23.11. Spotkanie ad Hoc u Witek

35

23 listopada, dzień 631

Wpis nr 620

zakażeń/zgonów

3.377.698/81.228

Niedawno spekulowałem jak to było z tą ustawą dotyczącą obostrzeń i wydawało mi się, że PiS się z tego wycofuje, bo zakrawa się na bunt społeczny. Okazuje się, że co prawda badania rzeczywiście wskazują na potencjalny konflikt w razie obostrzeń, ale to wcale nie oznacza, że PiS tego nie będzie chciał zrobić. Wyszło, że chce, ale chce też wciągnąć do współodpowiedzialności za tę decyzję całą klasę polityczną. Pani marszałek Sejmu Witek zwołała na środę spotkanie wszystkich sił politycznych, by dopracować się wspólnego podejścia do tematu i oparcia ze strony opozycji. A to oznacza kilka rzeczy.

Po pierwsze – to, że PiS nie jest pewien własnej większości w tej sprawie, nie może liczyć na Konfederację, zaś we własnych szeregach ma kilku posłów, którzy walczą z sanitaryzmem w ramach specjalnego, powołanego przez siebie zespołu parlamentarnego. A więc trzeba było, nie pierwszy raz, zwrócić się do opozycji w ważnej kwestii. Ten ruch to także taktyczne zagranie PiS-u. Ten, jak również pisałem, został zaatakowany przez opozycję za zbytnią pobłażliwość wobec możliwych obostrzeń i sprzyjanie swojemu (niby) antyszczepionkowemu elektoratowi. I PiS był atakowany, zaś teraz powiedział – sprawdzam. Czyli jak tacyście troskliwi i eskalujecie, to chyba nie będziecie głosowali przeciwko obostrzeniom? Czyli jak zagłosują, to ustawa przejdzie i wyjdzie na nasze, a jak nie zagłosują to wyjdą na palantów, co się srożą pod publiczkę, a jak przyjdzie co do czego to tylko ***** ***.

Ale najciekawsze jest to, co się wymknęło Witek. Otóż ona powiedziała wprost – to trudne decyzje, będą protesty i nie może być tak, że to tylko my będziemy odpowiedzialni. A więc ma być odpowiedzialna cała klasa polityczna, czyli oznacza to, że jak ma spaść poparcie społeczne, ale przynajmniej wszystkim po równo. I opozycja jest w kropce, bo jeśli, jak deklaruje, chce obostrzeń, to musi się zgodzić na propozycje, bo jak nie, to PiS ich nie wprowadzi i obwini za to opozycję. Tu zyska punkty u zaszczepionych, ale straci u nieszczepów. Jak się zgodzi opozycja, to gdy pojawią się protesty, to wtedy odpowiedzialność rozpłynie się równo, czyli nie będzie wyłącznie kłopotem PiS.

Jest jeszcze jeden scenariusz: opozycja odrzuci propozycje Witek, z powodu tego, że nie są dalej idące. Tak czy siak – będzie źle… Widać ten kierunek, bo PO zaproponowało, by oczywiście na spotkaniu byli obecni członkowie Rady Medycznej przy premierze i opisali sytuację. To podstęp. Opozycja chce, by obostrzeniowe jastrzębie z Rady postawiły wysoko próg postulowanych obostrzeń. I jak by się na to rząd nie zgodził, to znowu mu będzie można zarzucić mu bardziej dbanie o sondaże niż o zdrowie publiczne.

Dlatego teraz wiadomo czemu PiS zmieniła ustawę o obostrzeniach z przedłożenia rządowego na poselskie. Poseł Hoc przedstawił dzień po tej decyzji „poselską” (czytaj: rządową) propozycję jako inicjatywę kilkudziesięciu posłów. Teraz opozycja nie będzie musiała się obawiać, że popierając ustawę będzie popierała rząd, czego jej elektorat totalny nie wybaczy. Teraz będzie można powiedzieć, że to pomysł grupy posłów, co do którego reszta posłów w porozumieniu ponad podziałami, w imię ratowanie Polaków, się zgodziła.

Najgorsze jest to, że cała klasa polityczna jest całkowicie pozbawiona refleksji. No bo, nawet jak ktoś odważny się spyta JAKIE środki należałoby przedsięwziąć, których nie podjął jeszcze PiS, to wychodzi, że politycy wszelkiej maści mówią, że takie jak na Zachodzie. A co mamy na tym Zachodzie? Wzrastającą falę zachorowań z coraz większym udziałem zaszczepionych. Nie wiadomo tylko dlaczego wejście w ten sam lejek problemów miałoby się u nas skończyć inaczej. A politycy cały czas chcą leczyć dżumę cholerą. Kompletnie bezrefleksyjnie.

Mówi się na razie o jednej kwestii, czyli o wprowadzeniu przepisu, który da informację, ale i prawo pracodawcy wiedzieć o fakcie zaszczepienia pracownika, oraz wyciągnięcia z tego dowolnej konsekwencji. A tu chodzi również o segregację sanitarną, w ramach której niezaszczepiony będzie miał prawo (jeszcze) jedynie do podstawowych zakupów. Będzie praktycznie eliminowany z przestrzeni publicznej. I tu cała klasa polityczna, pełna zaśpiewów o wolności się zgadza – będziemy ich represjonować.

Tak, represjonować, bo takie obostrzenia, przy praktycznie równej transmisji wirusa ze strony zaszczepionych, nie mają żadnego uzasadnienia epidemiologicznego. Jedynie mają sprokurować takie utrudnienia życia niezaszczepionym, żeby ci – dobrowolnie rzecz jasna – zaszczepili się. Z coraz bardziej nikłym, jak okazuje się ale nie mówi, wpływem na zatrzymanie wirusa. Przypadki krajów o pełnym wyszczepie, gdzie wirus ma się lepiej niż w zeszłym roku, są wyciszane. To, że są całe państwa, gdzie już nie ma foliarzy, na których nie da się zwalić, że to przez nich – nie ma tu do żadnego znaczenia. Dziś sczepimy się przeciwko logice, jakby to ona była wirusem.

Zajmuję się dość długo komunikacją, wciskanie kitu czuję przez ścianę, czasy komunistyczne nauczyły mnie krytycznego podejścia do wielkich narracji i (na szczęście, ale i niestety) mój instynkt tego nie zapomniał. Nawet się zaostrzył, bo sięga się dziś do bardziej subtelnych chwytów, ale często wraca się w stare koleiny propagandowej chamówy, tyle, że przy większej skali dotarcia, bo mamy przecież nowe technologie. No i powiedzmy, że tak wszystkich przez ten rok represji zaszczepicie, ba – nawet jak Austriacy, wprowadzicie obowiązek szczepień (choć uważam, że nie będzie rządu z takimi cojones, by wziąć za to odpowiedzialność). No i zaszczepicie wszystkich. I jak pokazują przykłady Gibraltaru, czy Islandii – dalej będzie wirus. Będzie, bo wirusów są tysiące i będą przychodzić i odchodzić. I na kogo wtedy zwalicie, że to przez jego głupotę na poziomie seryjnego zabójcy inni po wielokroć zaszczepieni nie tylko muszą się szczepić co 6 miesięcy, ale umierają pod respiratorami? Na kogo zwalicie? Co, siądzie do tego problemu kolejny geniusz-piarowiec i wymyśli jak to wytłumaczyć, że i Big Farma, i rządy są niewinne? Są tacy, którzy w to uwierzą, ale to grono będzie topniało. I zostanie już wtedy nie narracja, nie perswazja, tylko goła przemoc.

A może dać sobie spokój, co? Tamtym tam też nie idzie i by się wycofali, gdyby, tak jak wy się szykujecie, nie wleźli w lejek bez wyjścia. Szczepić tych co chcą, chronić grupy ryzyka, leczyć kowida i INNE CHOROBY, niczego nie zamykać, chodzić do restauracji i szkól, nabierać odporności. Przestać testować, by nie dawać pożywki dla panikarskich mediów. Zrobić tak, jak zrobiły niektóre kraje. I nie szukać do swych planów wybiegów politycznych, rozgrywek, by wciągnąć do współuczestnictwa całą klasę polityczną. Ci, co są przeciwni obostrzeniom z powodu ich dowiedzionego bezsensu i tak znają dobrze stanowisko (prawie) całej klasy politycznej. Jakieś maskirowki nie mają dla nich w tym względzie znaczenia. A ci, co sami domagają się obostrzeń, tej kwestii akurat nie łączą ze swymi poglądami politycznymi. Zagorzali pisowscy koronaentuzjaści nie zrażą się do PiS-u, nawet jak kolejny raz ubije deal z Lewicą. Tak jak kowidowe ultrasy opozycji totalnej nie przerzucą swych głosów na PiS tylko dlatego, że się opozycja dogadała u pani Witek, że zrobicie to razem.

Najlżejsza cena to będzie to, iż po tym numerze wzrośnie jeszcze bardziej Konfederacji i stanie się ona dla rządzących na przyszłą kadencję wymuszoną przez samych siebie alternatywą. A wtedy kara może być wysoka. Ale i tak za mała za ten śmiertelny cyrk.

PS. Kiedy to czytacie to może być po sprawie i już wiadomo jak poszło. Zazwyczaj odczekuję z komentarzami w takich sytuacjach, ale tak byłem ciekaw tych wariantów i zafrapowany sytuacją wyjściową, że zdecydowałem się pospekulować i sam jestem ciekaw, gdy w środę będę się dowiadywał – co się z moich przewidywań spełniło.

Jerzy Karwelis

Wszystkie wpisy na moim blogu „Dziennik zarazy’.    

About Author

35 thoughts on “23.11. Spotkanie ad Hoc u Witek

 1. A może pomysł jest inny? Dziś, kiedy fala opada, co widać po statystykach z tego tygodnia, oni nawet jak wprowadzą „obostrzenia” po czasie, a i tak będą mogli odnieść sukces medialny, bo wprowadzili? Wprowadzili. Ludzi mniej choruje? Mniej. Czyli sukces. Media się zjarają, a zaszczepieni poczują bezpieczniej. Tak się robi politykę. Czeka na szczyt, a w szczycie wołają się, że będą obostrzenia wprowadzone.. po szczycie i dostać za to bonus.

   1. Patrz kiedy to pisałem. Rano o 7, dane z dziś były o 10. Więc tak. Wczorajsze dane zafałszowały wskaźniki, bo to wtorek jest zawsze krwawy, a tymczasem to dziś środa.

 2. Żadna Witek ,czy inny Pitek z partii przekręciarzy narodu ,nie ma tam nic do powiedzenia . To tylko pajacyki na sznurkach szalonego starca ,dla którego wzorem jest bandzior Piłsudski ,zdrajca ,agent wywiadów i taki Bolek z Tuskiem w jednym . Osobnik Kaczyński ze swoją ferajną ,którą przy swoich chorych gierkach już tak solidnie umoczył ,że nam nawet trudno sobie wyobrazić jakie szalbierstwa mają do rozliczenia .Bo o sumieniu nawet nie słyszeli. Tu już tylko chodzi o utrzymanie władzy i wykonywanie poleceń mocodawców trzymających ich za przysłowiowe ryje .
  Berezy Kartuskiej raczej powtórnie nie da się tu zrobić ,ale może nam jeszcze dokuczyć . Tam pcha ich bardziej strach o swoje tyłki niż jakakolwiek logika .
  Ponieważ naokoło nas zamordyzm kwitnie w pełnej krasie ,a u nas wszystko się rozlazło i każdy jak przystało na wolnościowego Polaka robi swoje ,to dostali polecenie przyspieszenia likwidacji Narodu . To się nie uda .Nigdy się nie udawało. Polaków nie da się zlikwidować i na dłuższą metę zrobić z nich niewolników .Mamy w sobie gen buntu ,chyba ,że szprycowanie zmieni ten gen na obojętność o swój los .To jest możliwe . Skład tej trucizny nie jest do końca jeszcze znany . Trzeba przypomnieć sobie ” zakazane piosenki ” Teraz jest wojna ,kto handluje ten ,żyje 🙂 . Wszystkie siły należy przekierować na przeżycie swoje i swojej rodziny .To jest wojna o byt Narodu i tak to należy rozumieć . Jaka jest opozycja i lewactwo ,wiemy od dawna .Tych zdrajców nic nie zmieni ,ale po Pisie Naród spodziewał się naprawy Państwa w pełnym zakresie . Dostali ograniczone zaufanie . To kolejna przestroga dla młodego pokolenia . Ludzie podczas tej okupacji całkiem dobrze sobie radzą ,już się otrząsnęli i przejrzeli na oczy . Sekciarzy religijnych ,partyjnych i cowidowych zawsze trochę będzie, głupota nie wybiera ,jest wrodzona .Przeżyliśmy potop szwedzki ,radziecki, niemiecki ,stan wojenny ,damy i teraz radę . Prędzej
  przeora, niż klasztora 🙂 .

  1. Tak mamy gen ruchu opory ale jest on mocno osłabiony przez względny dobrobyt. Kluczową podporą tego oporu był też Kościół Katolicki a kto jest dzisiaj w awangardzie szczepionkowego „miłosierdzia”? Kto chętnie zamknie kościoły gdy Najwyższa Rada medyczna kiwnie palcem? Biskupi. Cała nadzieja w zwykłych ludziach.

   1. Ja zwątpiłem w polską solidarność…troszku… Pamiętam gdy Cały Świat Cywilizowany
    (dosłownie) wychodził na ulice protestować przeciw CETA, Monsanto, GMO – Polaków to w ogóle nie obchodziło… Nawet w Czecha były protesty- u nas nic.
    Widocznie jest to związane z tym, że śruba, według polskich norm, nie jest jeszcze dostatecznie dokręcona…

  2. Oby, tylko trochę się boję, że prawdziwych Polaków wyrżnął Hitler i Stalin, a gro dzisiejszych mieszkańców grodu nad Wisłą to potomkowie śmieci nawleczonych tu w czterdziestym piątym na sowieckich tankach.

  3. „Wszystkie siły należy przekierować na przeżycie swoje i swojej rodziny ”

   10/10!

   Bo tylko dlatego wszelcy oprawcy z Polakami i w Polsce od zawsze ostatecznie przegrywają: dlatego że w sytuacjach podbramkowych Polacy jak chyba żadna inna nacja potrafi przekierować swoje siły na przeżycie własne i rodziny. A co najwazniejsze – w przeciwieństwie do WIELU innych nacji – Polacy potrafią przy tym dodatkowo – boleśnie, a jeśli trzeba – także krwawo – dziękować swoim oprawcom.
   Zwłaszcza faszystowskim i komunistycznym oprawcom. W tym rzecz jasna i covidofaszystom, jesli ci przekroczą cienką czerwoną linię, do czego się właśnie szykują.

   1. Notowania Lewicy trochę ponad próg wyborczy-a najwięcej mają do powiedzenia jak tu chwycić za twarz przeciwników tych preparatów genowych . Widać gen homosovietikusa u nich najsilniejszy, dodatkowo wzmagający aktywność w sytuacjach kryzysowych. PO jako że zawsze była różowa w odcieniach raz bledszych raz bardziej czerwonych, dzisiaj przeplatana dodatkowo tęczową wstęgą, zrobi wszystko by sprowokować rząd do działań niepopularnych, które mogą spowodować spadek notowań PISu, licząc że im wzrośnie – ha, ha, ha. Wszystko to polityka w d… e mająca zwykłych ludzi. Każdy patrzy na tzw pandemię przez pryzmat tego czy może zyskać czy stracić. Głupota PO i Lewicy, oraz przekonanie, że zwolennicy rygorów sanitarnych to ich potencjalni wyborcy doprowadzi do tego, że w następnych wyborach wejdą jako koła poselskie a nie kluby czego im szczerze życzę. Jak na razie jedyną zdroworozsądkową partią jest Konfederacja. Kto by przypuszczał jeszcze parę lat temu. A tak na marginesie Hoc to zdaje się lekarz. IMO takim nieukiem powinna się zająć Izba Lekarska i chociaż zawiesić mu prawo wykonywania zawodu póki się nie do edukuje – członkom RM też by się to przydało.

  4. Wielu młodych zamyka oczy i śni sen o swych „nieograniczonych” mozliwosciach. „wystarczy tylko chcieć” i inne bzdury bedące efektem wyparcia. Ze strachu…

 3. Ja osobiście mam złe przeczucie i pójdzie na grubo. Teraz jest ostatnia szansa( póki jest dużo zakażeń) na skok na niezaszczepionych.

  Obym się mylił …

 4. PiS chce załątwić sprawę typowo po rusku: to się u nich nazywa zsucziwanije.
  Chce zsuczyć opozycję, a wtedy ona będzie MUSIAŁA ad calendam graecas wspierać PiS w dalszych krokach nakładających Polakom łańcuchy.
  Sęk w tym, że to już ZA PÓŹNO! To by jeszcze może i wyszło pisowskim covidonazistom-akwizytorom rok temu, kiedy się Polacy BALI. Teraz boją się już TYLKO, a i to tylko niektórzy – zaszczepieni.
  Nawet jesli opozycja da się pisowi wpuścić w kanał – i to potworny kanał – bo kiedy ta narracja o zabójczych nieszczepach pójdzie się za kilka miesięcy ostatecznie bujać – ci, co wspierali tę Norymbergę będa politycznie skończeni! – Polacy i tak będą mieć już to wszystko głęboko w du.pie!
  A ci, co nie będą mieć – po prostu zaczną wykopywać spod gruszy broń po dziadkach.
  I kupować w GS-ach sznur. Duuuużo sznura. Żeby na pewno wystarczyło na nich wszystkich.
  Zastanawiam się nad tą przerażającą głupotą i deblizmem tzw polskiej klasy politycznej. A właściwie jej sztabowców-doradców. To muszą być jakieś niedouki, gnojki po powiatowych uniwersytetach wszystkiego. Ja rozumiem, że jak to pan Morawiecki raczył był się kiedyś wypaszczyć, że Polacy we wszystko uwierzą. Sęk w tym, że może i we wszystko, ale JUŻ NIE WSZYSTKIM!

  1. abp Vigano: „Lista zdrajców powinna zaczynać się od szefów rządów, członków gabinetów i urzędników, a następnie kontynuować od wirusologów i skorumpowanych lekarzy, dowódców sił zbrojnych niezdolnych do przeciwstawienia się łamaniu Konstytucji, zaprzedanych dziennikarzy, tchórzliwych sędziów i posłusznych związków zawodowych. Na tej długiej liście, która być może zostanie kiedyś sporządzona, powinni znaleźć się również przywódcy Kościoła katolickiego, począwszy od Bergoglio i licznych biskupów, …”
   https://myslkonserwatywna.pl/abp-vigano-rozwazania-na-temat-wielkiego-resetu-i-nowego-porzadku-swiata/

 5. Co Ameryka każe, to sejm zrobi. Taka jest moja teoria.
  1.Przypominam, że przez 4 miesiące, od kwietnia, nie było w naszym kraju PANDEMII
  ale restrykcje i tak zostały.
  2. Cokolwiek postanowią zostanie z nami na wżdy i dojdzie nowe.
  3. W Australii też tak się zaczynało a dziś rodzi się nowy ruch polityczny (na czele którego stoi Ricado Bosi), który ma obalić rząd i postawić wszystkich odpowiedzialnych za śmierć obywateli POD SĄD.
  https://ourtube.co.uk/watch/xdNfBUUVGwGsuAt
  Jeśli tego samego oczekuje PiS, niech sobie postanawiają co chcą. Poczekamy.
  4. Z gminnego podwórka. W ciągu ostatnich 3 tygodni WSZYSCY wyszczypani na wiosnę współpracownicy byli na zwolnieniach lekarskich, u niektórych stwierdzono kowida.
  W pracy pozostali tylko ci, którym udało się uniknąć zaszczytnego obowiązku wyszczepu.
  Jest dokładnie tak jak mówił doktor Malone na początku roku:- „poczekajcie do jesieni, wtedy okaże się ile są warte te preparaty” ( tłumaczenie swobodne, z pamięci)

 6. To jest już rzecz BEZDYSKUSYJNA!:

  To, co robi PiS ze ZDROWYMI niezaszczepionymi Polakami, to JEST ZWYCZAJNY FASZYZM!
  Powtórzę – i warto, żeby wszyscy Polacy, którzy jeszcze pamiętają, że są WOLNYMI ludźmi, to codziennie publicznie powtarzali:
  FASZYZM! I to w swej wredniejszej postaci!
  Hitler też segregował ZDROWYCH Żydów i wsadzał ich do gett oficjalnie WYŁĄCZNIE ze względów „sanitarnych”. Niemcy pragnąc to uzasadnić, rozlepiali plakaty: „ŻYDZI- wszy – tyfus”.

  Dziś w Polskiej Rzeczpospolitej Covidowej wystarczy zmienić „Żydzi” na „niewyszczepieni”, a „wszy” i „tyfus” na „covid”. Zaś „getto” na „kwarantanna” i „zakaz wstępu”. Czyli „Nur fur Deutsche” na „Nur fur Geimpfte”. 1:1!
  Wystarczy przekazać dyżurnym covidowym akwizytorom – „ekspertom” czy akwizytorom – „dziennikarzom” by DOKŁADNIE PO GOEBBELSOWSKU! powtarzali codziennie w najrozmaitszych odmianach : „niezaszczepieni to zabójcy”. I oni to robią. Dokładnie to samo, co ich poprzednicy-naziści w „Der Sturmerze”!
  Nawet pass-opaski też już są szykowane przez covidofaszystowskich posłów, na mocy tej ich naziolskiej ustawy. Bo czymże jest UJAWNIENIE danych wrazliwych? NIEKONSTYTUCYJNE ujawnienie, dodajmy. Czysto zatem FASZYSTOWSKIE ujawnienie. wraz z dalszymi ustawowymi obostrzeniami wobec kilkunastu miionów ZDROWYCH Polaków.
  Ten rząd wchodzi wraz z częścią lewactwa w buty nazistów!
  Lecz jeśli to przez swą podłość i głupotę zrobi – TAK SAMO SKOŃCZY!
  I zrobią to z nim zwyczajni cisi zwykli ludzie. Dziś wyjmowani spod prawa przez faszystów w 45 procentach społeczęństwa. Ale za parę miesięcy, gdy już tylko niewielka grupa podwójnie zaszczepionych dokona trzeciego podejścia (i tym samym większość dzisiejszych „aryjczyków” znajdzie się po stronie dzisiejszych „semitów” ) – tych wyjętych spod prawa przez ewentualne łamiące Konstytucję RP faszystowskie spec-ustawy będzie już co najmniej 70 procent społeczeństwa.
  A wtedy dzisiejsi faszyści będą przez normalnych ludzi, Polaków, zwyczajnie – potraktowani jak faszyści. Konsekwentnie i do końca!
  I dlatego właśnie nazywam polityków- covidofaszystów – kompletnymi idiotami. Bo trzeba być kompletnym idiotą, by nie zdawać sobie sprawy z jedynej możliwej analizy tego, co oni dziś Polsce i Polakom robią. A zatem – co oni zrobią już niebawem SAMI SOBIE!

 7. Mało tego: MOTYWY też są – wg mnie – podobne.
  Wtedy – niemieckim nazistom chodziło najpierw o zdehumanizowanie Zydów za pomocą zinstytucjonalizowanych kłamstw i oszczerstw, potem o pozbawienie ich majątku i wolności, a na koniec – życia.
  TERAZ covidofaszystom chodzi DOKŁADNIE o to samo, tyle że na niższym (na razie) poziomie eskalacji:
  Czyli – najpierw – zdehumanizowanie niezaszczepionych za pomocą kłamstw i oszczerstw, w tym zinstytucjonalizowanych, potem o pozbawienie ich majątku (bo czymże jest segregacja w zakładach pracy? albo zakaz prowadzenia okreslonych rodzajów aktywności przez niezaszczepionych ZDROWYCH Polaków?). No i rzecz jasna – wolności! Bo czymże innym jest PRZYMUS zaszczepienia się wprowadzony BEZPRAWNIE przymusowymi obostrzeniami wobec wyłącznie jednej grupy zdrowych obywateli?
  TEN SAM MECHANIZM. IDENTYCZNY SYSTEM SEGREGACJI. PODOBNE SPOŁECZNIE I POLITYCZNIE SKUTKI.
  Czyli – niekonstytucyjne pozbawienie 45 procent (a za parę miesięcy 70 procent) Polaków podstawowych PRAW LUDZKICH!
  Żeby koncerny farmaceutyczne NA PEWNO zarobiły swoje, bo przecież na przebieg epidemii ta nazistowska ustawa PiS i totalnej nie będzie mieć ŻADNEGO wpływu.
  To ustawa ewidentnie przeciw określonej grupie ludzi, a nie przeciw propagacji wirusaa covid.
  Nie? No to poproszę o jej MEDYCZNE i EPIDEMICZNE uzasadnienie.
  Nie ma? To co ona jeszcze robi w Sejmie, a nie w śmietniku???!

 8. Nie ma to jak nauka przez własne doświadczenie, ewentualnie bliskich osób. Każda kolejna dawka wyprodukuje tysiące ciężkich powikłań. Jeśli teraz pragnie się segregować 50% ludzi to po piątej dawce może być to 35%, bo oni lub ich znajomi doświadczą dobrodziejstwa kolejnych dawek. Poza tym około marca w oddziałach kowidowych będzie więcej osób z preparatem niż tych bez preparatu. Ten procent systematycznie wzrasta i tego też będą obecni sanitaryści doświadczać.
  Jeśli pracodawcy otrzymają możliwości segregacyjne to też może się okazać, że do segregowania pozostaną im pracownicy, którzy nie przyjęli preparatu, bo pozostali będą na wiecznych L4 – jak pisze Prorocznia.

 9. Wymaganie LOGIKI od ideologicznych totalitarystów – czyli w tym przypadku od sanitarystów, podstawą działania których są EMOCJE i WIARA, nie zaś WIEDZA – jest z gruntu przeciwskuteczne.
  Tym bardziej że patrząc na poziom wiedzy ogólnej, w tym zwłaszcza wiedzy PRAWNEJ u posłów-sanitarystów- można smiało okreslić ich mianem ciężkich nieuków i skończonych idiotów.
  Jeśli dla przeciętnego polskiego, sejmowego zwolennika segregacji sanitarnej W OGÓLE nieujęte w katalogu praw człowieka i obywatela jest to ich wywrzaskiwane nieustannie (jako „argument” przeciw niezaszczepionym ZDROWYM Polakom) „prawo do dobrego zdrowia dla zaszczepionych” – to o czym my w ogóle na gruncie realnego PRAWA mówimy?
  Jesli ponadto na skutek pozbawiania niezaszczepionych ZDROWYCH Polaków ich niezbywalnych, UJĘTYCH w takich katalogach, w tym w Konstytucji RP i międzynarodowych aktach prawnych – klasycznych PRAW CZŁOWIEKA, czyli prawa do równego traktowania przez prawo, prawa do nieuleganiu segregacji, a zwłaszcza ochrona przed przymusem, w tym przymusem brania udziału w eksperymentach medycznych – no to tym bardziej – o czym my w ogóle mówimy?
  Z faszystami, a co gorsza – z NIEUKAMI faszystami – się nie rozmawia. Faszystów należy z miejsca eliminować z życia publicznego!
  Ponadto sądzę iż tych covidonazistów z Sejmu – zanim ich się powsadza do paki na długo, należałoby najpierw poddać PRZYMUSOWEJ nauce podstaw prawa! Co najmniej rocznej, bo półroczna w przypadku tych akwizytorów – faszystów to o wiele za mało! Oni we łbach mają dziś bowiem (zważywszy na ich pożal się Boże „projekty” i „pomysły” – wyłącznie kopulujące króliki! I to w znacznych ilościach. To są ewidentni funkcjonalni analfabeci, czyli OSŁY, a nie POSŁY!

 10. no i zaczęły się igrzyska:
  – Tygrysek proponuje 600zł za zaszczepienie ( szkoda, że nie ze swoich pieniędzy)
  – PO: piesek PO ten od piłowania, proponuje też piłować niezaszczepionych, a już niezaszczepionych katolitów to strach pomyśleć
  – Lewica wysłała Zanberga( dawno go nie było w mediach), aby obwieścił, że tolerancyjni i postępowi to są tylko dla zaszczepionych, ciekawe co z „tęczowym” niezaszczepionym( znam osobiście jednego antyszczępa)

 11. Egon O. 23 listopada 2021 At 22:03
  ” Politycy odwołują się do zamordyzmu, bo covidowa mafia przekonała ich, że nie będzie już żadnych wyborów i jest bezcelowe podlizywanie się jakimś tam elektoratom. Będą już tylko nominacje i to tylko przez ową mafię.

  Poza tym tylko zamordyzm im został, bo jakże inaczej opanować ten cały absurd – jednocześnie trzeba wmawiać nieszczepionym że szczepionka działa i chroni, a szczepionym że nie działa i nie chroni, dlatego trzeba brać kolejne dawki. Trzeba też dokonywać tych wszystkich akrobacji, by pokazywać że podczas pomoru zaszczepionych chorują i umierają tylko niezaszczepieni. Tak jakby ludzie mieli utracić zdolność widzenia, co się wokół ich dzieje. Podczas tego gwałcenia wszelkiej logiki rządy tracą resztki zaufania i wiarygodności. I nic już tego nie odbuduje.

  Wszystko to zmierza do Wielkiej Kompromitacji. Gdyby zaszczepieni zaczęli masowo wymierać, tak by każda rodzina i każdy biznes kogoś utracił, gdyby ludzie masowo zaczęli tracić zdrowie, to wtedy ci, co nie mają już nic do stracenia dokonają zemsty. Z drugiej strony dokopią im prześladowani i gnojeni niezaszczepieni, mszcząc się za ten cały zamordyzm. To nie będą zwykłe rozruchy.

  Będzie to całkowite zniszczenie dotychczasowej struktury władzy.

  By zrobić miejsce dla rządu światowego. ”

  Ta operacja była przygotowywana od kilkunastu lat co najmniej i na pewno ma przygotowane warianty B C D E …
  ————-
  Teraz wyjdzie Szwab i Bill Gates na białym koniu i ogłośii, że pandemia to ścema a winne są rządy krajowe, które nie zdały egzaminu trzeba powołać światowy …

  1. Nie no, sorry, bez przesady. Wyobrażasz sobie Polskę, a zwłaszcza Polakow pokornie słuchających mitycznego rządu światowego? Skoro już ten niby własny, niezależnie od opcji, jest powszechnie olewany?
   Juz widzę te rządy tego swiatowego nad nami …
   Stalin nie dal rady, Hitler nie dał, a jakiś Schwab czy Gates dadzą… Buhahahaa!

   1. no nie wiem, nie wiem, w mojej okolicy już sami mieszkańcy nawołują do bojkotu sklepu, którego właściciel nie chce się zaszczepić. Nieszczepy schodzą do katakumb jako przedstawiciele ciemnoty

  2. 2, 3 tygodnie temu w Londynie samochód którym jechał Gates został zaatakowany przez wściekłych ludzi. Tym razem mu sie udało. Jednak w końcu, myslę że niezadługo, jego i inne kanalie zostaną dopadnięte. W koncu tych pluskiew nie jest tak dużo…

 12. Właśnie przeczytałem apel Zielonych! Ja pierdziele! Niezaszczepieni ZAMORDOWALI tylu ludzi w Polsce!!! Obowiązek szczepień i takie tam… Jak ktoś kto głosi ekologiczne i naturalne hasła może wzywać do przyjmowania preparatu , który ani nie jest naturalny, ani ekologiczny? I wzywać do NIENATURALNEJ SELEKCJI! Porąbało ich całkowicie… Szok.
  Prywatnie walczymy z dyr.szkoły PRYWATNEJ, która głosi podobne hasła. Pierwsza wchodziła na barykady aborcyjne krzycząc „Moje ciało- moja sprawa” ale w przypadku preparatu wrzeszczy zupełnie co innego.
  Schizofrenia, to chyba nasza choroba narodowa (?)

  1. zieloni to czerwona zaraza pomalowana na zielono.
   Spowodowali że ja, będący bardzo pro-ekologicznie nastawionym od wielu dziesiątków lat, teraz bardzo uważnie przygladam się każdemu „ekologowi”…

 13. No no jacy tu sami optymiści, Polacy się zbuntują, itp, itd, akurat. Nawet gdyby nas było 100 tysięcy na manifestacjach, to powiedzą, że było 20 tysięcy faszystów i trzeba ich było rozgonić, bo rzucali kamieniami. A Konfederacji to sobie nie wybierzecie, bo wybory będą dla nieszczepów kopertowe i wynik jak z Trumpem w Ameryce. Kiedyś to minie ale większość straci wszystko.

 14. A i jeszcze jedno. Nie są głupi, są źli. Nie można ich lekceważyć. Głupi to są ci co za darmo za nimi idą, ale oni nie robią tego za darmo. To by się zupełnie kupy nie trzymało, gdyby tak od siebie bezinteresownie chcieli zniszczyć gospodarkę i pozabijać ludzi. To się robi dla pieniędzy i władzy. Ja tego nie rozumiem bo nie myślę w tych kategoriach, ale sądzę, że wiele osób odpowiada takie podejście władzy i opozycji, wiele osób kieruje się zawiścią, pieniądzem, pewnie też dochodzą jakieś mechanizmy psychologiczne typu wyparcie niewygodnej wiedzy czy potrzeba utwierdzenia się w słuszności swojego wyboru, a także skłonności sadystyczne. Myślę, że w Polsce wiele osób chciałoby represjonowania osób niezaszczepionych. A może rządzący mają dosłownie nóż na gardle, w końcu kilku przywódców egzotycznych państw przypłaciło życiem sprzeciw wobec narracji kowidowej? Na zasadzie wyboru: kasa i władza albo seryjny samobójca? I jaka jest rola prezesa? Wbrew mokrym snom totalsów o wszechmocnym kaczorze ja uważam, że to on jest sterowany przez swoje otoczenie w tej sprawie, skąd mógłby czerpać wiedzę, nie czyta internetu, nie zna języków obcych. Wierzy w to, co mu powiedzą, a powiedzieli mu, że to Ruscy szerzą w Polsce spiskowe teorie antyszczepionkowe. W co uwierzył, bo… to zawsze prawda, że Ruscy knują.

  1. Teza o ruskiej antycovidowej inspiracji to akurat jeden z ulubionych argumentów tępego sheeple na całym świecie.
   A że Ruscy tak czy inaczej zawsze próbują cos dla siebie ugrać to oczywiste skądinąd.

 15. Zadajcie sobie pytania:
  *Jeżeli istnieją skuteczne, sprawdzone lekarstwa (takie jak amantadyna, iwermektyna, hydroksychlorochina) to dlaczego nie są powszechnie stosowane, wykorzystywane w leczeniu COVID19?

  *Jeśli szczepionki nie są skuteczne i mogą być skrajnie niebezpieczne, to z jakich powodów cała populacja globu ma zostać nimi wyszczepiana, wielokrotnie, licznymi dawkami?

  *Jeżeli pandemia nie jest tak niebezpieczna jak mniemano na początku, to dlaczego wprowadzane są wciąż nowe restrykcje, ograniczenia, lockdowny, sankcje prawne i karne?

  *Jaki system społeczno- gospodarczo-polityczny będzie dominował w świecie, jeśli wolnorynkowy kapitalizm i liberalna demokracja przestaną być rzeczywistymi systemami operacyjnymi Świata Zachodniego?
  No i:
  Przygotuj się na niespokojny czas
  Nie gromadź pieniędzy, gromadź żywność, opał, zapasy wody i paliwa; gromadź wokół siebie rodzinę, znajomych, przyjaciół.
  Zabezpiecz swój dom w podstawowe narzędzia, niezależne źródła energii, ciepła i źródła światła, na tyle na ile to możliwe.
  Nie pozwól pozbawić się niezależnych od rządu źródeł ciepła, ogrzewania domów, budynków gospodarczych i firm- szantaż energetyczny będzie jednym z narzędzi wymuszania podporządkowania i posłuchu.
  Zacznij tworzyć i organizować systemy łączności lokalnej, niezależne od oficjalnych źródeł energii elektrycznej i operatorów telekomunikacyjnych.
  Postaraj się zabezpieczyć siebie i swoją rodzinę na najbliższe 3-4 lata – ten czas może okazać się kluczowy.
  Sprawdź czy twoi sąsiedzi i znajomi są zabezpieczeni na taki okres. W razie potrzeby postaraj się doradzić i pomóc.
  Przeczytaj Konstytucję RP. Sam lub z najbliższymi. Bez towarzystwa naganiaczy w zadrukowanych koszulkach.
  Przygotuj się na kolejne szokujące informacje, społeczne i polityczne wstrząsy, awarie infrastruktury i zamachy terrorystyczne; na kolejne ograniczenia, restrykcje, represje, lockdowny; na blokady dostaw energii, dostępu do internetu, lekarstw, jedzenia i wody.
  Przygotuj się na walkę: na walkę o siebie, o swoją rodzinę, o najbliższych. Przygotuj się na walkę o przetrwanie, walkę o przeżycie, walkę o wszystko. Wbrew obecnej oficjalnej propagandzie nadchodzący świat nie będzie miejscem bezpiecznym.
  I działajcie:
  Przeciwstawiaj się pandemicznemu zniewalaniu
  Nie pomagaj władzy lokalnej ani władzy centralnej w realizacji projektu pandemicznego- nie współpracuj z urzędnikami w sprawie wprowadzania i nadzorowania przymusów, ograniczeń i restrykcji pandemicznych.
  Reaguj na represje, łamanie praw konstytucyjnych, wymuszanie eksperymentów medycznych przez pracodawców, urzędników i przełożonych; to co dziś dzieje się koledze, znajomemu, współpracownikowi, jutro może stać się udziałem Twoim i Twoich bliskich.
  Nie poddawaj się szczepionkowej propagandzie- pamiętaj, masz wybór! Preparaty szczepionkowe na COVID są nadal w fazie eksperymentu medycznego. Żadna instytucja w Polsce nie bada faktycznego składu preparatów wstrzykiwanym masowo Polakom! Masz prawo powiedzieć NIE! Masz prawo chronić swoje ciało i swoje zdrowie.
  Szczepionki nie były, nie są i nigdy nie będą sposobem na zakończenie pandemii; one są jedynie narzędziem w rękach rządów prowadzących projekt pandemiczny w imieniu międzynarodowych elit.
  Nie poddawaj się szantażowi szczepionkowemu w pracy- masz wybór: możesz stracić albo pracę albo życie (nie tylko doczesne). Pamiętaj- to tylko praca!
  Rozliczaj władzę lokalną i centralną ze wszystkich informacji, komunikatów, posunięć, decyzji. Wykorzystuj prawo wynikające z zapisów Konstytucji, dopóki jeszcze możesz. Już wkrótce zwykły urzędnik sanitarny będzie mógł Cię uwięzić na wiele tygodni. W trybie natychmiastowym.
  Nie pozwól krzywdzić dzieci; nie pozwól by stały się przedmiotem szczepionkowych czy edukacyjnych eksperymentów. Wywieraj presję, okaż zdecydowany sprzeciw nawet jeśli miałoby to pociągnąć za sobą czynny opór.
  Musisz mieć świadomość, że Twoje działania będą wymagały siły, rozwagi, zdecydowania, poświęcenia, nieustępliwości, zaangażowania; będą wiązały się z nieprzyjemnościami, niewygodami, szykanami, może nawet represjami; przygotuj się na nie – musisz być na to gotowy podejmując walkę o przetrwanie swoje i swoich bliskich, podejmując walkę o życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *