładniej:
   15 mln testów (zatrudnieni Polacy) x 50 zł (cena 1 testu po taniosci) x 4x miesiąc (przymus ustawowy) x 12 miesięcy = 36 MILIARDÓW zł rocznie. Ale… wg ustawy bezpłatne testy będą TYLKO za 1 mld zł z budżetu. Za resztę zapłacą pracodawcy i pracownicy.

   Zysk na czysto (15-20% netto) – około 5-7 mld zł.
   Wnioskodawca i lobbysta ustawy: poseł Piecha i poseł Kaczyński.
   Poseł Kaczyński – wiadomo. Jaki jest i jak zdemenciał – każdy już po roku 2021 widzi.
   Ale ciekawy jest w tym lobbysta ustawy, p.poseł Piecha – w 2007 r wiceminister zdrowia, główny bohater megaafery farmaceutycznej (osobiste kontakty z firmą bigpharmy, a nastepnie wpisanie jej leku na listę leków refundowanych. Jest w sieci. W tym samym 2007 r. pan Piecha występował także – jako wiceminister zdrowia – jako wymieniany przez prasę i dziennikarzy śledczych w innej aferze, tzw aferze osocza (rugowania polskich firm robiących preparaty z osocza na rzecz firm bigpharmy).
   Przypadeg?
   NIE WIERZĘ W AŻ TAKIE PRZYPADKI! Ta nowa ustawa Kaczyńskiego/Piechy/Hoca (tzw. Program Powszechnego Przecwelania) to wg mnie klasyczny numer aferalny na „lub czasopisma”, tyle że miliony razy większy finansowo. Przecież te testy nawet NIE WYKRYWAJĄ OMIKRONA!
   A PRAWDZIWI dziennikarze na to co? A prawdziwi dziennikarze w Polsce już wymarli…
   CZEGO NIE ROZUMIECIE?

   1. dostałem od Życzliwego,mejlem plakat, pt „CZEGO NIE ROZUMIESZ?”
    ” W 2021 WOŚP zbiera 200 milionów złotych na rzecz NFZtowskich szpitali.
    W tym samym czasie NFZ wydaje 2 miliardy na reklamę eksperymentalnych produktów
    firm zagranicznych. Czego nie rozumiesz?”

  2. Postraszą tym bzdurami a potem „ludzki pan” powie że nie można tak ludzi męczyć, zrobimy wersję lajtową czyli tylko ustawa Hoca w wersji oryginalnej i wszyscy się ucieszą że tylko takie obostrzenia a nie jeszcze głupsze. Może efektem kozy chcą nas załatwić.

   1. Az tak wysublimowane to te dziady ponure nie są. Po prostu epidemia sie konczy, wybory za pasem, a potem won, zarobić KASĘ trzeba! Piecha to papierek lakmusowy takich projektów. Kaczyński dał zapewne imprimitur, bo wie, że tylko grube kiciusie liżą rękę pana.
    Mało czasu im zostało, ale za te wmuszane testy styknie…

 3. Po strajkujących trackerach australijskich nadeszła pora na kanadyjskich. Powinienem się cieszyć patrząc na ogrom przedsięwzięcia i poparcia. Tylko czemu mi smutno i płakać się chce?
  Co oni z nami zrobili?
  Na mojej wioskowej wydmie rzecznej rosła sosna. Była tam zawsze. Zimą spod sosny zjeżdżało się na sankach i rozbijało nosy. Dwa lata temu Urząd stwierdził że sosna spróchniała i trzeba ją wyciąć.
  Wydma ta sama, rzeka ta sama, ludzie na sankach dalej jeżdżą, a dla mnie to już nie to samo miejsce.
  Myślę, że nawet jakby znieśli wszelkie obostrzenia, zakazy i nakazy TA ZIEMIA nie będzie już tą samą Ziemią. Strach, eutanazja, brak szacunku dla starych i schorowanych, nieufność wobec lekarzy, polityków, dziennikarzy, sąsiadów czy nawet Kościoła pozostanie z nami na zawsze.
  Ta Ziemia nie będzie już moją Ziemią, tak jak od lat zatruwane niebo nie jest już moim niebem.

 4. W bazie rządowej BASiW doszła nowa rubryka producent:
  Za okres 01-26.01.2022 mamy:
  -56% zakażeń to zaszczepieni,
  -dla mnie HIT 42% wszystkich zakażeń to ludzie po firmie na P ( zarówno Ci zaszczepienie w pełni jak i nie w pełni)
  – w pełni zaszczepieni stanowią 26% śmiertelnych
  – 81% zaszczepionych, którzy zmarli to Ci od firmy na P

  No i na koniec średnia wieku umierania: zaszczepienie 76lat, niezaszczepieni 75lat. Średnia wieku życia w Polsce to 78lat, a oni zamykają szkoły.

  1. Oglądałem to dosłownie dziś i miałem podobne wnioski. Ale najbardziej chciałbym zobaczyć takie statystyki: 1. ilu nieszczepionych zmarło na kowid mimo leczenia Amantadyną, 2. ilu nieszczepionych ozdrowieńców zachorowało drugi raz i zmarło na kowid. 3. ilu zaszczepionych zmarło na kowid zaraz po szczepieniu w okresie do 14 dni od dawki. I wtedy mielibyśmy jasność i konkretne argumenty do rozmowy. Dlatego nigdy takich statystyk nie zobaczymy.

 5. Wrzućcie sobie w tłumacza – artykuł z niemieckiego portalu finansowego.
  Pfizer bald Pleite?
  oraz
  Pfizer – Gate

  W sieci latają już przedruki.
  Wg tego artykułu fudusze hedgingowe robią śledztwo ws „nierzetelnych informacji o szczepionkach” pfizera. W tkście są sugestie, że firma może wręcz zbankrutować, jeśli okaże się, że kłamała, są tez supozycje, że całkowity covidofaszyzm w Austrii wprowadzono za „wielomilionową łapówkę”.
  Jesli to nie fejk, to za jakiś czas będzie masakra na rynkach. I wśród zaszczepionych. Może się okazać, żeoni pierwsi pójdą na rządy z siekierami.

  1. Walka buldogów z branży asset management pod dywanem? Cała piątka to rak na światowej z coraz większym zapałem przyczyniający się do regresu cywilizacji.

 6. Kanalie od projektu 1846 zaproponowały coś znacznie ohydniejszego pod numerem 1981.
  Widzę to tak że ta gnida jarek kaczyński dostał ultimatum od swoich mocodawców.
  W związku z tym Naród musi skrócić mu cierpienia. We własnym interesie.
  Czas na poważne działania!
  Naród ma prawo i obowiązek bronić się przed opresją!
  Wszyscy wiemy jakie skutki przyniosło wyeliminowanie Franza Kutschery.
  Brak Kedywu, jednak to można zastąpić outsourcingiem. Chętnie dołączę się do zrzutki.
  Dobry przykład nauczy te kanalie rozumu …

  1. JaS, w ten sposób to załatwia się dziś sprawy ZA Bugiem.
   W Polsce mamy dość siły, by spuścić tych antypolskich drani do kibla historii po naszemu.

   1. „po naszemu” , czyli jak? Mam rozumieć że chodzi o patetyczne deklaracje?
    Przyznaję że wspaniałe!
    Ale jak przychodzi do działania to nagle „pragmatycznie” się nie wychylamy….
    A tak przy okazji: rozśmiesza mnie to poczucie wyższości w stosunku do naszych wschodnich sąsiadów. A tak naprawdę to nie rozśmiesza tylko odrzuca swoją głupotą, bo tak naprawdę to my daliśmy się sprowadzić do roli ledwie tolerowanych lokatorów w niegdyś własnym domu.

 7. Panie Jerzy, ktoś, coś, gdzieś….według danych Reutersa 29.01.2022 – pojazdów ma być do 2700.
  Znaj proporcje Mocium Panie :))

  1. według Reuterasa…? A według pozostałych mediów jakaś tam grupka 70 aut… a w ogóle to nie wiadomo o co im chodzi tym trackersom, skoro 90 procent jest zaszczepiona ( nie wiem skąd mają te dane)…musi więc chodzić o politykę, promowaną przez terrorystów chcących obalić rząd. Akcję uznano za podobną do tej z marszu na Kapitol. Tylko że tam, jak się dogrzebano do zdjęć i nagrań, czynny udział brało FBI. Ot, kolejna ustawka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *