5.10. Wierzchołek góry NOPowej

5

5 października, dzień 947.

Wpis nr 936

zakażeń/zgonów

4.619/33

Sporo tu było pisane o Niepożądanych Odczynach Poszczepiennych. U nas to jakiś koszmar – nawet jeden z lekarzy stwierdził w polskiej telewizji, że nikt od szczepionki w Polsce nie umarł, bo się żaden taki do nich nie zgłosił. Dużo się mówi o tym, że system raportowania powikłań poszczepiennych jest słaby, nie tylko w Polsce. Ale w Stanach się za to wzięli.

Mamy też do czynienia, oczywiście nie u nas, z serią procesów wytoczonych przez organizacje społeczne, o dostęp do danych dotyczących różnych aspektów kowida. Dotyczyło to m.in. ujawnienia wyników badań Pfizera, na podstawie których amerykańskie instytucje kontrolne dopuściły szczepionkę do obrotu. Walka była zacięta i instytucje publiczne w to zamieszane, ramię w ramię z Pfizerem, walczyły o to, by ujawnienie tych badań mogło się odbyć po… 75 latach. Sprawę jednak przegrali i systematycznie są publikowane te „badania”, z których wychodzą coraz smutniejsze rewelacje.

Tak samo było z kwestią ujawnienia NOP-ów przez amerykańskie CDC. Też walki w sądzie były zażarte, ale zakończyło się to nakazem udostępnienia danych, w procesie wygranym przez ICAN. Oto co wyszło i z tego procesu, ale i z analizy powikłań poszczepiennych oraz ich zasięgu. Jak zwykle podziękowania dla Mariusza Jagóry.   

„Kolejne zwycięstwo zespołu prawnego ICAN, który uzyskał i opublikował dane CDC dotyczące około 10 milionów użytkowników aplikacji v-safe. V-safe to nowy, oparty na smartfonie program CDC, który pozwalał użytkownikom zarejestrować się po otrzymaniu szczepionki Covid-19 i kontrolować stan zdrowia. ICAN wnioskował o uzyskanie danych i po miesiącach prawnych zmagań, zespół prawników, kierowany przez Aarona Siri, po dwukrotnym pozwaniu CDC, doprowadził do uzyskania nakazu sądowego, który zobowiązywał CDC do przekazania tych danych. Pierwsza partia, zawierająca 144 miliony wpisów o stanie zdrowia użytkowników v-safe, została udostępniona przez ICAN i można ją przeszukiwać za pomocą przyjaznego interfejsu, nad którego stworzeniem zespół ICAN pracował przez całą dobę.

To pierwsza partia danych, która obejmuje odpowiedzi udzielone przez użytkowników v-safe przez zaznaczenie uprzednio wypełnionych pól. Nie zawiera danych z pól, które pozwalały na swobodne odpowiedzi tekstowe. Mimo to ujawnia szokujące informacje, które powinny skłonić CDC do natychmiastowego zamknięcia programu szczepionki Covid-19.

Spośród około 10 milionów osób, które zarejestrowały się i przesłały dane do v-safe, 782.913 osób, czyli ponad 7,7% użytkowników v-safe, doświadczyło zdarzeń zdrowotnych wymagających pomocy medycznej, interwencji pogotowia i/lub hospitalizacji. Ponad 25% zdarzeń skutkowało opuszczeniem szkoły lub pracy i/lub uniemożliwiło wykonywanie normalnych czynności. 

Ponadto 71 milionów zgłoszeń objawów w polach wstępnie wypełnionych pochodziło od około 10 milionów użytkowników. Jest to średnio ponad 7 objawów zgłoszonych na jednego zarejestrowanego użytkownika v-safe, w tym na przykład, ponad 4 miliony zgłoszeń bólu stawów, co może być bardzo niepokojącą reakcją immunologiczną (około 2 miliony z tych zgłoszeń dotyczyło łagodnych bólów, ponad 1,8 miliona zgłoszeń dotyczyło umiarkowanego bólu stawów, a ponad 400.000 dotyczyło silnego bólu stawów).  Ponieważ v-safe obejmował tylko mniej niż 4 procent osób, które otrzymały szczepionkę Covid-19, istnieje duże prawdopodobieństwo, że dziesiątki milionów Amerykanów miało podobną reakcję immunologiczną na szczepionkę Covid-19.

W aplikacji zarejestrowano około 13.000 niemowląt w wieku poniżej 2 lat, u których wystąpiło ponad 33.000 objawów niepożądanych, które były na tyle znaczące, aby je zgłosić, przy czym najczęstsze to drażliwość, bezsenność, ból i utrata apetytu. Są one bardzo niepokojące, ponieważ niemowlęta nie potrafią mówić, a więc te objawy są sposobem, w jaki często komunikują, że coś jest nie tak.

Dane te odzwierciedlają nieproporcjonalnie dużą liczbę negatywnych skutków zdrowotnych, w tym zdarzeń medycznych, po zastosowaniu szczepionki Moderna w porównaniu ze szczepionką Pfizer. Nieproporcjonalnie duża była również liczba negatywnych zdarzeń zgłaszanych przez kobiety w porównaniu z mężczyznami. Jest to zgodne z tym, co zaobserwowano we wstępnym raporcie Pfizer dotyczącym bezpieczeństwa po wprowadzeniu szczepionki do obrotu, przesłanym do FDA (raport ten również musiał zostać uzyskany w drodze postępowania sądowego), w którym podobnie wykazano nieproporcjonalnie dużą liczbę zdarzeń neurologicznych doświadczanych przez kobiety po zastosowaniu szczepionki Covid-19 firmy Pfizer.

Dane są obszerne (jeden z plików ma ponad 23 gigabajty), ale ICAN upublicznił je w przyjaznym dla użytkownika formacie, który można przejrzeć tutaj – https://www.icandecide.org/v-safe/.

Zespół prawny ICAN kontynuuje proces sądowy, aby uzyskać dane zawarte w polach tekstowych.”

Wyszukał i zacytował Jerzy Karwelis

Wszystkie wpisy na moim blogu „Dziennik zarazy”.

About Author

5 thoughts on “5.10. Wierzchołek góry NOPowej

  1. Mozna bezkrytycznie ufac organizacji, ktora potepia w czambul wszelkie szczepienia?

    „The Informed Consent Action Network (ICAN) is one of the main anti-vaccination groups in the United States. Founded in 2016 by Del Bigtree, it spreads misinformation about the risks of vaccines and contributes to vaccine hesitancy,[1][2][3] which has been identified by the World Health Organization as one of the top ten global health threats of 2019.[4][5] Arguments against vaccination are contradicted by overwhelming scientific consensus about the safety and effectiveness of vaccines.”

    1. Wydaje mi się, że tak. Skuteczność szczepionek zawsze opierała się bardziej na dogmacie wiary, niż na dowodach naukowych. Lekarze, którzy próbowali zbadać czy szczepionki są „bezpieczne i skuteczne” zawsze byli cenzurowani, wyśmiewani i szykanowani.

    2. przepraszam, a ten cytat to skąd pochodzi? wygląda jak skompromitowana wikipedia albo jakaś opłacana „antyfejkowa” strona. bardziej nie ufałbym tym stronom niż organizacji złożonej z MEDYCZNYCH działaczy społecznych.

    3. W tych odwróconych czasach taki ICAN staje się automatycznie wiarygodny, gdy wychodzi kim są opluwacze. Komu może bardziej zależeć na wydobyciu faktów jak nie im właśnie. Ale to już coraz mniej ważne. Głodem i chłodem teraz nas będą chłostać i próbować uchwalać bandyckie „prawa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *