12.01. Nowak, ale 2.0, czyli nie od tenisa

13

12 stycznia, dzień 681.

Wpis nr 670

zakażeń/zgonów

4.248.559/100.938

Mamy kumulację Nowaków. Dzisiaj napiszę do Do Rzeczy felietonik o Djokoviću, o którym pisałem wcześniej, ale trzeba zaktualizować kwestie do ostatniej chwili, bo dzieje się tam u niego wiele. Ale dziś o Nowak 2.0, czyli pani kurator, która pojawiła się nam dwukrotnie i doszło do drugiej, nowakowej kumulacji. Artystyczno-kowidowej.

Najpierw pani kurator naraziła się salonowi, bo zakwestionowała sposób wystawienia „Dziadów” w krakowskim teatrze i że z dziatwą szkolną to nie bardzo wypada iść na to widowisko. Zaczęła się jak zwykle nawalanka, że cenzura, że ciemnogród – stara śpiewka. Ja już mam po wyżej uszu tej zaangażowanej sztuki, która polega wyłącznie na dekonstrukcji podstaw kulturowych i etycznych, tylko po to, by wzbudzić sensację, zdobyć popularność wśród „lepiej wykształconych, z większych ośrodków”, którzy na złość PiS-owi rzucą się do obrazoburczych teatrów na najgorsze szmiry, zrobią frekwencję, pochwalą się tym na fejsiku i dadzą fejm reżyserowi. Zazwyczaj są to słabe przedstawienia, bo są obliczone na wywołanie zadymy na poziomie skandalu z polityką w tle. Mamy więc do czynienia ze sztuką sytuacyjną, czyli artystycznym kiczem zaangażowania.

Rzecz jasna posypały się analogie, że to Dziady anno domini 1968, Dejmki i pani kurator została obsadzona w roli… Gomułki. Czyli cały rytuał. I sprawa by przyschła, jak cała reszta podobnych spraw, odznaczonych zwyczajowo w kajeciku pisowskich przewin ciemnogrodzkich. Ale pani kurator odezwała się drugi raz. W wywiadzie stwierdziła, że szczepionki mają tę cechę, że „nie do końca są stwierdzone konsekwencje stosowania tego eksperymentu”. Zanim dojedziemy do zabawnych reakcji na to obrazoburcze stwierdzenie najpierw zajmijmy się nim samym.

Czy kurator Nowak miała rację? Ano miała. Szczepionki są eksperymentem, żeby nie wiem jak odkręcać kota ogonem. Sięgnijmy do źródeł. Nie są do końca przebadane,

zostały dopuszczone warunkowo, konsekwencje ich stosowania są nieznane, co potwierdza chociażby wciąż zmieniająca się kwestia ich ważności, inna niż deklarowana. Dopiero po pełnym przebadaniu ich oddziaływania można mówić o braku eksperymentu, zaś to, że czyniony on jest wobec setek milionów ludzi nie zwalnia od tego, by tak go nazywać. Zresztą widać to w opisie szczepionki,

ba, nawet w rejestracji widnieją odległe, przyszłoroczne daty ukończenia badań,

zaś wszelkie optymistyczne wieści z badań pochodzą od stosowanie ich wobec zwierząt. Zresztą po co firmy je produkujące konsekwentnie unikają brania odpowiedzialności za ich działanie i przerzucają je na rządy-klientów? Czemu odbywa się walka o utajnienie szczegółów ich działania i zawartości na 75 lat?

No, ale nie wolno bezkarnie świętokradczo bezcześcić aksjomatów kowidowej wiary. Jak to nie są znane konsekwencje stosowania szczepionek? Są znane (choć dowiadujemy się wciąż o nowych) i już. Jaki eksperyment? Przecież to „najlepiej przebadana szczepionka w historii”. Argumenty? Bo tak! A więc obruszyło się na panią kurator całe towarzystwo religii ZERO-Covid. To, że czyni to opozycja z Wyborczą to było jasne, do Dziadów u pani kurator dodano wątek szczepionkowego zaprzaństwa i rozciągnięto na całą formację, łącznie z Prezesem. Dowód na to, że w łonie władzy ukrywają się antyszczepionkowcy, którzy powodują zastój szczepienny mordując Polaków na skalę masową. To akurat dowód pasujący do ostatniej narracji opozycji i trafił się jak znalazł, czyli jak Omikron po zdechnięciu Delty.

Ale media wyborcze mogły odstąpić od tematu, zafundować sobie piwko i paczkę czipsów oraz siąść na kanapie i popatrzeć na widowisko. Bo za sprawę wzięły się wewnętrzne frakcje w PiS-ie. No, bo jak to tak – my tu walczymy, narracja jest ustalona, a tu we własnym obozie jakieś foliarskie zgrzyty? Nawet pani Mazurek podobno za bardzo wszedł piątunio, bo z Brukseli nadała memiczny już post do ministra Czarka, pracodawcy pani Nowak, domagając się, by ten zwolnił panią kurator: „Hej [Przemysław Czarnek], Ty głuchy jesteś? Nie trzymaj nas w nieustannej niepewności tylko miej odwagę udzielić odpowiedzi?”

Minister odpowiedział dowcipnie i niemerytorycznie, że nie jest głuchy, na dowód czego przedstawił odpowiednie zaświadczenie od lekarza. Nacisnął także pan minister Niedzielski, że Nowak powinna być za te słowa natychmiast zwolniona i zapachniało konfliktem w łonie rządowym. Pani kurator opublikowała paraprzeprosiny, że jest jej głupio, bo jest historykiem i nie powinna się była wypowiadać na temat, na którym się nie zna. Internet uznał to za ukrytą aluzję, bo zarzucający jej niekompetencję minister zdrowia jest sam z wykształcenia… ekonomistą. Teatrum się więc odbyło, kurator zostaje i wyszło na remis, czyli pat.

Ale to są rumakowania wobec słabszych i narażonych na stanowiskową ekspozycję. Bo jak przyjdzie co do czego, to: „łatwo atakować politycznie osoby zgłaszające wątpliwości ws. leczenia C19, takie jak Małopolska Kurator Oświaty @Br_Nowak. Trudniej wejść w merytoryczną debatę. Widać to było na wysłuchaniu publicznym na Komisji Zdrowia, gdzie do obrony ustawy segregacyjnej nie zgłosił się NIKT”.

No i byłoby cicho, ale tu weszła, cała na kowidowo, Rada, ta od kowida, ta przy premierze. I stwierdziła, że nastąpił kowidowy grzech główny i głowa pani kurator na tacy należy się jak choremu teleporada. I… zagroziła, że jak to nie nastąpi, to ona sama ustąpi. (No, wtedy pani Nowak wyszła by na bohaterkę narodową, gdyby stała się przyczyną odejścia znienawidzonej Rady). Nie pierwszy to raz, kiedy Rada pcha się w nie swoje drzwi i podostrza sytuację, stawiając swego pracodawcę, czyli premiera w niezręcznej sytuacji. No i co teraz z Radą, kiedy pani kurator zostaje? Dotrzyma danego słowa? Czy będzie tak jak w starym dowcipie:

„A: Jak mój szef nie odwoła tego co powiedział to wyp…alam z pracy

B: A co powiedział?

A: Żebym wyp…alał”

Jerzy Karwelis

Wszystkie wpisy na moim blogu „Dziennik zarazy”.

About Author

13 thoughts on “12.01. Nowak, ale 2.0, czyli nie od tenisa

 1. I również na tej „komisji”, został odrzucony wniosek o obowiązku szczepień posłów i senatorów, oczywiście głosowali przeciw najwięksi fanatycy sanitarni.

 2. Minister Czarnek miał u mnie pewien kredyt zaufania mimo że jest z PiSu. Po tej reakcji na wypowiedź pani kurator w której stwierdziła oczywiste fakty to zaufanie kurczy znacznie. Pani powiedziała że szczepanki są w fazie eksperymentu (a są) oraz że nie powinno się nikogo go nich zmuszać. No i okazuje się że to jest wypowiedź „szkodliwa”??? Czyli że jednak fajnie jest nas zmuszać? Nie ma miejsca na rozmowę, nie można zasiać wątpliwości bo?… Bo nadrzędnym celem jest zaszczypnąć WSZYSTKICH po wielokroć. I kto spowoduje, że choć jeden Kowalski się zawaha i nie przyjmie 3ciej dawki temu lepiej byłoby kamień młyński u szyi itd. Wiec jednak jest to religia a nie nauka.

 3. Wczorajsza moja wypowiedź poszła pod biurko Naczelnego…

  Kopiuję bez linków:

  Re: Melio pisze:
  12 stycznia, 2022 o 9:01 pm

  Brusek pisze:
  12 stycznia, 2022 o 9:22 pm
  Twój komentarz oczekuje na moderację.

  Dzięki! Mam nadzieję że Naczelny pozwoli na dwa linki autoreklamowe moich wypocin:

  trochę odlotu i foliarstwa – ale do przemyślenia:
  ♫ – OFF TOPIC – Husaria na osłach

  jeżeli powyższe było przekazaniem polskiemu Czytelnikowi jednej z odlotowych hipotez Ś.P. Igora Szkurina, to poniższe jest moim autorskim znaleziskiem:

  off-topic-katastrofa-wedlug-andrieja-stiepanienki-w-swietle-xix-wiecznych-informacji-zrodlowych-dodatek-kto-i-kiedy-wymyslil-kapitalizm/

  Pozdrawiam RedNacza, Czytelników i Komentatorów…

 4. Dzień dobry.
  Nie kłaniam się w pas…bo dzisiaj mam szelki.
  Właśnie zdałem sobie sprawę z tego, że dzielą mnie /nas miesiące, jeśli nie tygodnie, gdy przyjdzie się pożegnać z pracą na etacie.
  Kombinacje z segregacją sanitarną trwają i tylko dlatego, że miały dotyczyć również POSŁÓW- nie przeszły. Kwestia wykreślenia jednego punktu z propozycji- wejdzie toto tak czy siak, a wtedy…
  A jeśli za odmowę przyjęcia preparatu trzeba będzie płacić karę, tak jak to planują w Austrii?
  Pieniądze się skończą a wtedy przyjdą zająć nieruchomości stałe i ruchome…
  Jaki ma sens remontowanie czegokolwiek i dbanie o jakąkolwiek własność?
  …sie odechciewa…
  Chyba mam plamy da doła!

 5. Tzn rada „medyczna” coraz śmielej i bezczelniej uzurpuje sobie prawo ustawodawczo-wykonawczo-sądowniczą. Teraz próbuje jeszcze szantażu, nie wspomnę o straszeniu i segregowaniu obywateli. Może to zabrzmi kuriozalnie, ale Minister Exela jest bardziej wyważony.

  Jak to ostatnio określił ich Witold Gadowski to nowa irańska Rada Rewolucyjna.

 6. haha zakończyło się przesłuchanie ( w Senacie ) pani Lael Brainard – kryptokomunistki – ( nominowanej na wiceprzewodniczącą Fed). Powiedziała ona między innymi : prowadzimy intensywne prace nad cyfrową walutą i chcemy być gotowi do jej wprowadzenia, jeśli Kongres zdecyduje się na taki krok. Póki co wszystko idzie dokładnie tak , jak już tutaj parę razy opisywałem. Jak ten pomysł zostanie wprowadzony w życie ( a w Chinach jest na finiszu ) i nastąpi reset finansowy to komunizm sowiecki będzie przywoływany jako czas powszechnej wolności , a nam pozostanie wspominać ( z rozrzewnieniem ) jak to toczono zacięte , mające fundamentalne znaczenie dla naszej wolności, dyskusje nad znaczeniem słówka ” delay „

 7. A tymczasem gamechanger działa.
  Jak ujawnili klinicyści i epidemiolodzy (zachodni, zachodni, bodajże u Otoki albo Warzechy na tt jest o tym) ryzyko śmierci z powodu Omikrona jest o 91 proc niższe niż przy delcie, a prawdopodobieństwo respiratora przy omikronie bliskie jest zeru.
  Rozumiecie teraz desperację naszej rady akwizytorów, Niedzielskiego i Hoca, Piechy i Morawieckiego?
  Czas się im konczy. A akurat w lutym, gdy omikron ogarnie polski ród, tenże ród zacznie dostawać nowe rachunki za gaz i prąd… A male firmy, np typu sklepiki, zaczną się zastanawiać, dlaczego VAT jaki odprowadzili, mogą odzyskac dopiero za dobry kwartał, a może i pół roku…
  Inflacja wtedy bedzie już dwucyfrowa, cała budżetowka i sektor samorządowy zatem stanie, żądając podwyżek inflacyjnych. Dzieci wróca do domów bo nauczyciele znów przebiorą się za krowy…
  Unia zacznie nas wywalać, a na pewno kasować na miliardy, żebyśmy sami uciekli (to akurat całkiem ok, choć pytanie, na jakich warunkach), a tymczasem. … epidemia zacznie się szybko kończyć i już się nie da przykrywać ostatecznych klęsk styropianowego POPISu.
  Będzie się działo!
  Żywność, wodę, paliwo, leki, powerbanki i świece kupować najbardziej radzę.
  A, i sznur. Dużo sznura.. Będzie jak znalazł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *