23.03. Symetrysta domaga się symetryzmu

12

23 marca, dzień 751.

Wpis nr 740

Gruchnęło i ucichło. Tak to jest jak się coś wyda i nie wiadomo co z tym zrobić. Okazało się, że kraje Europy ochoczo łamały embargo na dostarczanie broni Kremlowi po roku 2014. Czyli teraz latają nad Ukrainą samoloty i jeżdżą czołgi np. z francuskim wyposażeniem do walki w nocy, czy systemami łączności. Ranking wypada słabiutko, bo przodują Francja, Niemcy i Włochy (odpowiednio – 152 mln euro, 122 mln, 22,5 mln wartości dostaw). No i wydało się, że formaty normandzkie formatami, nawoływanie do bojkotu Putina nawoływaniem a tu pod spodem takich narracji zaopatruje się ewidentnego agresora. Jeszcze mamy parę państw do tej paczki: Austria, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Finlandia, Słowacja i Hiszpania.

No i widać jak na dłoni hipokryzję koleżeństwa. Unia przecież ogłosiła sankcje na Rosję w 2014 roku, których głównym punktem był oczywisty zakaz sprzedaży broni do Rosji. Ale mistrzowie praworządności prędzej znajdą źdźbło w polskim oku, sprzedając belkę, którą Putin rozwali wrota Europy. Myśmy oczywiście lojalnie i praworządnie przespali okazję, bo to może by to jakaś część uzbrojenia rosyjskiego teraz też strzelała do Ukraińców.

Najciekawszy jest przykład Niemiec. Nie tylko dlatego, że ci sobie nie folgowali z jeżdżeniem po Putinie werbalnie, zaś merkantylnie byli spięci w długotrwały deal. Co ciekawe Niemcy nasze pacyfistyczne wyeksportowały swojej broni za 9 mld euro, zaś jeśli chodzi o pomoc militarną Ukrainie, to stać ich było na dwa szarpnięcia – słynne hełmy (dojechały) wraz ze szpitalem polowym oraz broń przeciwpancerną z czasów NRD, po czym rząd berliński oświadczył, że formy militarnej pomocy wyczerpały się. Niemcy sa tak zdilowani z Kremlem, że tylko ślepa polska totalna opozycja może udawać, że tego nie widzi.

Sytuacja przypomina plakaty z czasów lewicowej rewolucji. Grubasy kapitalistyczne w cylindrach wujka Sama napychają kieszenie ze sprzedaży broni, wywołują konflikty by mieć szerszy zbyt, podłączają się do agresorów, zaś lud ginie w nieswoich wojnach. Jeżeli to nie kompromituje formuły Zachodu z jego „wartościami” dla ubogich z jednoczesnym ubijaniem interesów coraz węższych, a więc coraz zasobniejszych elit, to już nie wiem co może bardziej skompromitować Zachód. Teraz każdy pożyteczny czy opłacany idiota, który będzie bronił tego dętego paradygmatu powinien być wyklęty, bo nieświadomość nie może usprawiedliwiać takiego wyrachowania.

W dodatku okazało się, że największym dostarczycielem broni do Rosji była… Ukraina. Właściwie to nie wiadomo jak traktować tę informację. No, bo jak można tłumaczyć światu, że Ukraina przecież ostrzegała, kiedy jednocześnie Putinowi broń sprzedawała. I teraz ta broń testowana jest na jej producentach.

Ale ja sobie pomyślałem o nas. Pewnie gapy jesteśmy, bo jak widać można było mimo embarga zarobić i nikomu korona z głowy nie spadła. I wyobraziłem sobie, że jesteśmy na tej liście. Oj, to byłby klangor taki, że reszta krajów by się w tym hałasie spokojnie schowała i jak zwykle padłoby na nas, nawet gdybyśmy Rosjanom sprzedali jeden chlebak. Taki to już nas los. Ale trafiłem na jeszcze lepszą informację w tym kontekście.

Coraz to w internecie pojawiają się zdjęcia specjalnych jednostek wyprawionych na Ukrainę z Izraela. Dużo tam zaśpiewów o walce, wolności i najlepszych synach Syjonu poświęconych sprawie. Otóż Izrael w imię misji „zabieramy swoich ze stref konfliktów” zajmuje się ściąganiem Ukraińców żydowskiego pochodzenia do Izraela. Jak pisze Wojciech Szewko Izrael zdecydował się nie wydalać ze swego terytorium na Ukrainę przebywających u niego 20 tysięcy Ukraińców (łaskawcy, my nawet przyjmujemy do Polski Ukraińców przyjeżdżających z… Rumunii), zaś przyjmie 5.000 nowych Ukraińców żydowskiego pochodzenia za opłatą (zniesioną niedawno w wyniku krytyki) 3.000$ od uratowanej głowy.

I teraz zamykamy oczy i pomyślmy, że my robimy tak samo. Że wpuszczamy do Polski tylko Polaków (dziadek Polak w rodzinie już wystarczy, tak jak w przypadku izraelskim), bierzemy od nich, powiedzmy po 3.000 zł, zaś reszta idzie się bujać na bambus, czyli zostaje po tamtej stronie granicy. Co by to było….! Wow. Nawet jak my się tu staramy, zaś Europa nam nie pomaga, nawet jak przyjmujemy jak leci wszystkich, którzy pokażą ukraiński paszport, nawet jak się będą u nas meldować za darmo w hotelu i wyjdzie, że ani po ukraińsku, ani po rosyjsku ani be ani me, to i tak dostaliśmy sankcjami unijnymi za rasizm w obsłudze uchodźców z Ukrainy. Co by dopiero było gdybyśmy się zachowali jak… Izrael? Kasa za uratowanie życia, selekcja rasowa na granicy?

Jak widać tak już dożyliśmy czasów, że co wolno Zachodowi, to nie tobie motłochowi. Tę lekcję militarną oraz imigracyjną należy sobie zapamiętać. Ja jej nie zapomnę i nie dam się nabrać na jakiekolwiek zmiany narracji, że teraz już nie, że to wypadek przy pracy. Nie, będę się domagał symetrycznego traktowania wszystkich członków Unii, bo inaczej to żadna wspólnota tylko pitolenie o wspólnych wartościach, którymi mogą się przejmować widocznie tylko naiwni. Zazwyczaj pariasi, bo jak nie można im sprzedać dobrobytu, to się chociaż opchnie bajeczkę, że się poświęcają dla wyższych celów.

Jerzy Karwelis

Wszystkie wpisy na moim blogu „Dziennik zarazy”.    

About Author

12 thoughts on “23.03. Symetrysta domaga się symetryzmu

 1. to tak a’propos……

  Tak ,Ukraińcy koordynują blokadę polskiego przejścia drogowego w Kukurykach. Wezwanie żeby wszyscy Ukraińcy w Polsce którzy mają czas tam jechali i blokowali. Jest nawet miejsce zbiórki (parking Wilanowska w Wawie), kontakt do organizatora itd.
  Wojciech Szewko
  @wszewko
  Czyli można blokować m in polskie tiry na granicy z Białorusią (dochód PL) ale nie można zablokować przepływu rosyjskiego gazu przez Ukrainę ? (dochód Ukr)
  Translate Tweet
  8:41 AM · Mar 22, 2022·Twitter for iPad
  261
  Retweets
  13
  Quote Tweets
  1,569
  Likes

  Big Hunter
  @BigHunt03066981
  ·
  Mar 22
  Replying to
  @wszewko
  and
  @RobertWinnicki
  UA blokuje tranzyt kolejowy bo limit na kołowy mają za mały. Obywatele UA i zmanipulowani z PL blokują tranzyt do Rosji w tym polskich przewoźników by ich dobić po lockdownach a tym samym zrobić miejsce dla ukraińskich. Czy UA przyłączyła się do zagładzania Polski, ktoś odpowie?
  Grażyna Szczęsna
  @GrazynaSzczesna
  ·
  Mar 22
  Replying to
  @wszewko
  Cóż…
  Gdy się przyjrzymy organizatorom..
  Quote Tweet
  Piotr Łopaciński🇵🇱🇬🇧
  @PiotrLopacinski
  · Mar 21
  Replying to @BatugWojciech
  Blokadę TIR-ów organizuje Natalia Panczenko z fundacji Otwarty Dialog, której aktywiści niedawno jeszcze atakowali polskie instalacje na granicy z Białorusią.
  Show replies
  foxy lady
  @foxylad11362632
  ·
  Mar 22
  Replying to
  @wszewko
  Ukraina nigdy nie będzie wiarygodna na arenie międzynarodowej dopóki nie zlikwiduje wysoko rentownego tranzytu gazu Rus 🇷🇺 do EU 🇪🇺
  Dla każdej kolejnej ekipy politycznej w Kijowie
  te 4 Mld $ rocznie do kieszeni to samo życie.
  O to jest cała wojna.

  1. Mój komentarz do dwóch na raz komentarzy Szanownego Kolegi:
   Najpierw cytowanie poprzedniego komentarza
   „A teraz dwa wpisy dziennikarzy – z wczoraj – ( żeby nie było ,że tendencyjne to z prawa i lewa) :
   „Kolejne spotkanie prez. Zelenskiego z dziennikarzami. Kolejny raz nie było miejsca i czasu dla dziennikarza z Polski. Godzinny (!) wywiad. Pierwsze pytanie od Francuzki – co tam u Was w życiu osobistym, czy ma Pan czas na książki” – napisał na Twitterze Jacek Łęski, dziennikarz TVP obecny w Kijowie.

   Rozczarowany jest także wysłannik Onetu na Ukrainę Marcin Wyrwał. „Kolejna konfa Zełeńskiego dla (nie polskich) mediów. Polacy nie zaproszeni, bo przecież i tak będą w Ukrainie. Słabe to” – ocenił dziennikarz.

   Tak to wygląda w praktyce ,szanowni romantycy, myślący , że w polityce liczą się sentymenty i tym podobne banialuki. Nie , proszę Państwa , liczy się siła ( polityczna , wojskowa i gospodarcza ) . My tego atrybutu nie mamy i dlatego jest jak jest.”
   w koncu mój komentarz:
   Ukraińskie marionetkowe „władze” doskonale wiedzą że Polacy (a raczej ich nie mniej marionetkowe „władze”) muszą ich bezwarunkowo popierać bo tego sobie życzy ich wspólny Pan i Władca. Dlatego pozwalają sobie bezczelnie i na oczach całego Świata upokarzać Polaków na każdym kroku, a ci mimo to uparcie twierdzą że to deszcz pada.
   Ale w tej swojej nikczemnej podłości nie rozumieją że dla Amerykanów są oni tylko narzędziem które po użyciu będzie bez skrupułów wyrzucone…

  1. Ruski trollu, najpierw przez 2 lata wchodziłeś Red-Nacz w dupę, bo powielał spiskowe teorie covidowe wymyślone w ruskim sztabie, a teraz jak ma inne niż ty zdanie na temat putiniady to systematycznie obsrywasz mu blog swoimi przemyśleniami.
   Załóż swój blog i zobacz czy się pies z kulawą nogą pojawi. Będziesz tam mógł wymieniać mądrości z „mądrym i poważnym” Szcześniakiem i równie mądrym bostońskim. Głupiutka Melio będzie wam machać łapką i wysyłać uśmiechy.

 2. Morda w kubeł ( z popcornem ) ruskie trolle. Jest wojna i Ukraińcy walczą by kupić Polsce jeszcze 10 lat na przygotowanie obrony. Bo jak może pamiętacie ” Francuzi nie będą umierać za Gdańsk”

  1. przecież nikt ci nie broni wyruszyć na Ukrainę i bić się z ruskimi , ale nie , ty sobie siedzisz wygodnie przy kompie ( czy na pewno Polsce ? ) i podjudzasz do tego innych . tacy ” odważni ” pierwsi sp…..lali w 1939 r samochodami przez Zaleszczyki. to ,że Pan Prezydent Zeleński chciałby nas wplątać do wojny to zrozumiałe ,ale skąd się biorą tacy ” użyteczni idioci ” , którzy chcieliby , żeby , ginęli także Polacy ?! i jeszcze jedno , oczywiście, amerykanie nie będą umierać za Warszawę ( chyba , że to będzie w ich interesie ) , ale oczywiście chcieliby żeby Polacy ginęli za Kijów ( afera z Migami 29 ) .

  2. Nie 10. Nie 10. Max 8, a najpewniej 6. Bo Putin atakuje swoich sąsiadów m.w. co 6-8 lat. Więc to tak by mieć pewność, że ktoś znów zostanie zaatakowany. Nie wiem czy to będzie Polska? To mogą być kraje bałtyckie, może być Finlandia (ona nie jest w NATO)? Więc kto wie co w tej KGBistycznej główce Putina i jego podnóżków siedzi?

  3. ukraińcy walczą. Ale aby zrobić loda jankeskim panom. To samo robią Polacy.
   A Francuzi nie są na tyle głupi aby niszczyć własne państwo w obronie interesów skorumpowanej bandy.

 3. Z powitaniem i podziękowaniem, zwracam uwagę iż dla „symetryczności” i tytułu, pasowało by aby na grafice zastąpić czerwoną gwiazdę banderowskim tryzubem. Wszak pamiętamy ostrzeliwanie cywilów Doniecka i Ługańska w roku 2014? Samoloty i śmigłowce przecież ukraińskie? Osiem lat wojny domowej i okrutnego wymordowania 15 tysięcy swoich obywateli przez ten czas to pies? Podpisane umowy z Mińska, pomiędzy DNR-LNR a Kijowem to kot?
  To faszyści z Kijowa przez osiem długich lat nie chcieli się stosować do podpisanych i zarejestrowanych w ONZ umów, twierdząc że „Rosja ich napadła” co było z kolei wymówką do wyciągania ręki po kasę u Zachodu. Którą to kasę oligarchowie prywatyzowali wraz z klanem Clintonów – Bidenów w ultraszybkim tempie. Przez osiem długich lat, Kijowianie pod hasłem „walki z okupantem” zwiększali obroty handlowe z Rosją. A „sankcje” służyły do formalnego ich obchodzenia – bo wtedy wchodzimy w szarą strefę i możemy się dodatkowo prywatnie wzbogacić…
  Ale nie tylko ja o tym pisuję codziennie od okrutnego mordu w Odessie!

  Widzę że Naczelny dojrzewa i zaczynam też dostrzegać niepokojący „putinofilizm”? Co prawda kolega JaS wczoraj sugerował moje „zafascynowanie Putinem”, ale kudy mi do Naczelnego?
  Ale przyznaję, że takiego w Polsce trzeba nam przywódcy! No może być „niższej rangi” – typu Orban, czy przywódcy Serbii, lub choćby Czech i Słowacji…
  Świat się szybko zmienia z „demokratycznego kapitalizmu” do czegoś niewiadomego. W Europie chyba będą kontynuować eksperyment ukraiński, tworząc państwa narodowo-socjalistyczno-faszystowskie.
  WWP proponuje nam ideologię „rodzinno-chrześcijańską”…
  Wybór może należeć do nas, choć będzie to trudne, mając na karku amerykańskich okupantów…
  Szczególnie że od wczoraj przyspieszyło i trzeba się rozglądać za nową twardą walutą – rublami!

  PS
  Ostatni akapit. Naczelny był u Optyka?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *