8.05. Jak Big Farma fakty o pandemii weryfikowała

1

8 maja, dzień 797.

Wpis 786

zakażeń/zgonów (dzisiaj, znowu w niedzielę nie umieramy)

199/0

Jak obiecałem – podsumowujemy kowid, a właściwie jego Fazę Pierwszą. Wczoraj było kompendium wiedzy, dziś o mediach. Popatrzmy kto i jak nam sprawdzał „prawdziwość” przekazów w mediach społecznościowych, ustawiał standardy debaty, a właściwie ją na dowolnych, zmiennych i niejasnych zasadach – blokował. Dziękuję Panu Mariuszowi Jagórze, za bardzo ciekawe opracowanie.

W świecie „niezależnych” weryfikatorów faktów – czyli jak firmy produkujące szczepionki kontrolują przepływy informacji o szczepionkach.

W dzisiejszym świecie przepływ informacji na temat szczepionek czy innych ważnych tematów związanych z COVID zależy w dużej mierze od możliwości rozpowszechniania faktów na głównych platformach mediów społecznościowych, takich jak Facebook. Z kolei Facebook polega na htpp://FactCeck.org i innych tego typu organizacjach, które decydują o tym, jakie informacje są dopuszczalne. htpp://FactCheck.org finansowany jest z dotacji organizacji kierowanej przez byłego dyrektora CDC za prezydentury Obamy, której aktywa zawierają akcje firmy Johnson & Johnson. Innymi słowy, firmy szczepionkowe kontrolują przepływ informacji o szczepionkach. Witajcie w świecie „niezależnych weryfikatorów faktów”.

W ciągu ostatniego roku Facebook cenzurował prawie każdy oparty na Evidence Based Science komentarz kwestionujący lockdown, obowiązek noszenia masek, bezpieczeństwo i skuteczność szczepionek. Facebook blokował także możliwość udostępniania postów promujących tanie, ratujące życie leki, takie jak iwermektyna, a nawet badania pokazujące, jak wystarczające dawki witaminy D i cynku mogą zapobiegać krytycznym chorobom wywołanym przez SARS-CoV-2. W każdym przypadku cenzury Facebook zamieszczał informację (de facto wprowadzającą w błąd każdego, kto chciał udostępnić artykuł), że poszczególne fakty poruszone w artykule zostały “niezależnie sprawdzone i uznane za fałszywe”. Wydaje się, że prawie żaden z ocenzurowanych przez pracowników Facebooka artykułów nie został przez nikogo sprawdzony – ich fact-check opiera się na jednym artykule krytycznym, który później wykorzystywany jest jako pretekst do blokowania każdego postu kwestionującego zasadność noszenia masek, nawet jeśli kwestie poruszone w poście są zupełnie inne niż te, które poruszono w pierwotnym sprawdzeniu faktów.

Wydaje się, że fact checking idzie w kierunku automatycznej weryfikacji https://github.com/Cartus/Automated-Fact-Checking-Resources… Czy weryfikacja faktów jest praktycznie niezależna? Kiedy w grudniu 2021 temat szczepionek zaczął być poruszany w przestrzeni publicznej, portal htpp://FactCheck,org rozpoczął „Projekt SciCheck’s COVID-19/Vaccination”, skupiający się na przepływie informacji dotyczących szczepionek. W górnej części strony internetowej znajduje się zastrzeżenie o następującej treści: „Projekt SciCheck’s COVID-19/Vaccination Project jest możliwy dzięki dotacji z Fundacji Roberta Wooda Johnsona”. htpps//factcheck.org/covid-misconceptions/… Następne zdanie brzmi: „Poglądy wyrażone tutaj niekoniecznie odzwierciedlają poglądy fundacji” – w rzeczywistości wyrażone poglądy prawie na pewno odzwierciedlają poglądy fundacji.

http://FactCheck.org twierdzi, że jej celem jest „zwiększenie dostępu do rzetelnych informacji na temat szczepionki COVID-19 i szczepionek, przy jednoczesnym zmniejszeniu wpływu dezinformacji”. Jednak czy kiedykolwiek widzieliście, aby organizacja ta przedstawiła wyważone informacje lub oznaczyła jako fałszywy choćby jeden post po drugiej stronie tej debaty, bez względu na to, jak bardzo niedorzeczne może być twierdzenie, łącznie z artykułami popierającymi eksperymentalne szczepionki zezwalające na stosowanie w nagłych wypadkach u małych dzieci? Wszyscy wiemy, że celem jest promowanie za wszelką cenę wyłącznie pozytywnych informacji i blokowanie obaw związanych ze szczepionką.

Facebook, który jest największym promotorem ich działań, otwarcie określił to jako swoją politykę – Facebook Announces New Measures to Assist in COVID-19 Vaccine Take-Up, Combat Vaccine Misinformation | Social Media Today… 15% aktywów Fundacji Roberta Wooda Johnsona, która jest jednym z największych zwolenników tego projektu, pochodzi z akcji firmy Johnson&Johnson, zgodnie z jej sprawozdaniem finansowym za rok 2019 – https://www.rwjf.org/en/about-rwjf/financials.html. Dyrektorem generalnym fundacji jest Richard Besser, były p.o. dyrektora CDC za Obamy i były redaktor naczelny ABC News ds. zdrowia i medycyny – https://www.rwjf.org/en/about-rwjf/leadership-staff/B/richard-e-besser.html. Oto „system” w najlepszym wydaniu! Jedyny „niezależny” arbiter rzetelnych informacji  temat szczepionek musi pochodzić ze źródła powiązanego z jednym z producentów tej szczepionki, a stawką są miliardy dolarów. Rząd, media i media społecznościowe są powiązane ze sobą siecią skorumpowanych wpływów, dezinformacji i cenzury.

Źródło:  https://www.theblaze.com/    

About Author

1 thought on “8.05. Jak Big Farma fakty o pandemii weryfikowała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *