31.08. Spór w nielubianej rodzinie

3

31 sierpnia, dzień 912.

Wpis nr 901

zakażeń/zgonów

3.840/34

Dane mi było spotkać wirtualnie (na spotkaniu u doktora Pieniążka) mojego faworyta cytowań, pana Mariusza Jagórę. To chyba jedyna zaleta tego kowida, że człowiek spotyka ludzi o rzadkiej grupie krwi, niepozwalających zasnąć diabełkowi niepewności i sprawdzania wszystkiego. No i tym razem muszę (chcę!) zacytować jeden z jego wpisów. Dotyczy on sytuacji związanej z pozwem, jaki jeden producent szczepionek wniósł przeciwko drugiemu. Oto szczegóły:

„Moderna pozwała w piątek firmy Pfizer i BioNTech, twierdząc, że jej konkurenci skopiowali i użyli w swoich szczepionkach przełomową technologię, którą Moderna opracowała na wiele lat przed pandemią. Zarzut naruszenia patentu zapoczątkowuje to, co może stać się długotrwałą i kosztowną walką prawną pomiędzy firmami. W dwóch złożonych pozwach Moderna twierdzi, że Pfizer i jego partner rozwojowy, firma BioNTech, naruszyli trzy patenty, które Moderna zgłosiła w latach 2011-2016, dotyczące jej technologii mRNA. Jeden pozew został złożony w Sądzie Okręgowym USA w Massachusetts, gdzie mieści się siedziba firmy Moderna, a drugi w Niemczech, gdzie mieści się siedziba firmy BioNTech.

Moderna domaga się odszkodowania, które może obejmować opłaty licencyjne i utracone zyski, poniesione od marca. Christopher Ridley, rzecznik Moderny, powiedział, że firma pozostawi wysokość odszkodowania do decyzji sądu i że nie poda szacunkowej kwoty. Jednak Jacob S. Sherkow, ekspert w dziedzinie prawa patentowego w dziedzinie biotechnologii z University of Illinois College of Law, oszacował, że w przypadku powodzenia sporu sądowego Moderny, Pfizer może zostać zmuszony do zapłacenia dziesiątek milionów dolarów odszkodowania – to niewielki ułamek całkowitej sprzedaży szczepionki Covid, która w 2021 roku osiągnęła rekordowy poziom 42,6 miliarda dolarów – a przychody za cały rok 2021 wyniosły 81,3 mld USD – 92% wzrost operacyjny.

Obie firmy zakończyły w tym tygodniu składanie wniosków do Agencji ds. Żywności i Leków o awaryjne zezwolenie na stosowanie zmodernizowanych szczepionek na podwarianty Omikron. Rząd federalny zamówił 105 milionów dawek odnowionych szczepionek firmy Pfizer-BioNTech i 66 milionów szczepionek firmy Moderna, z możliwością zakupu kolejnych setek milionów.

Jest jednak dobra wiadomość: urzędnicy stwierdzili, że jesienna kampania boosterów może być dla wielu Amerykanów ostatnią dotowaną przez rząd kampanią szczepień przeciwko Covid. Dr Ashish Jha, koordynator Covid-19 w Białym Domu, powiedział w tym miesiącu, że rząd prawdopodobnie przestanie kupować szczepionki już tej jesieni, co oznacza, że przyszłe boostery Covid będą opłacane i dystrybuowane w dużej mierze przez prywatny system opieki zdrowotnej, tak jak ma to miejsce w przypadku corocznych szczepionek przeciwko grypie.”

Mój komentarz do tego:

Po pierwsze – widać, że opłaca się kraść. Poziom odszkodowań płacony przez winnego kradzieży to ułamek jego zarobków. Widzę pewne zadowolenie, że mamy kłótnię w rodzinie, w dodatku nielubianej. Ale to żadna rodzina, fakt (vide mój ostatni artykuł w Do Rzeczy) mają co prawda wspólnych rodziców, ale gryzą się jak niejedni śmiertelni wrogowie. Mieliśmy do czynienia z podskórną rywalizacją w dostępie do rządowych zamówień, broń Boże zmową cenową, bo to przecież wolna konkurencja jest (żart taki, dla niekumatych wyjaśniam). Ta walka trwała i wygrywał ją Pfizer, który przewyższył już 60% udziału w rynku swojej szczepionki Comirnaty. A więc atak na Pfizera ze strony Moderny to chęć popartycypowania w gigantycznych zyskach Pfizera.

Zastanawia jedno – tu się kłócą, a tu w tym samym czasie startują do dopuszczenia nowych wersji szczepionek. No, spór sądowy nie może zakłócać takiego biznesu. Rząd USA wycofuje się z finansowania promocji szczepień i pewnie dlatego, te nowe szczepionki okazują się w negocjacjach znacznie droższe niż poprzednie warianty. Trzeba będzie bowiem uwzględnić dodatkowe koszty marketingowe, które poniesie producent. Tam poniesie… Zapłacą za to klienci, i tak przekupywani przez polityków własnymi pieniędzmi. To czemu nie mieliby zapłacić za wciskanie leku (?), który im i tak nie pomaga, a jego pobranie wymuszone jest sterowaną przez rządy przymusową dobrowolnością?

Zebrał, zacytował i skomentował Jerzy Karwelis

Wszystkie wpisy na moim bloguDziennik zarazy”.

About Author

3 thoughts on “31.08. Spór w nielubianej rodzinie

 1. Mała uwaga. Bo to nadal się pojawia, a jest błędem. Szczepionka nie jest lekarstwem. Nigdy nim nie była i nie będzie. Nie wiem skąd się to wzięło, że wszystko co człowiek łyka doustnie i przyjmuje dożylnie to lekarstwa. Bo jeśli byśmy szli tym tokiem myślenia, to glukoza podawana w szpitalach dożylnie, też jest lekarstwem. A to nieprawda.
  I tak, FDA wydała decyzję o zatwierdzeniu szczepionki na Omikron. Pytanie po co? I czy to czasem nie jest o 10 miesięcy za późno

 2. Z filmu, do którego dałem link 2 dni temu można się dowiedzieć, że zamówienie na „szczepionkę” w firmie Moderna złożyło….WOJSKO! I to ono posiada wszelkie patenty na skład preparatu.
  Różnica między tym koktajlem a pfizerowskim polega na tym, że Moderna ma podskałdniki syntetyczne a Pfizer hodował białka na aborcyjnych częściach. Efekt jest ten sam więc dla nas to teoretycznie bez różnicy. Co do BioNTech, technikę umieszczania białka w preparacie , która była kluczowa w tym zestawie, wymyślono na WARSZAWSKIM UNIWERSYTECIE, za co sowicie zostaliśmy wynagrodzeni przez BioNTech.

 3. Buldogi gryzą się pod dywanem, gdy tymczasem …
  Trzy lata temu fantazja, utopia, spiskowa teoria dziejów, od 2020 r rzeczywistość :Przypominamy go, bo pokazuje plan elit, który jest właśnie realizowany na naszych oczach! Oto ich cele, metody działania i jak z nimi walczyć! Film sprzed kilkunastu lat !!! trwa 12 minut i możliwe, że to najważniejsze 12 minut w Twoim życiu. Roześlij go wszystkim znajomym i nieznajomym!

  Od tysięcy lat, Ziemia jest naszym domem, ale wkrótce stanie się naszym więzieniem. Przestępcza elita potężnych bankierów i właścicieli wielkich korporacji rządzi światem z ukrycia i jest o krok od osiągnięcia swych mrocznych fantazji.

  ICH CELE
  1. Stworzyć światowy rząd zdominowany przez oligarchiczną elitę.

  2. Ustanowić globalną elektroniczną walutę, by podzielić świat na dwa rodzaje ludzi: panów i niewolników.

  3. Zaszczepić w każdym człowieku elektroniczny czip z jego informacjami biometrycznymi, jego danymi osobowymi i elektronicznymi pieniędzmi, które posiada, w celu uzyskania absolutnej kontroli nad populacją.

  4. Ograniczyć liczbę populacji, żeby łatwiej kontrolować masy i lepiej zarządzać zasobami naturalnymi.

  Elita jest w punkcie realizacji tego marzenia. Ci wielcy kryminaliści stworzyli tę historię aby: uzyskać absolutną władzę na świecie… NA ZAWSZE. Szach-mat dla ludzkości. Jak chcą to zrobić? Trzema ruchami strategicznymi.

  RUCH PIERWSZY: ZAŁAMANIE GOSPODARCZE, EPIDEMIA I WOJNY REGIONALNE
  Elita wytworzy wielki, międzynarodowy kryzys finansowy, który ma się zakończyć zapaścią gospodarczą, upadkiem euro i dolara. Wtedy, wiele osób straci pracę i oszczędności w Europie i w USA. W miarę wzrastających protestów, elita stworzy fałszywe antysystemowe grupy, które powodować będą epizody chaosu i wzrost przestępczości, aby ludzkość zażądała ustanowienia władzy silnej ręki. Ewolucja upadku w Europie i USA, będzie przebiegać inaczej.

  W Europie: elita generuje pogląd, że każdy samotny kraj nie może przezwyciężyć kryzysu narodzi się scentralizowany rząd europejski i suwerenność narodowa ograniczona będzie do minimum. Własność państwowa ulega prywatyzowaniu, wielkie korporacje zostają włączone do rządzenia państwem. Klasa polityczna jest skompromitowana. Niektórzy politycy i bankierzy będą się procesować, ale to tylko sztuczka. Elita promuje liderów manipulatorów, wyłaniających się z protestujących, do kierowania protestującymi i zapewnienia iluzji, demokratycznej odnowy i nadziei. Europejski rząd jest zajęty przez technokratów, którzy zastąpią starych, niesprawnych i skorumpowanych polityków. Pozornie demokratyczne państwo europejskie ma swoją siedzibę, ale rządzi przez nietykalne elity.

  W USA: kryzys wywołuje poważne zamieszki. Uzbrojone grupy staną do walki przeciwko państwu manipulowane przez elity. Jest dużo przestępstw i niewinnych ofiar. Rząd federalny wprowadza stan wyjątkowy, aby odzyskać kontrolę. Budowane od lat obozy FEMA zaczynają działać. Dysydenci i protestujący są więzieni, oskarżani o terroryzm i działalność antypatriotyczną. Aresztowania i masowe represje są przeprowadzane w imię bezpieczeństwa.

  Strategia załamania gospodarczego kulminuje się z wprowadzeniem obowiązkowej służby dla państwa, w USA i w Europie. Tłumy ludzi żyjących w nędzy, są zmuszone do pracy dla państwa, w zamian za zakwaterowanie i wyżywienie. Najbardziej antyspołeczne osoby są wybierane do sprawowania kontroli nad społeczeństwem, poprzez policję lub żołnierzy i represje. Rząd promuje składanie donosów wśród obywateli w zamian za korzyści i uznanie. W pewnym momencie, podczas procesu upadku gospodarczego, zaczyna drugi strategiczny manewr: kryzys zdrowotny.

  Epidemia jest podnoszona do umocnienia procesu masowej kontroli populacji. Media wyolbrzymiają sytuację i sieją panikę. Demonstracje są zabronione pod pretekstem pomocy w rozpowszechnieniu epidemii. Epidemia służy do cichego eliminowania przeciwników politycznych. W trakcie zaawansowanej epidemii, organy władzy ustalają, że jedynym sposobem, aby ją kontrolować, jest wdrożenie czipa do monitoringu każdego obywatela, aby szybko wykryć nowe ogniska epidemii. Mikroczip jest również używany do przechowywania wszystkich danych osobowych. Służy też jako pieniądz elektroniczny. Fizyczny pieniądz znika, uznany jako niehigieniczny, niebezpieczny i niewygodny. Te pomysły są wszczepiane w pamięć obywatela: czip = pieniądze, czip = leki, brak czipa = śmierć. Podłączenie czipa internetu i systemu przetwarzania danych będzie podstawą kontroli masowej. Wszystkie informacje będą zapisywane na serwerach, z dala od kontroli obywatelskiej. Powiązanie internetu z czipem staje się Wielkim Bratem.

  RUCH DRUGI: III WOJNA ŚWIATOWA

  ETAP TRZECI: POKÓJ

  JAK Z NIMI WALCZYĆ?
  Czy mamy zamiar pozwolić, aby ci dranie wyeliminowali nas, czy będziemy walczyć o nasze przetrwanie?

  Jeśli chcemy, aby zatrzymali swoje plany, musimy ustalić cztery bezpośrednie cele:

  1. Przekonać siły bezpieczeństwa, aby zaczęły chronić ludzi i przestały być posłuszne elicie.

  2. Zaatakować i skompromitować środki masowego przekazu odpowiedzialne za rozpowszechnianie kłamstw elit rządzących.

  3. Ściganie i ciężkie karanie klasy politycznej, która służyła tym przestępcom. Wszystkich z nich. Powinni bać się ludzi. Na zawsze!

  4. Zapobiec wprowadzeniu czipowania. Jest to kluczowy punkt (wyjaśnienie na filmie niżej – przypis WM).

  CO MOŻNA ZROBIĆ NA POZIOMIE OSOBISTYM?
  1. Informowanie maksymalnej liczby ludzi, jak to tylko możliwe o planach elity.

  2. Potępić manipulacje mediów. Wykorzystywać swoje niezależne media.

  3. Poświęćcie godzinę dziennie, aby walczyć przeciwko elitarnym planom architektów.

  4. Oczyść swój umysł z fałszywych wartości, które zaszczepił ci system.

  5. Przestań kroczyć ślepo za każdym liderem, nawet gdy budzi Twoje zaufanie. Bądź sobą, swoim przywódcą!

  6. Przestań popadać w nienawiści rasowe, etniczne, polityczne i inne. To pułapka by dzielić ludzi.

  7. Nie pozwól im wysyłać innych do ich brudnych wojen. Mówią ci, że masz złapać za broń? Zrób to przeciw nim!

  8. W tym momencie wszyscy władcy na świecie są bezprawni. Dlatego bądź nieposłuszny tym gnijącym władzom, tak bardzo jak tylko można!!! Obywatelskie nieposłuszeństwo!

  EPILOG
  Sprawili, że uwierzyłeś, iż jesteś malutkim, nieistotnym ziarenkiem piasku, samotną mrówką w ludzkim mrowisku. Sprawili, że nie wierzysz, że może być inaczej, że nie powinno się podejmować samemu decyzji, bez pytania o zgodę, że nie można się bronić. Sprawili, że uważasz, że można żyć tylko swoim małym życiem, w małym śnie, zakupionym w jednym z ich sklepów, że czas na Ziemi nie pozostawia żadnych śladów, że wszechświat jest obojętny na to, co się dzieje z Tobą, że jesteś tylko statystyką, liczbą, ale to nieprawda! Jeśli jesteś w stanie kochać i walczyć.

  Nie ma żadnych wątpliwości: żyjesz najważniejszą chwilą swojego życia w historii ludzkości. Zdecyduj, czy jesteś zwykłą owcą prowadzoną na rzeź, czy jedną z osób, które walczą do ostatniego tchu, by ocalić ludzkość z niewoli i zniszczenia. Teraz jest czas, aby udowodnić swoją prawdziwą wartość!!!

  http://nie-wierze-nikomu.pl/index.php/wielki-reset-nwo/14-wprowadzaja-faszyzm-zamordyzm-pod-pretekstem-covid-film-z-2012-roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *