3.02. Follow the Jewish?

21

3 lutego, dzień 703.

Wpis nr 692

zakażeń/zgonów

5.035.796/106.060

Dziś przekroczyliśmy (wykrytych oficjalnie) pięć milionów zakażeń. Moim zdaniem praktycznie wszyscy to przeszliśmy. Rzućmy to wszystko (jak inni) i wyjdźmy na świat. Naprawdę.

Kiedy byłem prezesem polskiego oddziału niemieckiego koncernu wydawniczego miałem swoją strategię. Niemcy przodowali we wprowadzaniu nowych rozwiązań, myśmy się szczegółowo o tym dowiadywali, ale planowaliśmy zawsze odebranie naszej renty zapóźnienia. Po prostu czekaliśmy jak im pójdą pewne rozwiązania, a potem w zależności od tego wdrażaliśmy je, albo nie. A jak już wdrażaliśmy, to i „po naszemu”, i bez błędów, które popełnili pionierzy. Głupio dziś powiedzieć, ale… testowaliśmy na właścicielu, czyli prymusie.

Mamy takiego prymusa kowidowego, o którym już pisałem. To Izrael. Od początku w szpicy szczepiennej, chwalony międzynarodowo, obserwowany i uważany za „modelowy kraj”, „pilotaż”, ze szczególnym zaangażowaniem polityków w promowanie szczepionek. Wkrótce zaszczepiony po kokardę w świetle kamer (tak się mówi, choć kamery nie świecą) z całego świata. Mieliśmy wręcz codzienne relacje z festiwalu szczepiennego, premierzy, celebryci, no – wszystko co można. I nie wiem czy zauważyliście – Izrael zniknął z mapy. Jak Szwecja i RPA (pamiętacie, ojczyznę Omikrona?), tyle, że z innych względów. W tamtych krajach poszło za dobrze, choć miało iść źle. W Izraelu poszło fatalnie, a miało być super.

W Izraelu padają roczne rekordy zakażeń i to skokowo. A ponieważ wszyscy prawie są tam zaszczepieni, to trudno uprawiać manianę a la polacca, że ci chorzy to wszystko niezaszczepieni. Ba, zakażonych jest skokowo więcej niż w okresach sprzed szczepionki, co nasuwa niepokojące wnioski. Ale o tym – na końcu. Teraz budujemy napięcie oparte na wykresach. Porównajmy przypadki Izraela z ojczyzną Omikrona, RPA. Pamiętacie Państwo, baliśmy się tam o nich jak o Indie, a oni suchą stopą przeszli przez Omikrona, to, że są zaszczepieni tylko w 27% to pewnie przypadek:

Mówi się oficjalnie, w Izraelu, bo u nas ten kraj, jak o się rzekło, zniknął z map medialnych, że Izrael się pomylił z tym swoim prymusostwem. No, dobra – przyjmijmy tę gorzką prawdę, o której już przebąkują najzagorzalsze Szczepany: rzeczywiście szczepionka nie powstrzymuje transmisji. Ale – przekonują heroldowie szczepionkowej nowiny – może nie zatrzymuje, ale hamuje przed ostrymi stanami szpitalnymi. Tak? No to spójrzmy na rozmowę w amerykańskiej telewizji, o tym co się dzieje w szpitalach w Izraelu. To są dopiero prawdziwe zatory, bo skok hospitalizacji jest dramatyczny:

No, dobrze, pograjmy jeszcze w tę argumentację. Nasi koronaentuzjaści mówią, odpuszczając, no dobra, może i zaszczepieni są w szpitalach (ostatnio, w Polsce, przewyższyli liczbę niezaszczepionych w szpitalach), ale rzadziej umierają. To ostatni, rozpaczliwy chwyt uzasadniający potrzebę szczepionek (ostatnim może być, że umierają z poczuciem godności, że się starali, ale to podobno niesmaczny fejk). No to spójrzmy na zgony w Izraelu, tam wszyscy zaszczepieni, a więc wygląda to tak:

A, że trzeba zobaczyć cały okres pandemiczny, a nie tylko końcówkę, bo wtedy też przecież umierali, bez szczepionki, pewnie bardziej? Tak? Proszę bardzo:

I żeby nie było, że ten Izrael to jakiś pechowy, geny, pogoda, te rzeczy. W ogóle skokowy wzrost zgonów charakteryzuje mocno wyszczepione kraje. Tu Wielka Brytania:

Ale wróćmy do Izraela. Dużo do myślenia daje zestawienie zakażeń czy zgonów w osi czasowej i umieszczenie na niej punktów rozpoczęcia kolejnych etapów walki z wirusem. Budzi to pewne pojęcie o korelacji, ale – jak mówią ostrożni – korelacja nie jest od razu przyczynowością. Tu zestawienie krzywej zakażeń z rozpoczęciem przyjmowania czwartej dawki:

Co robi Izrael? Ano miota się. Bo, z jednej strony widzi efekty swego prymusostwa, a z drugiej brnie w szczepionkową przepaść. No bo ostatnio zarekomendował by starsi ludzie pobierali od razu piątą dawkę razem z szóstą. Tak. Nawet nie chce mi się teraz wymyślać które paszporty z którą dawką są tam ważne i kto i po ilu ukłuciach może wjechać do Izraela. Izrael się miota, bo to tam zrobiono badania, które wykazały znaczącą przewagę (13 razy) przeciwciał naturalnych, nad ginącymi w szybkim tempie przeciwciałami wygenerowanymi „dzięki” szczepionce. To jeśli chodzi o samą skuteczność szczepionek. Widać też, że stara zasada, by nie osłabiać szczepionkami organizmów w szczycie pandemii, obowiązuje. Widać po rekordowych skokach zakażeń (i zgonów) zaszczepionych, że szczepionka osłabiła ich immunologię na tyle, że zapadają szybciej i ostrzej, nawet na słabiutkiego Omikrona.

No, a my, Polska? Czy śledzimy losy upadłego prymusa? Wyciągamy wnioski? Gdzież tam – wystarczy popatrzeć na naszą władzę, a zwłaszcza opozycję. PiS się ostatnio zakiwał na testach i dobrze. Ale alternatywne postulaty opozycji – zwłaszcza Lewicy, bo PO „mądrze milczy”, że ona by sobie poradziła „sprawdzonymi [ w Izraelu?] metodami” – są de facto… przekonywaniem, by wejść na drogę izraelską. A po co wchodzić w ten sam kanał, skoro stojąc na jego progu widać już jak pierwszy wyrywny się wkopał i miota się sam jak z tego wyjść?

Jerzy Karwelis

Wszystkie wpisy na moim blogu „Dziennik zarazy”.   

About Author

21 thoughts on “3.02. Follow the Jewish?

 1. ja stary prawicowiec już straciłem całą nadzieje , nie ma na kogo zagłosować , wszyscy grają w tej samej bezmyślnej drużynie covidowej , tragedia 🙁 oni/rządzący/ znają prawdę ale się obsraki boją zejść z jedynej linii przewodniej partii who , zresztą wszystko zło co zaczęło się w tym rządzeniu rozpoczęło się od startu premiera koro morawieckiego , jeśli propaganda władzy kłamie w temacie cov to zapewne to robi w każdym innym tak sobie myślę , jeśli nie mam racji to proszę mnie wyprostować , ja rozumiem ze sprawowanie władzy to propaganda ale wszystko ma swoje granice a tu chodzi o życie/zdrowie / całego narodu , mój rząd zabija moich rodaków bezrefleksyjnie, można powiedzieć że nawet robi to z duma , starsi pamiętają propagandę w komunie a więc teraz to jest dopiero przewodnia siła partii wtedy to byli przedszkolaki i to byłoby na tyle jest tragicznie a będzie jeszcze gorzej bo przecież po paru strzałach zaczną umierać tez ci co im już immonologia przestała pracować pzdr

  1. Mój znajomy był FANEM/MIŁOŚNIKIEM literatury spisywanej przez niejakiego Hołownię.
   Gdy mu doniosłem o tym co ostatnio wymyślił kowidowo jego idol- WYWALIŁ CAŁY ZBIÓR
   (wszystkich) KSIĄŻEK DO PIWNICY. Czeka do wiosny żeby je spalić w ogródku.
   Ma zamiar zaprosić na uroczystego grilla, również swojego byłego idola.

   1. Ideały młodości, zboczenie w wieku średnim, degrengolada na starość – taka ścieżka życiowa też jest popularna.
    Podstawowy powszechnie powielany błąd: oczekiwać że człowiek, który dał światu coś wybitnego, jest krystalicznie czysty jak Anioł dozorca w każdej innej dziedzinie i czasie życia.
    Drugi błąd, który już opisywałem: ważyć sens wypowiedzi wraz z postawą autora – kto z uczniów uwierzy wuefiście, który mówi „Palenie szkodzi zdrowiu” a sam na przerwie jara jak smok. Wyjdź, zwierzęcy człowieku, ponad swoje przywiązanie do kopiowania i doceń mądrość w oderwaniu od ludzkich słabości.
    To tak w ogólności.

  2. Jest na kogo głosować:
   1. Konfederacja (kilka zrzeszonych partii)
   2. Polska Jest Jedna
   3. Solidarna Polska
   4. Z PiS-u da się wygarnąć całą masę porządnych ludzi. Może nawet sami oczyszczą się z miazmatów Morawieckiego i jego kliki.

 2. Wszystko to jest niezrozumiałe, gdy patrzy się na to OD WEWNĄTRZ.
  Bo jakiż rząd móglby być aż tak głupi i niekompetentny.
  Ale gdy spojrzy się na to OD ZEWNĄTRZ, raptem cała układanka wskakuje na swoje miejsce:
  -Wielki pieniądz na samej decyzyjnej górze (Vanquard i przyjaciele)
  -Bigpharma, FB, YT i 8nne koncerny poniżej, jako generatory zysku i posłuszenstwa
  – Cała kupa wykonawców-akwizytorów: rzady, ministrowoe, fałszywi eksperci w kitlach na garnuszku bigpharmy, rozmaici akwizytorzy udający dziennikarzy itd – jako psy pasterskie i poganiacze stada
  – STADO. Czyli my.

  Kiedy ustawimy sobie to własnie tak, to wszystko gra i buczy.
  Przy czym rzecz jasna stada są rozmaite. Niektóre wierzagają, wtedy się je chwilowo zostawia i doi inne, te potulniejsze.
  Przy czym dla rozmaitych właścicieli świata ganz egall, kogo doi ich własność, Żyd nie Żyd, wszystko jedno. Jak w czasie Holokaustu, gdy najbogatsi Żydzi w USA mieli wywalone na gazowanie przez Niemców żydowskich ziomków w Europie.
  Teraz jest tak samo. Pieniądz trupem żadnemu władcy świata nie śmierdzi!

 3. Witam. Mam pytanie odnośnie wprowadzania w błąd , wykres wielkiej Brytani w tym materiale jest z 2021 roku a nie 2022roku. Specjalnie autor zmienił datę przy 2.02.2021 na 2022r. Dlaczego takimi sposobami wprowadzacie osoby w błąd . Czym autor pisząc ten artykuł się kieruje.?

 4. Wy tu łupu cupu, a tymczasem:
  https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/youtube-usun%C4%85%C5%82-nagranie-tv-trwam-o-pandemii-to-cenzura/ar-AATsHMQ?ocid=msedgdhp&pc=U531
  Nie jestem miłośnikiem Ojca Rydzyka i mam wiele zastrzeżeń do jego pojmowania wiary i religii, ale mimo wszystko ani nie wyobrażam sobie zakazania działaniu RM czy też tego typu inicjatywom. Natomiast wolność to możliwość rozmowy, wzajemnego wysłuchania. Tymczasem YT zrobił coś co jest u nich powoli standardem. Zamykanie ust „bo ja wiem lepiej – bo mój ból jest lepszy niż Twój”. Nie akceptuje że dane jednych nie pasują do danych drugiej strony. Ciekawie się to ma do danych pokazanych powyżej.

  1. Toż piszę przecież: skoro ten sam Vanguard i Blackrock mają i pfizera, i youtubca/tt to przecież trudno sobie wyobrażać, że ich władny yb/tt pozwoli takim redemptorystom psuć biznes ich własnemu pfizerowi, c’nie?

 5. zgodnie z info Bloomberga : 83 państwa ( łącznie 93 % światowego PKB ) prowadzą prace nad uruchomieniem cyfrowej waluty, a Indie właśnie ogłosiły , że ją wkrótce zaczną testować. A więc jeszcze co najmniej dwie fale covida lub innego wynalazku .

 6. Dobry znajomy, który jest lekarzem poz ostatnio tak mi wyjaśnił dlaczego warto się szczepić:
  Na 1000 pacjentów, 50 zmarło na covid – wszyscy byli niezaszczepieni.
  To też daje do myślenia.

 7. OK. Procentowy wzrost jest, ale to są małe liczby w porównaniu do Polski. W Izraelu zmarło na covid-19 od początku pandemii ponad 9 tys. gdy w Polsce ponad 100 tys. Populacja Izraela jest w stosunku do Polski o około 4 razy mniejsza. Wynika z tego, że proporcjonalnie około 2 razy więcej osób zmarło na covid-19 u nas niż u nich. Czy to kwestia szczepień czy np. klimatu nie wiem, ale teza że szczepienia są przyczyną większej śmiertelności wydaje mi się wątpliwa. Chyba że obstawia Pan najmniej prawdopodobne wytłumaczenie rzeczywistości, żeby w razie gdyby okazało się to prawdą tym większą dumą się napawać. Na podstawie strony: https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/dashboards/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

  1. „teza że szczepienia są przyczyną większej śmiertelności” – nie powinny niemal w ogóle być przyczyną śmierci – tu jest problem. A są przyczyną i, co najgorsze, dane o tym są ukrywane/zniekształcane/wypierane, a wystraszeni ludzie to akceptują – to jest postawienie na głowie idei szczepień. Nie dziw się zatem, że mnóstwo ma wątpliwości i się zapiera przed tymi preparatami, a ekipy rządowe jeszcze kombinują jak „wmusić dobrowolnie”. Przecież to śmierdzi na kilometr.

   1. Proszę Pana. Wszyscy kiedyś umrzemy. Medycyna może ten moment jedynie opóźnić. Nie ma dowodów na to, że wzięcie szczepionki zwiększa prawdopodobieństwo śmierci. Reszta to domysły i spekulacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *