29.08. Fala solidaryzmu strachu się załamała.

10

29 sierpnia, dzień 545.

Wpis nr 534

zakażeń/zgonów

2.888.231/75.340

Dziś kowidki międzynarodowe, a więc sprawki polityczne załatwimy od razu, by przenieść się do krainy kowida, coraz częściej oznaczającego dzisiaj niewielką ilość zakażeń, duże obostrzenia i kolejne fale… szczepień. Miałem tu też trochę napisać o Australii, bo tam się dzieją rzeczy epickie, ale uzbierało się tego tak dużo, że trzeba będzie poświęcić na ten odjazd osobny artykuł. Ale najpierw chcę to obgadać z moją znajomą z Australii, ale telefon nie odpowiada. Czyżby się już zaczło?

A więc polityka, a jak międzynarodowa, to zaczniemy od USA.

Mój ulubieniec, prezydent USA Biden stwierdził, że Amerykanie dorwą i pokarają tych, którzy zorganizowali i przeprowadzili zamach bombowy na lotnisku w Kabulu. Internet mu przypomina, że był to atak dwóch zamachowców-samobójców i trudno ich będzie postawić przed sądem. Coraz częściej tego rodzaju oświadczenia prezydenta brane są na karb jego wyraźnej demencji. W internecie można obejrzeć sadystyczny film z wizyty premiera Izraela w Białym Domu. Nowy premier przyjechał się przedstawić i nadrobić trochę sytuację, w której – w obliczu blamażu afgańskiego USA – zainteresowanie Stanów Izraelem spadło na drugi, trzeci poziom priorytetów. W czasie kiedy prezydent Izraela mówił do Bidena ten wyraźnie zasnął. Ale ja bym tu nie męczył staruszka winą – jak ktoś słuchał tych komunałów, to wie, że nawet dzieciak po trzech Red Bullach by przysnął.  

No i można porównać powoli bilanse polityki nabierania odporności zbiorowej i ostrego lockdownu, wspartego szeroką akcją szczepienną. Okazało się, że zaszczepiony Izrael ma o 976% więcej przypadków zachorowań niż Szwecja. Pisałem już o tym fenomenie, ktoś to wyjaśni, czy jak zwykle eksperci poznikają? Popatrzmy:

Ale z tym Izraelem to jednak jest niepokojące. Tam zakażenia po akcji szczepiennej wrosły ponad ekstrema z poprzednich, niezaszczepionych miesięcy. Mamy dwa wyjścia – albo szczepionka nie działa i idzie sezon kowidowo-grypowy, albo, co gorsza, szczepionki wzmagają falę zakażeń. Trzeba będzie się temu w przyszłości przyjrzeć, nazbierałem o tym sporo materiału, bo to frapująca koincydencja. Wygląda to słabo:

Nareszcie okazuje się powoli to, co lud intuicyjnie czuje. Chodzi o sposób podejmowania poważnych decyzji szczepionkowych i obostrzeniowych. Jakie są kryteria? Ostatnio szefowa CDC (taki amerykański Sanepid) stwierdziła, że „trzecia dawka przypominająca jest oparta na nadziei, nie na danych”. Mam niejasne przeczucie, że tak samo się dzieje w przypadku dopuszczenia szczepionek W OGÓLE. Tu też może nadzieja była sporym motorem w podjęciu decyzji, skoro dopuszczono „warunkowo” do obrotu nieprzebadany jeszcze preparat.   

W Stanach wracają decyzje dotyczące wymuszania szczepienia na określonych grupach zawodowych. Oczywiście te decyzje nie wracają do decydentów, tylko do obywateli. W policji grozi fala odejść z zawodu, tych którzy nie chcieli się poddać obowiązkowemu szczepieniu. Ale wiadomo – USA poradzą sobie bez policji, co udowodniły marsze BLM-ów i deklaracje całych ruchów, by wyrugować (rzecz jasna systemowo rasistowską) policję z miast. Ale co zrobić z personelem medycznym? W Huston szpital zwolnił z powodu odmowy zaszczepienia 150 medyków. I od razu zaczął się skarżyć na kłopoty kadrowe. Przecież to elementarne, panowie.

Maseczki już dogorywają, ale walka jest ciężka, bo nie na argumenty. Kolejny wysyp badań, że to bez sensu. Ale reakcja jest konsekwentna: opracowano już wzór maseczki, która zawiera czujnik monitorujący powietrze na okoliczność kowida. Wróżę wielkie powodzenie, gdyż to jest pełny obieg zamknięty. Teraz tylko czekać przymusu noszenia takowych, wraz z jakimś sygnałem dźwiękowo-świetlnym, że gościu emituje. Skończy się zabijanie ludzi przez bezobjawowych kowidowców ukrytych pod anonimizującą maseczką. Najfajniejsze jest tu to, że pada mit o wymienianiu maseczek na nowe, już pomijam jak często i w jaki sposób. Teraz z powodu czujnika wyszło, że takie maseczki to będą forever.

Często pojawiają się porównania statystyk kowidowych do innych statystyk, by wykazać skalę pandemii – w obie strony. A to, że przerażająco wysoka, a to, że banalnie niska. Mnie ostatnio uderzyło takie zestawienie. Myślę, że dobrze pokazujące gdzie jesteśmy i z kowidem, i z samymi sobą. Agendy ONZ podały, że w pierwszym półroczu 2021 dokonano na świecie 24.200.000 aborcji, co stanowi 28 razy więcej niż naliczono ofiar kowida. Może by się przydał jakiś lockdown aborcyjny, lub choćby zamykanie regionów o najwyższym stopniu aborcyjności?

Na koniec trochę optymizmu. Znowu Francuzi. Imponują mi coraz bardziej swoją inwencją w walce z władzą o zniesienie obostrzeń szczepionkowych i segregacji. Tysiące Francuzów wyjechało na autostrady i zablokowało kompletnie ruch. Masowość protestów czyni je nie do opanowania przez siły porządkowe. U nas na razie rowery blokują przemieszczanie się przechodniów po chodnikach. Polskie.

Jerzy Karwelis

Wszystkie wpisy na moim blogu „Dziennik zarazy”.

About Author

10 thoughts on “29.08. Fala solidaryzmu strachu się załamała.

 1. Obawiam się ,żebyśmy nie musieli w tej materii stosować nowego przysłowia ,
  „głupi jak współczesny Polak ” ,bo widać ,że poprzednie „Polak głupi i przed szkodą i po szkodzie ” ,jest już mało aktualne .Szpryca pokazała ,że jest 50/50 ,albo i gorzej.
  Trochę dobrobytu na kredyt do spłaty dla 3 pokoleń ,zupełnie rozmiękczyło ten powojenny twór społeczny nazywany jeszcze Narodem.
  Ktoś dawno stwierdził że : ciężkie czasy tworzą twardych ludzi ,twardzi ludzie tworzą dobrą gospodarkę ,ale dobra gospodarka znowu tworzy miękkich ludzi .
  Teraz już charakteryzuje to osławione powiedzenie szeryfa sprawiedliwości inaczej ” miękiszony ”
  Dobrze ,że mój czas na tej ziemi już powoli się kończy ,jednak pomimo wszystko szkoda Polski . Bo nie wiem czy obecne rozmymłane miękiszony jeszcze pamiętają z jakiego słowiańskiego rodu pochodzą .
  Teraz to już chyba tylko ognisty palec Boży z nieba ,bo żadnego światłego i rozumnego przywódcy nie widać . Pytanie czy znowu by go nie ukrzyżowali na wszelkie polskie sposoby .

 2. Dokumenty proszę!
  No to proszę….
  1. Na mocy prawa stan epidemii został zakończony w Polsce latem tego roku. (art. 2 ust 9 USTAWA
  z dnia 5 grudnia 2008r.o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi)
  https://legaartis.pl/blog/2021/08/27/stan-epidemii-zakonczyl-sie-z-mocy-prawa/

  2. 3xM: Mullis, Mallone, Montagnier. Większych autorytetów w dziedzinie DNA nie ma.
  Montagnier twierdzi, że szczepionki tworzą kolejne mutacje. Osobom zaszczepionym daje 2-3 lata życia.
  Wiosną tego roku Montagnier złożył do Trybunału oświadczenie o zbrodniach przeciw ludzkości. Podobne oświadczenia złożyli też lekarze i prawnicy z innych krajów.
  https://humansarefree.com/2021/08/sworn-affidavit-for-crimes-against-humanity.html
  To samo, tylko po polsku, choć źródło mocno odjechane.
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2021/08/oswiadczenie-pod-przysiega-laureata-nagrody-nobla-luca-a-montagniera-zlozone-do-miedzynarodowego-trybunalu-karnego-zarzucajace-rzadom-wspoludzial-w-ludobojstwie-i-zbrodniach-przeciwko-ludzkosci/

  3. Zakupiono dla Polski straszne ilości szczepionek na kolejny sezon, mimo to nadal nikogo nie dziwi, że Ministrem Zdrowia jest księgowy. Pozostaje spytać czyjej księgowości pilnuje? Śmiem wątpić, że polskiej.

  4. Nie kupuję opowieści o zamachowcach w Kabulu. Jak zginął Sulejmani i 10 innych, niewinnych osób?
  Ktoś pamięta?

  5. Co roku, w sierpniu, przypominam sobie kto i gdzie zrzucił 2 bomby atomowe. Zrzucono je nie na obiekty wojskowe a na ludność cywilną! Wszyscy to zaakceptowali i ogłosili Amerykę Przyjacielem Narodów…W d…mam takich przyjaciół! Nie dziwią mnie w związku z powyższym obecne próby likwidacji
  niedołężnych rencistów, schorowanych emerytów i wszystkich tych …”gorszego sortu darmozjadów”.
  To wszystko przecież DLA DOBRA LUDZKOŚCI! A że da się przy tym trochę zarobić…Po co iść na wojnę łupieżczą? Sami forsę prześlemy…Z podziękowaniem.

 3. Tak, w Australii już dzieje się, ale to dopiero początek.
  Obietnicę Bidena ukarania winnych zamachom w Afganistanie Amerykanie powitali memem pokazującym amerykańskiego bojowego drona atakującego Biały Dom…
  Co do „paradoksu” izraelsko-szwedzkiego to powtórzę to co ktoś już wrzucił:
  https://tapnewswire.com/2021/08/oxford-university-study-finds-fully-vaccinated-healthcare-workers-carry-251-times-viral-load-compared-to-the-unvaccinated-proving-the-covid-19-jabs-make-you-worse/
  No właśnie o to chodzi, nieprawda?
  Co do rowerzystów: może po prostu boją się jeździć po jezdniach opanowanych przez odmóżdżoną bandę wozidup?
  Nie znaczy że wszyscy kierowcy samochodów to psychopaci, jednak co dziesiaty na pewno, ale to wystarczy aby bać się o życie i zdrowie.
  Podobne proporcje są wśród rowerzystów, to jasne.

 4. Akurat w przypadku aborcji jest korelacja. Co powinno być oczywiste. Ludzi pozamykano w domach, pracowników na zdalnych, więć nie było jak uprawiac seksu, no i w efekcie przyrost naturalny, jak i ilość aborcji, znacząco zmalał. Ciekwai mnie natomiast ta Australia. No i Nowa Zelandia .Bo tam, z racji zimy mają chłodniejsze dni i nikt nie zauważył, ze w okresie zimowym ilość zakażeń jest ZAWSZE wyższa niż w okresie wiosenno-letnim. A my raczej szykujmy się na kolejną falę Covidową i kolejny cudowny sezon bez grypy i przeziębień.

 5. Taki news: dziś na radzie gabinetowej Prezydent stwierdził, że jest przeciwny przymusowi szczepień w oświacie (radę zwołał w zw. rozpoczęciem roku szkolnego). A Morawiecki oczywiście jest, razem z Niedzielskim innego zdania i straszy wieloma tysiącami zakażeń w rzekomej „czwartej fali”, no i od razu wtórują mu różni lewacy (sld, onet itp.), natomiast wielu prawicowców popiera Dudę. Radio zet natychmiast wygrzebało wiadomość z przed tygodnia, że w RPA znaleziono różne mutacje nowego rodzaju kowida, niesłychanie zjadliwego i odpornego. I ciekawostka: w DoRzeczy całkiem nowy artykuł o maskach – badania (symulacje komputerowe) wykazują ich skuteczność (oczywiście w pewnych warunkach) i już jest tym zainteresowanie (czyje i po co – odsyłam do artykułu).
  A ja właśnie zacząłem lekturę czwartej części „Fałszywej pandemii”.

 6. Jak pisałem, nie słucham radia – odkąd Trójkę rozwaliło – i nie oglądam TV. Ale jak jadę autem to radio mam włączone. Dziś mówiło, że zaszprycowało się sie już 17 milionów, a „target” to 19 milionów. Może ktoś mnie uświadomi skąd one wzięły ten „równy target”?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *