27.09. Dzieci. Ostatnia prosta.

13

27 września, dzień 939.

Wpis nr 928

zakażeń/zgonów

6.484/25

Coraz częściej dochodzą mnie i publiczność alarmujące wieści o nadmiarowych zgonach w różnych grupach wiekowych. Ale coraz częściej przychodzą informacje zatrważające, bo dotyczące dzieci. Poniżej najbardziej miarodajny materiał oparty na oficjalnych danych, który wyprowadza jasną korelację z alarmistycznie gwałtownym wzrostem śmierci wśród dzieci, a faktem rozpoczęcia masowych szczepień wśród najmłodszych. Jest to szczególnie bolesne, bo takie osoby są kompletnie ubezwłasnowolnione w swej decyzji szczepiennej zależnej od rodziców.

Na wieść o poniższych danych wiele krajów wycofało się już ze szczepienia najmłodszych, ale mleko, a właściwie szczepienie, się już rozlało. Poniższy cytat dedykuję rodzicom. Szczególnie tym przekonanym, że zaszczepienie ich bezbronnych dzieci to coś dobrego. Podejmijcie ryzyko tylko wobec siebie, jak już jesteście do tego tak przekonani. Ale dzieciaki zostawcie w spokoju. Efekt szczepionki co do transmisji jest wobec nich zerowy, ale skutki jej wzięcia – wstrząsające, zaś stosunek ryzyka do korzyści – ujemny. Zwłaszcza po lekturze poniższego tekstu:

CO ODPOWIADA ZA SIEDMIOKROTNY KROTNY WZROST ŚMIERTELNOŚCI DZIECI W EUROPIE ?

Oficjalne dane dotyczące śmiertelności w Europie pokazują szokujący wzrost liczby zgonów wśród dzieci o 691%, odkąd Europejska Agencja Leków przedłużyła w maju zezwolenie na awaryjne zastosowanie szczepionki Pfizer Covid-19 do stosowania u dzieci w wieku od 12 do 15 lat.

Przed podjęciem tej decyzji przez Europejską Agencję Leków zgony dzieci w 2021 r. były poniżej oczekiwanego wskaźnika. Jednak po wydaniu zezwolenia na użycie w sytuacjach awaryjnych nadmierna liczba zgonów wśród dzieci do końca roku wzrosła o głęboko niepokojące 1.599% w porównaniu ze średnią z lat 2017–2020.

Niestety, trend ten utrzymywał się do 2022 r., a Europa oficjalnie odnotowała w tym roku 381% wzrostu nadmiernej liczby zgonów wśród dzieci w porównaniu ze średnią z lat 2018–2021.

EuroMOMO to europejska inicjatywa monitorująca śmiertelność. Organizacja twierdzi, że jej celem jest „wykrywanie i pomiar nadmiernej liczby zgonów związanych z grypą sezonową, pandemią i innymi zagrożeniami dla zdrowia publicznego”. Oficjalne krajowe statystyki śmiertelności są dostarczane co tydzień z 29 krajów europejskich lub regionów regionalnych w sieci współpracy EuroMOMO, wspieranej przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) i Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i prowadzone przez Statens Serum Instytut z Danii.

Poniższy wykres przedstawia tygodniową nadwyżkę zgonów w latach 2020 i 2021 wśród dzieci w wieku 0-14 lat w całej Europie. Wykres został zaczerpnięty ze strony internetowej EuroMOMO.

Jak widać z powyższego, zgony dzieci w 2020 r. były generalnie poniżej oczekiwanej liczby. Tendencja ta utrzymywała się przez cały 2021 r., aż do 22. tygodnia, kiedy to nadmierna liczba zgonów była rejestrowana z tygodnia na tydzień, aż do końca roku. Ciekawostką jest, że w 22. tygodniu 2021 r. zaczęto rejestrować nadmiar zgonów niemowląt jest to, i że zbiega się to z tygodniem, w którym Europejska Agencja Leków (EMA) przyznała przedłużenie wskazania do szczepionki COVID-19 Comirnaty (Pfizer) do włączenia stosowania na dzieci w wieku 12-15″.

Zaledwie kilka miesięcy później EMA zatwierdziła również awaryjne zastosowanie szczepionki firmy Pfizer dzieciom do 5. roku życia.

Poniższy wykres, pokazuje skumulowaną całkowitą liczbę nadmiernych zgonów w latach 2020 i 2021 od 22. tygodnia (tydzień, w którym zatwierdzono szczepionkę przeciwko Covid-19 dla dzieci) do 52. tygodnia (koniec roku).

Według EuroMOMO, Europa odnotowała ponad 1.015 zgonów dzieci w tym okresie w 2021 r., podczas gdy w 2020 r. odnotowała o 491 mniej zgonów niż oczekiwano w tym okresie.
Poniższy wykres przedstawia tygodniową nadwyżkę zgonów w 2022 r. wśród dzieci w wieku 0-14 lat w całej Europie. Wykres został zaczerpnięty ze strony internetowej EuroMOMO.

Dotychczasowe dane obejmują do 33. tygodnia 2022 r. (połowa sierpnia) i jak widać, w większości tygodni odnotowano zgony wśród dzieci znacznie powyżej oczekiwanego wskaźnika. W 24. tygodniu odnotowano rekordową nadwyżkę 101 zgonów wśród dzieci w wieku 0-14 lat. Poniższy wykres, zaczerpnięty ze strony internetowej EuroMOMO , pokazuje skumulowaną całkowitą liczbę nadmiernych zgonów od 2022 do 33. tygodnia.

Według EuroMOMO, Europa odnotowała ponad 841 zgonów wśród dzieci w tym okresie w porównaniu do oczekiwanego wskaźnika. Od czasu, gdy EMA po raz pierwszy zatwierdziła zastrzyk Pfizer Covid-19 do stosowania u dzieci w maju 2021 r., Europa odnotowała ponad 1.856 zgonów więcej wśród dzieci w wieku 0-14 lat w stosunku do oczekiwanego wskaźnika. Sama ta statystyka jest obrzydliwa, ponieważ reprezentuje niewiarygodny wzrost liczby ofiar śmiertelnych o 185.600%.
(…)
Średnia nadmierna liczba zgonów dzieci w Europie w latach 2017–2020 między 22. a 52. tygodniem wynosi 59,75. Ale w tym samym okresie w 2021 r., po zatwierdzeniu przez EMA szczepionki Pfizer Covid-19 dla dzieci, wśród dzieci było 1.015 zgonów więcej niż oczekiwano i 955,25 zgonów więcej niż średnia w latach 2017-2020. Oznacza to, że nadmierna liczba zgonów wśród dzieci w 2021 r. po zatwierdzeniu przez EMA zastrzyku Covid-19 dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat wzrosła o 1.599% w porównaniu ze średnią z lat 2017-2020.

Poniższy wykres pokazuje całkowitą liczbę nadmiernych zgonów wśród dzieci w wieku od 0 do 14 lat do tej pory w 2022 r. (tydzień 33.) w porównaniu z tym samym okresem w innych latach. Dane zostały pobrane ze strony internetowej EuroMOMO i można uzyskać do nich dostęp tutaj.

W 2022 r. dzieciom w wieku 5 lat i starszym w całej Europie zaoferowano zastrzyk Covid-19, a dzieciom w wieku 12 lat i starszym zaoferowano do trzech dawek zastrzyku.
Średnia nadmierna liczba zgonów wśród dzieci w okresie od 1. do 33. tygodnia w latach 2018-2021 wynosi 175.

Jednak w ciągu pierwszych 33 tygodni 2022 roku było o 841 więcej zgonów wśród dzieci niż oczekiwano i o 666 zgonów więcej niż średnia w latach 2018-2021. Oznacza to, że nadmierna liczba zgonów wśród dzieci w 2022 r. od momentu zatwierdzenia przez EMA zastrzyku Covid-19 dla dzieci w wieku 5 lat i starszych wzrosła o 381% w porównaniu ze średnią z lat 2018–2021.

Gdy połączymy dane od 22. tygodnia 2021 roku do 33. tygodnia 2022 roku (1.856 nadwyżek zgonów) i porównamy je z łączną średnią z lat 2017-2020 i 2018 do 2021 (234,75 nadwyżek zgonów) , stwierdzimy, że nadmierna liczba zgonów wśród dzieci w całej Europie wzrosła o 691% od czasu, gdy Europejska Agencja Leków po raz pierwszy zatwierdziła szczepionkę COVID-19 dla dzieci w wieku 12-15 lat w maju 2021 roku.

Czy to tylko niefortunny zbieg okoliczności do dodania do długiej listy „zbiegów okoliczności”, które miały miejsce od początku 2020 roku? Władze zdecydowanie chciałyby, żebyś tak pomyślał. Ale nadal muszą wyjaśnić, dlaczego umiera tysiące dzieci więcej, niż zwykle oczekuje się w całej Europie.

(…)

Trzeba powiedzieć, że rodzice zostali dobrze wyszkoleni, aby być posłusznymi pacjentami i dlatego często akceptują – bez wahania i bez przeprowadzania własnych badań – zezwolenie na inwazyjne procedury, takie jak jednoczesne wstrzykiwanie wielu szczepionek w maleńkie mięśnie ich niemowląt (których kombinacje nigdy nie okazały się bezpieczne). 

W przeważającej mierze ta zgoda rodziców nie jest „świadomą zgodą”, jak wymaga tego prawo. Nieświadoma zgoda jest zatem często udzielana bez odpowiedniego poinformowania rodziców o potencjalnych zagrożeniach, krótko- lub długoterminowych. Dlatego ich dzieci są narażone na wysokie ryzyko zachorowania – prędzej czy później – na choroby wywołane toksynami szczepionkowymi. Ważne jest, aby wszyscy rodzice lub opiekunowie niemowląt i dzieci uważnie przeczytali (…) informacje przed wyrażeniem zgody na przyszłe szczepienia.

(…)

Odnalazł i spisał Jerzy Karwelis

Wszystkie wpisy na moim blogu „Dziennik zarazy”.

About Author

13 thoughts on “27.09. Dzieci. Ostatnia prosta.

 1. Nie wiem jak to można skomentować…
  Cały „ruch antyszczepionkowy” zaczął się od niesłynnych szczepionek 3w1 MMR
  Wiadomo było że są przyczyną aspergerów, autyzmu itp… a mimo to nadal są dostępne.
  Przekonywanie rodziców, że świat medycyny ekonomicznej wie lepiej od rodziców co dziecku jest potrzebne „trwał i trwa mać…”

  1. A działaja wstecz? 😀 Bo pierworodny jest aspergerowcem, jak się później okazało, pierwsze widoczne objawy pojawiły się ok roku…. A mmr był szczepiony w wieku…. 18 miesięcy. Nie chcę przeczyć obserwacjom rodziców, niemniej uczciwie patrząc u nas to czynnik genetyczny był decydujący. Podobnie jak z chorobą genetyczna stóp.

   1. Pytanie, czy to była pierwsza szczepionka w jego życiu. Od (bodaj) 2009r w Polsce dzieci szczepi się czymś już w pierwszej dobie po urodzeniu i to jest jest katastrofalne, bo w żaden sposób nie można potem ocenić czy rozwój dziecka jest zaburzony szprycą czy wynika z genów.

    1. Obecnie – przynajmniej w teorii – noworodki w szpitalu „mają czas” na zaszczepienie w ciągu kilku dni pobytu w tej jednostce leczniczej. I owszem, wychodzą z dwiema zaaplikowanymi szczepionkami (BCG i HBV /czyli wzw b/). Po drodze jeszcze rotawirusy, DTP (trzy dawki!), polio, pneumokoki, Hib oraz dwie dawki przypominające HBV, dwie przypominające Hib, jedna przypominająca polio. Jak się znajdzie rodzic fascynat szczepień, to jeszcze dołoży zalecane na grypę i meningokoki. I tak mija pierwszy rok.
     To, że istnieją genetyczne uwarunkowania, to jasne. Pytanie, czy i na ile niektóre szczepionki mogą niejako je uaktywnić? Nie zniechęcam do szczepień, tylko uważam, że uczciwie należy stawiać pytania i równie uczciwie na nie odpowiadać. Niestety, w naszym kraju takie stawianie pytań to obraza majestatu. :/

   2. Nie-e. Wstecz nie. Piszę, że udowodniono zależność między MMR a autyzmem. Inne szczepionki też pewnie mogą wpływać źle, ale tego NIE udowodniono, choć aluminium można znaleźć w różnych produktach podawanych dzieciom, bo to ono jest głównym winowajcą późniejszych schorzeń. Piszę, że od MMR zaczęła się antyszczepionkowość w ogóle. Czy słusznie? Nie wiem, ale skoro nie zrobiono porządku z MMR, to cała reszta też pozostawia wątpliwości.

  1. Zastraszonym przez swoją rodzinę – bo jak nie to cię okrzykną płaskoziemca jak mnie choć ja nie pozwoliłem szczepić, szaleńców, którzy wierzą, że szczepionka „to lek na całe zło i nadzieja na przyszły rok”, przez państwo – w tym MZ, media – w tym państwowe, które uparcie parły do tego rozwiązania strasząc, stosując hiperbole słowne, pokrzykując na nieposłusznych, naukowców, którzy jak mantrę mówili, że to jest OK, a przecież komuś wierzyć trzeba. To chyba jest najgorsze. Upadek zaufania. Do państwa, mediów, naukowców, do własnej rodziny. Stała się rzecz najgorsza moim zdaniem.

 2. Adam N.: „Nową kampanię społeczną pod hasłem „Chcę zrozumieć”, która ma przekonywać, a nie tylko zachęcać do szczepień przeciw COVID-19 rozpoczyna w przyszłym tygodniu MZ” – to jest szczyt, niemożliwe żeby nie rozumiał co do niego G.Braun mówi.
  MZ na pewno dostało „Białą księgę pandemii koronawirusa”, bo jest na liście do wysyłki.

 3. Dlaczego moje komentarze się nie pojawiają? Te procenty są przerażające bo to jest wzrost z bardzo niskiego pułapu. To nie tak że zaraz co trzecie dziecko umrze, ni ale powinno to zaalarmować odpowiednie służby a tu nic. Ogólnie trzeba mieć chyba telewizor w głowie zamiast mózgu żeby szczepić eksperymentalnym czymś swoje dziecko na chorobę która jest dla niego nieszkodliwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *